MIUI 11 Masik X ™ Rom 7.2 MIUI 10

• Konbuyu başlatan PURE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2K
  • Görüntüleme 183K

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
selamlar..bir sorum olacak;cıhazım redmı note 5,su an eu beta en son surumdeyım ve masik 7.2 yuklemek ıstıyorum..romu cıhaz hafızasına mı atmamız gerekıyor yoksa hafıza kartından da yukleyebılır mıyım? cıhazı formatlama tavsıye edılıyor ama bu durumda ıcındekı rom da ucacak,hafıza kartından yukleme yapmam gerek halıyle..tesekkurler..

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
selamlar..bir sorum olacak;cıhazım redmı note 5,su an eu beta en son surumdeyım ve masik 7.2 yuklemek ıstıyorum..romu cıhaz hafızasına mı atmamız gerekıyor yoksa hafıza kartından da yukleyebılır mıyım? cıhazı formatlama tavsıye edılıyor ama bu durumda ıcındekı rom da ucacak,hafıza kartından yukleme yapmam gerek halıyle..tesekkurler..
Kendiniz sorup kendiniz cevaplamışsınız zaten hocam.. iyi günler dilerim:)

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
Kendiniz sorup kendiniz cevaplamışsınız zaten hocam.. iyi günler dilerim:)

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

drunk~~ o kadar basıt degıl cevap aslında..daha once masık kurarken hafıza kartından kurdugumda bootloop ya da baska sorunlar cıkıyordu..bazı romların mutlaka cıhaz hafızasından kurulması tavsıye edılıyor da o yuzden sormustum..formattan sonra twrp deyken pc den rom dosyasını cıhaza atıp kurmak gerekmıyor degıl mı? formatlayıp hafıza kartından yuklersem sorun cıkmaz mı?(ilk mesajdakı kurulum acıklamasında "telefonunuzun hafızasına kopyalayın" yazıyor,hafıza kartı denmemıs,o yuzden tereddut ettım).. tesekkurler..

Son düzenleme:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
drunk~~ o kadar basıt degıl cevap aslında..daha once masık kurarken hafıza kartından kurdugumda bootloop ya da baska sorunlar cıkıyordu..bazı romların mutlaka cıhaz hafızasından kurulması tavsıye edılıyor da o yuzden sormustum..formattan sonra twrp deyken pc den rom dosyasını cıhaza atıp kurmak gerekmıyor degıl mı? formatlayıp hafıza kartından yuklersem sorun cıkmaz mı?(ilk mesajdakı kurulum acıklamasında "telefonunuzun hafızasına kopayalayın" yazıyor,hafıza kartı denmemıs,o yuzden tereddut ettım).. tesekkurler..
Rom atarken cihaz hafızasından kurulum yapın hocam

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
pekı cıhaza romu nasıl kopyalayabılırım formattan sonra ?
Geliştirici seçenekleri den USB hata ayıklama modunu açıp PC ye bağlayın formattan önce
Sonra twrp de format atip belleğine atabilirsiniz

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
telefon pc ye baglıyken twrp ye gecıp formatlıyoruz,(wıpe yapmıyoruz degıl mı,sadece format ve yes dıyoruz) sonra pc den dosyayı telefona atıp romu yukluyoruz degıl mı? ayrıca magısk ı hemen rom sonrası mı yoksa restart ettıkten sonra mı yukleyeyım?
tesekkurler cevaplar ıcın..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
telefon pc ye baglıyken twrp ye gecıp formatlıyoruz,(wıpe yapmıyoruz degıl mı,sadece format ve yes dıyoruz) sonra pc den dosyayı telefona atıp romu yukluyoruz degıl mı? ayrıca magısk ı hemen rom sonrası mı yoksa restart ettıkten sonra mı yukleyeyım?

Hocam linkteki videoyu izleyerek yapabilirsiniz..

Rom - Mi 9 SE Mi-Room Stable 10.3.6.0

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Önce romu sonra magiski flaslayin

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
Hocam linkteki videoyu izleyerek yapabilirsiniz..

Rom - Mi 9 SE Mi-Room Stable 10.3.6.0
Önce romu sonra magiski flaslayin

tesekkurler..yedeklemelerı yaptım,az sonra yuklerım..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

olmadı yav..pc ye baglıyken formatlayıp cıhaza attım zıp dosyasını ama kurulum yarıda kesıldı ve bootloop a gırdı telefon..
bootloop tayken tekrar twrp ye gırıp yukledım bu sefer oldu gıbı..su an acılıs ekranı geldı..beklıyoruz bakalım facepalm~~|(smoking~~ smirk~~ giggle~~
*bu sefer tamam..ayarlar ekranı geldı nıhayet..cok tesekkurler yardımlarınız ıcın..Yes~~

Son düzenleme:
Üst Alt