Soru Masik 16.0 Port Rom Hakkında

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Masik P
Telefon Modeli
Mi 8 lite
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar şuan mi 8 lite cihazımda Masik P sürümündeyim. Mi 8 lite için henüz 15.2 sürümü bile çıkmadı bildiğim kadarıyla ancak Healer adlı modder görselde de görebileceğiniz üzere mi 8 lite için başka bir telefondan 16.0 sürümünü portlayıp yayınlamış. Şimdi sormak istediğim; bu modderin yapmış olduğu port romları kullanan ve bir eksisini veya artısını gören var mı? Ben Masik P sürümünden çok memnunum aslında batarya ve akıcılık konusunda ama birkaç ufak hata ve çeviri sorunu var sadece çok az. Bu port sürümünde ayrıca gcam de ayrı olarak çalışabiliyormuş. Çok kararsız kaldım. Sizce bu Roma geçmeye değer mi ? Kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Umur.S hocam bu port romu sizden duymuştum. Eğer kullanıyorsanız sizinde yorumunuzu almak isterim doğrusu.

Ekli dosyalar

• IMG_20200812_233845.jpg
    IMG_20200812_233845.jpg
    319,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
masik kanalında

p ve 15-16 versiyonları aynı paylaşım altında sanki başkası geliştirmiş gibi değil..

tabi rusça bilmediğim için okuyamıyorum ama ...

Oyla:

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
masik kanalında

p ve 15-16 versiyonları aynı paylaşım altında sanki başkası geliştirmiş gibi değil..

tabi rusça bilmediğim için okuyamıyorum ama ...
Aynen hocam benimde anlamadığım nokta o. Bende ona dayanarak öyle düşünmüştüm zaten.

Oyla:

El Rui

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
XiaomiMi 8 lite
Konular
0
evet Masik 16 healer port romu kullanıyorum, fazlası var eksiği yok
akıcılık, gcam ve miui cam bizim cihazlar için aktif, batarya diğer beta romlara göre daha iyi

yani şu kötü diyebilceğim birşey yok şu an rom da
Hocam dün gördüm bende healer romunu. Şuan eu dayım. Sizce geçmeye değer mi? Bazı changeloglarda hatalar olduğunu söylemiş.

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Hocam dün gördüm bende healer romunu. Şuan eu dayım. Sizce geçmeye değer mi? Bazı changeloglarda hatalar olduğunu söylemiş.

ben gayet memnunum, bu romun en büyük avantajı gcam ve miui cam aktif olarak tek bir romda kullanılabiliyor ve masik romu da bizim cihazlara sıkıntısız sunuyor ( normalde mi 8 lite için verilmedi son sürüm ama RN7 den port rom yapıldığı için kullanabiliyoruz )

eu beta ve miroom beta kullandım daha öncelerinde, onlarda eksikler ve takılmalar ile karşılaştım ama şu an bu romda şu sıkıntılı diybilceğim bir durum yok

Oyla:
Üst Alt