Mod MBUI Custom Resource (!!!Mi Band 5 ile Uyumlu Hale Geldi!!!)

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Forumda daha önce paylaştığım fakat görsel açıdan çok iyi olmadığından dolayı kaldırdığım MBUI Custom resourcenin yeni bir sürümünü sizlerle paylaşıyorum
1- Öncelikle aşağıda vermiş olduğum linklerdeki Firmware ve Resource dosyalarını indirip telefonun hafızasına atıyoruz.
2-Aygıt yazılım sürümünüz son sürüm ise firmware yüklemenize gerek yoktur.
3-Aygıt sürümünüz son sürüm değilse firmware dosyasını yükleyin.
4-Yükleme esnasında notify uygulamasını ve telefon bluetoothunu kesinlikle kapatmayın.
4- Mi Fit programımıza girip Senkron işleminin tamamlanmasını bekliyoruz. Bittikten sonra arka planda açık kalsın.
5- Sonrasında uygulamasını PlayStore'den indiriyoruz.
6- Notify & Fitness for Mi Band uygulamasına giriyoruz ve senkron için gerekli izinleri sağlıyoruz.
7- Sonrasında Ayarlar sekmesine giriyoruz, Buradan da Araçlar bölümüne giriyoruz.
8- Mi Band Ürün Bilgisini Güncelleyin seçeneğine giriyoruz.
9-Ayıgt sürümünüz son sürüm değilse dosya seçin butonuna tıklayıp vermiş olduğum firmware dosyasını yükleyin.
9- Sonra Dosya Seçin butonuna tıklayıp size vermiş olduğum MIUI dosyasını seçiyoruz ve güncelleme işlemine başlıyoruz.
10- Bu işlem biraz uzun sürebilir telaşlanmayın.
11- Bileklik ekranında Güncelleniyor... yazısı kaybolana kadar kesinlikle hiç bir işlem yapmayın!!!
1- App Store'dan Mi Fit'i indirin ve Mi Band 4ü veya 5i bağlayın ve bağlı kalsın.
2- App Store'dan indirin ve kurun.
3- AmazTools'dan sağ alttaki 3 noktaya basın "New Connection" seçin burdan mi band 4 veya 5i seçip eşleştirin.
4- Tekrar sağ alttaki 3 noktaya basın ve "install custom file" seçin.
5-Aygıt sürümünüz son sürüm değilse verdiğim firmware dosyasını seçin ve install diyin.
6-Verdiğim yazılım sürümünüz için olan MIUI dosyasını seçin ve install diyin.
7- Sağ alttaki 3 nokta "more" basın ve "watch langague"dan Türkçe dilini seçin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Firmware :
1.0.9.66 için (V96) :
Firmware :
1.0.1.84 için (V81) :
Ayrıca bileklik dili Fransızca ayarlandığında bileklik Türkçe olur
Kaynak :

Moderatör tarafında düzenlendi:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Elinize sağlık, Mi Band için destek veren sayılı kişilerdensiniz.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Elinize sağlık hocam. Görünüm dışında bir şey sormak istiyorum mi band 5deki oksijen saturasyonu özelliğini band 4e getiremiyor muyuz? Ek bir uygulama araciligiyla olsa da olur. Band 4un cakmalarinda bile var ne kadar doğru olctugu muamma olsa da.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Elinize sağlık hocam. Görünüm dışında bir şey sormak istiyorum mi band 5deki oksijen saturasyonu özelliğini band 4e getiremiyor muyuz? Ek bir uygulama araciligiyla olsa da olur. Band 4un cakmalarinda bile var ne kadar doğru olctugu muamma olsa da.
Mi band 4ün altında bulunan sensör sadece nabız destekliyor SpO2 ölçebilen bir sensör gerekiyor. Mi band 5in sensörünü takabiliriz fakat bunun menüye eklenmesi ve yazılımsal olarak çalışması için fw düzenlenmesi gerekiyor. Sensörü taktıktan sonra mi band 5 fw si yükleyebiliriz fakat bildiğim kadarıyla mi band 5in işlemcisi vs. mi band 4ten farklı olduğu için fw çalışmaz. Kısaca SpO2 bir şekilde ekleyebiliriz fakat bu özelliği eklemek bu kadar uğraşa ve ücrete değmez. Ücret soracak olursanız gerekli sensör fiyatı, montaj fiyatı alınır yani kesin bir ücret bilgisi yok

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Mi band 4ün altında bulunan sensör sadece nabız destekliyor SpO2 ölçebilen bir sensör gerekiyor. Mi band 5in sensörünü takabiliriz fakat bunun menüye eklenmesi ve yazılımsal olarak çalışması için fw düzenlenmesi gerekiyor. Sensörü taktıktan sonra mi band 5 fw si yükleyebiliriz fakat bildiğim kadarıyla mi band 5in işlemcisi vs. mi band 4ten farklı olduğu için fw çalışmaz. Kısaca SpO2 bir şekilde ekleyebiliriz fakat bu özelliği eklemek bu kadar uğraşa ve ücrete değmez. Ücret soracak olursanız gerekli sensör fiyatı, montaj fiyatı alınır yani kesin bir ücret bilgisi yok
Sensörün farklı olduğunu bilmiyordum hocam inceleme videolarinda net bir şey göremeyince aynı diye düşündüm yani yazılımsal bir olaydır diye. Dediğiniz gibi yapılır mi o kadar bilgim yok ama tuzlu olacağı kesin :D parça fiyatları ürünün kendisinden pahalı oluyor artık

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Elinize sağlık çok güzel olmuş direktifleri uyguladım kısa sürede kurulum yaptım :)

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Sensörün farklı olduğunu bilmiyordum hocam inceleme videolarinda net bir şey göremeyince aynı diye düşündüm yani yazılımsal bir olaydır diye. Dediğiniz gibi yapılır mi o kadar bilgim yok ama tuzlu olacağı kesin :D parça fiyatları ürünün kendisinden pahalı oluyor artık
Çok pahalı olacağını düşünmüyorum fakat bu konu üzerinde bugün çalışmaya başlasam ki tek başıma yapamam örneğin 3 kişilik bir ekiple bunun hazırlanıp stabilleşmesi aylar sürer

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Çok pahalı olacağını düşünmüyorum fakat bu konu üzerinde bugün çalışmaya başlasam ki tek başıma yapamam örneğin 3 kişilik bir ekiple bunun hazırlanıp stabilleşmesi aylar sürer
Harcanan zamanın fiyatını kim verebilir hocam kim geri getirebilir o zamanı :D

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
1.0.9.66 sürümüne uyarlanıp resource dosyasının yeni versiyonu (v4.1) eklenmiştir

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Mi Band 5 için ilk custom resourcemiz olmuştur