MIUI 12 Masik X 16.1 [MIUI 12] Rom İndirme Bağlantıları

MTevet

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
hani otomatik döndürme olayı varya o bende çalışmıyo mesela tarayıcı dayım veya başka bi uygulamada veya video izlerken telefonu yan yatırıyom dönmüyü otomatik dönme açık olduğu halde ,telefonla ilgili bişey değil miui 11 de çalışıyo ama mıuı 12de çalışmıyo

Turko31

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
10t/note 10 pro
Meslek
Emniyet mensubu
Konular
2
hani otomatik döndürme olayı varya o bende çalışmıyo mesela tarayıcı dayım veya başka bi uygulamada veya video izlerken telefonu yan yatırıyom dönmüyü otomatik dönme açık olduğu halde ,telefonla ilgili bişey değil miui 11 de çalışıyo ama mıuı 12de çalışmıyo
MTevet bende öyle bir durum yok

Mehmets27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 10 pro
Konular
4
Mehmets27 videoya bakamadim hocam kusura bakmayin eğer galeriden bakıyorsanız Google fotoğraflar i yükleyin ordan devam edin sorun kalmayacaktır diye umuyorum
Google fotoğrafları sevdiğin söylemez

Sorunu galeri uygulamasını apk olarak indirip kurarak çözdüm. Hata masik in rom içinde gelen galeri sürümüyle kaynaklı büyük ihtimal

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Arkadaşlar mi 8 lite için biraz önce böyle bir güncelleme gördüm. Masik uzun süredir güncelleme yayınlamadi ama bu son güncellemeler ve Masik üzerine dayalı bı port rom bu nasıl oluyor acaba ? Kullanan var mı veya bir bilgisi olan ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-20-01-40-07-028_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_2020-10-20-01-40-07-028_org.telegram.messenger.jpg
    559,8 KB · Görüntüleme: 57

MTevet

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Resmi note 8
Konular
2
arkadaşlar en iyi pil süresi veren android 9 rom aosp rom nedir

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Arkadaşlar mi 8 lite için biraz önce böyle bir güncelleme gördüm. Masik uzun süredir güncelleme yayınlamadi ama bu son güncellemeler ve Masik üzerine dayalı bı port rom bu nasıl oluyor acaba ? Kullanan var mı veya bir bilgisi olan ?

port rom sahibi ile görüştüm son yayımladığı 30 Ağustostaki Masik P ile aynı rommuş sadece vendor ve kernel güncellemesi varmış

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
port rom sahibi ile görüştüm son yayımladığı 30 Ağustostaki Masik P ile aynı rommuş sadece vendor ve kernel güncellemesi varmış
Gecmeye değer mi ne dersin hocam. Pil kaybi veya performans kaybı olur mu ki acaba merak ettim. Masik P orjinal sürümü kullanıyorum ben. Port versiyonunu kullanmadım hiç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca vendor ne oluyor hocam onu bende gördüm de ne olduğunu anlamadim.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Gecmeye değer mi ne dersin hocam. Pil kaybi veya performans kaybı olur mu ki acaba merak ettim. Masik P orjinal sürümü kullanıyorum ben. Port versiyonunu kullanmadım hiç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca vendor ne oluyor hocam onu bende gördüm de ne olduğunu anlamadim.

Masik ten bir farkı yok saddece hem gcam hem de miui kamera kullanılması için Masik RN7 den portluyorlar romu, o yüzden herşeyi aynı diyebilirim
vendor için kısaca üreticinin cihaza özgü bilgilerinin bulunduğu bölüm diyebiliriz, yapılan romun cihaza uyum sağlaması için burdan belli kısımlar eklenip çıkartılması gerekiyor

Üst Alt