Yardım Max 2 Ses Sorunu

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Beyler geçen yıl eşime gittigidiyor sitesi üzerinden cepporttan max 2 aldım ama son bir kaç aydır cihazda ses sorunu oluştu telefonla konuşurken karşı tarafın sesi çok az geliyor ama kulaklıkla konuşurken sorun yok diş fırçası ile üzerini temizledim ama fayda etmedi sorunu nasıl çözerim? Garantiye göndersem kullanıcı hatası derler mi?

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Beyler geçen yıl eşime gittigidiyor sitesi üzerinden cepporttan max 2 aldım ama son bir kaç aydır cihazda ses sorunu oluştu telefonla konuşurken karşı tarafın sesi çok az geliyor ama kulaklıkla konuşurken sorun yok diş fırçası ile üzerini temizledim ama fayda etmedi sorunu nasıl çözerim? Garantiye göndersem kullanıcı hatası derler mi?
telefoncular minik elektrik süpürgesi gibi bir şeyle içinin tozunı çekiyor sanırım hocam
belki tozdandır
hemen önemli sorun gibi düşünmeyin

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Bu sorun maalesef Xiaomi'nin baş belası oldu artık. Bendede Mi6 var onda da ahize sesi kısık gelimeye başladı. Ne yaptıysam olmadı.

Oyla:

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
Benim de ara ara oluyor. Ben ıslak mendille, tırnagimin baskısı ile temizliyorum. Daha sonrada kuru peçete ile aynı şekilde kurutuyorum.b

Oyla:

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Viper4FX veya Audio FX ile ahizenin sesini artırabilirsiniz. Ama bassları iyi vermez söyleyeyim. Çünkü hoerlör en son seviyeye geliyor ve titreşim sesi bass sesini yeniyor.

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Viper4FX veya Audio FX ile ahizenin sesini artırabilirsiniz. Ama bassları iyi vermez söyleyeyim. Çünkü hoerlör en son seviyeye geliyor ve titreşim sesi bass sesini yeniyor.
Bu tarz ses yükseltme işlemlerini Magisk ten yapabilir miyim ? Bunun için hazırlanmış modül var mı ?

Oyla:

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Hocam benim cihazımda da cızırtı sorunu oluyor nasıl çözebilirim sizce

Oyla:

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Zaten Max 2 Bana ders oldu. Alırsam en iyi xiaomiyi alırım bundan sonra. Milletin telefonu her yılda 1 kez olmak üzere 2 yıl android güncellemesini garanti alıyor. Max 2nin 2 yıldır aldığı tek şey: Miui 10. O da düzgün değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam benim cihazımda da cızırtı sorunu oluyor nasıl çözebilirim sizce
Hocam bunu konuşmuştuk sanırım. Tizler ve bassları azaltmanızı öneririm. Çünkü sizde viper4fx sorunu çözmüyordu galiba.

Oyla:

Omer453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
Aynı ahize sorununu bende yaşıyorum global kararlı rom kullanıyorum. Defalarca ince diş fırçasıyla firçaladım ama çözüm olmadı. Sanayide çalışıyorum dikkatli bir şekilde basınçlı hava da tuttum ama nafile sadece vakumlama denemedim ama o şekilde de düzeleceğini zannetmiyorum. Millet işyerinde çok sesli ortamda makina başında rahatça başka marka telefonlarla konuşurken ben max 2'mle dışarda yolda yürürken bile nerdeyse zor duyuyorum. Bu cihazı çok ama çok seviyorum hatta aşığım diyebilirim ama bu sorun beni çileden çıkarıyor bazen. Konuyu biraz araştırınca sadece max 2'de değil başka xiaomi telefonlarda da aynı sorunu yaşayanları görebilirsiniz. Bazı arkadaşlar root atıp dolby uygulamasını yükleyince ahize ses sorununun düzeldiğini söylemekte ancak madem bu sorun yazılımla düzelebiliyo neden xiaomi bunu yapmıyo anlayabilmiş değilim yada kimisinde yazılım, kimisinde donanım sorunu oluşuyo. Xiaomi maliyetlerden kısıp ucuz cihaz üretip satış yapcam diye ahizeyi bize çok mu gördü yani? Bu sorunu hangi yolla olursa olsun gerçekten çözebilenler varsa anlatabilirlerse birçok kişiye faydası dokunabilir biraz uzun oldu kusura bakmayın ama bu sorun birçok kişiyi markadan soğutma noktasına kadar geldi. Msjlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler

Oyla:

canturk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şentürk
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
5
Xiaomi Max2 yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum..1 yıldır hoparlör sıkıntısı bende de oluştu..Telefonla görüşürken ahize kısmını kulağıma bastırmaktan bıkmıştım.
Denemedik Custom Rom kalmadı, Elektrikli süpürgenin çok ince ucuyla temizlik yaptım bir nebze düzeldi ama dendiği gibi kapalı ortamlarda ve TV/müzikli ortamlarda karşıdakinin ne dediğini zor duyuyordum.
Geçen ay telefonu düşürdüm ekran çatladi ama kullanmaya hiç bir engeli yoktu.
Orijinal beyaz ekran bulamadım,siyah ekran satın aldım..Telefoncu arkadaş ekran değişimini yaptı..
Sevindiğim taraf kesinlikle ses düzeldi,artık rahatlıkla telefonda her ortamda konuşma yapabiliyorum.Siyah ekranda telefona farklı bir hava kattı ama nasıl oldu bilemiyorum bazen ön kamera bazen arka kamera kendi kendine bir çalışıyor bir çalışmıyor...
Pek sıkıntı yapmıyorum çünkü kesinlikle telefonda konuşma rahatlığına kavuştum..

Oyla:
Üst Alt