Soru Max 3 için Rom ve Kernel Tavsiyesi

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Selamlar,

Ani bir zaruret nedeniyle yarın Mi Max 3 alacağım. Hızlı bir süreç olduğu için telefonla ilgili çok detaylı araştırma yapamadım. Asıl sorum rom ile ilgili ama ufak da bir ara sorum olacak :)

1) Rom değiştirmeyi seven bir kullanıcıyım ancak artık durulup sakin bir hayat sürmek istiyorum. Bu nedenle EU beta'yı daha önce ki telefonlarımda kullandığım için aklımda bu var ancak sizce MIUI 12'li EU mu yoksa MIUI 12,5 sürümüne sahip port EU beta mı kurulmalı bir de en iyi performans için kurup varlığını unutacağım bir kernel arayışım mevcut. Direkt o kernel ve romu kurup bir daha değiştirmeyi düşünmüyorum bu nedenle denemek yerine konu açmaya karar verdim.

2) İnternette çok fazla bilgi karışıklığı var bu cihazda NFC var mı yok mu ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Selamlar,

Ani bir zaruret nedeniyle yarın Mi Max 3 alacağım. Hızlı bir süreç olduğu için telefonla ilgili çok detaylı araştırma yapamadım. Asıl sorum rom ile ilgili ama ufak da bir ara sorum olacak :)

1) Rom değiştirmeyi seven bir kullanıcıyım ancak artık durulup sakin bir hayat sürmek istiyorum. Bu nedenle EU beta'yı daha önce ki telefonlarımda kullandığım için aklımda bu var ancak sizce MIUI 12'li EU mu yoksa MIUI 12,5 sürümüne sahip port EU beta mı kurulmalı bir de en iyi performans için kurup varlığını unutacağım bir kernel arayışım mevcut. Direkt o kernel ve romu kurup bir daha değiştirmeyi düşünmüyorum bu nedenle denemek yerine konu açmaya karar verdim.

2) İnternette çok fazla bilgi karışıklığı var bu cihazda NFC var mı yok mu ?
En iyisi EU son kararlı kullanmanız, orijinal Kernel dışında bir Kernel kullanmanızı açıkça tavsiye etmiyorum. Bizim cihaz'da maalesef NFC yok, başka sorularınız varsa, her zaman burdayım hocam

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
En iyisi EU son kararlı kullanmanız, orijinal Kernel dışında bir Kernel kullanmanızı açıkça tavsiye etmiyorum. Bizim cihaz'da maalesef NFC yok, başka sorularınız varsa, her zaman burdayım hocam

İşte tek kafamı kurcalayan nokta MIUI 12.5 EU stabile geç de olsa gelir mi ? Bir de sanırım aktif olarak hala bu cihazı kullanıyorsunuz memnun musunuz sıkıntı çıkarıyor mu birkaç tane çok hafif kelime oyunu tarzı oyun oynuyorum. Geri kalanı gündelik kullanım 4/64 versiyonunu alacağım sizce beni pişman eder mi? NFC tek bir yerde lazım oluyor ama o da baya kullanışlı o yüzden sormuştum teşekkür ederim.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İster gelsin, ister gelmesin, ben nasılsa inşallah Mayıs ayında Mi 11 Ultra alacağım ama Max3 e Miui12,5 gelme ihtimali var. Cihazı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum, sizi asla pişman etmez, NFC dediğim gibi yok, o kadar kusur da olsun

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
İster gelsin, ister gelmesin, ben nasılsa inşallah Mayıs ayında Mi 11 Ultra alacağım ama Max3 e Miui12,5 gelme ihtimali var. Cihazı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum, sizi asla pişman etmez, NFC dediğim gibi yok, o kadar kusur da olsun

Bende isterim :D

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

yakko_22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
xiaomi note 7
Konular
8

Abim oyun için hangisini kuarayim yardım et hangi rom kaçıncı sürümü kullanayım

Üst Alt