Rom magisk yükleyemiyorum.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu konularda da çok bir bilgim yok. Belki çözüm bulurum diye sizinle paylaşmak istedim. Bazı programlar root lu diye çalışmıyor diye magisk e ihtiyacım var.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ayarlar - Telefon hakkında - Tüm özellikler kısmına girip oranın ekran görüntüsünü atabilir misiniz hocam? Cihazınızda fake rom olabilir.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
Ayarlar - Telefon hakkında - Tüm özellikler kısmına girip oranın ekran görüntüsünü atabilir misiniz hocam? Cihazınızda fake rom olabilir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Fake rom gibi durmuyor cihazınızdaki sürüm. Cihazı yeniden başlattığınızda Xiaomi yazısı/logosu görünürken üstte açık kilit simgesi var mı?

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
Fake rom gibi durmuyor cihazınızdaki sürüm. Cihazı yeniden başlattığınızda Xiaomi yazısı/logosu görünürken üstte açık kilit simgesi var mı?
Evet var. Kilit açık gözüküyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Evet var. Kilit açık gözüküyor.
BL kilidi açık demek ki o zaman hocam, kapalı değil yani. Uygulamadaki yazıya takılmayın. :) Magisk, KernelSU veya Apatch root yönetimlerinden birini kurabilirsiniz. Tavsiyem KernelSU veya Apatch'tan yana. SafetyNet için modül kurarsınız sonrasında.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
BL kilidi açık demek ki o zaman hocam, kapalı değil yani. Uygulamadaki yazıya takılmayın. :) Magisk, KernelSU veya Apatch root yönetimlerinden birini kurabilirsiniz. Tavsiyem KernelSU veya Apatch'tan yana. SafetyNet için modül kurarsınız sonrasında.
cevaplarınız için teşekkür ederim. Telefonumu yeniden başlatıp ses açma + power tusuna bastığımda reboot ekranı geliyor ama TWRP ekranı gelmiyor.

2. sorum Bootloader kilidini tekrar kapatılabilir mi. Kapatırsam programlar yeniden çalışır mı.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
cevaplarınız için teşekkür ederim. Telefonumu yeniden başlatıp ses açma + power tusuna bastığımda reboot ekranı geliyor ama TWRP ekranı gelmiyor.

2. sorum Bootloader kilidini tekrar kapatılabilir mi. Kapatırsam programlar yeniden çalışır mı.
TWRP yüklü değilse görünmez zaten hocam. BL kilidinin açık olması TWRP'nin yüklü olduğu anlamına gelmez. :)

Yurtdışı cihaz ise BL kapatmayın hocam. IMEI tamiri sonrası herhangi bir sorun oluşursa yüksek ücretlerle çözebilirsiniz ancak BL kapalı olunca.

Kendiniz TWRP kurup yukarıda saydığım root yönetim şekillerinden birini kurarsanız ve rootu gizlerseniz sorununuz kalmaz.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
TWRP yüklü değilse görünmez zaten hocam. BL kilidinin açık olması TWRP'nin yüklü olduğu anlamına gelmez. :)

Yurtdışı cihaz ise BL kapatmayın hocam. IMEI tamiri sonrası herhangi bir sorun oluşursa yüksek ücretlerle çözebilirsiniz ancak BL kapalı olunca.

Kendiniz TWRP kurup yukarıda saydığım root yönetim şekillerinden birini kurarsanız ve rootu gizlerseniz sorununuz kalmaz.
TWRP kurulumu yaparsam telefon sıfırlanır mı ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
TWRP kurulumu yaparsam telefon sıfırlanır mı ?
Cihazdaki roma uygun, sürüme uygun TWRP kurarsanız hiçbir sorun olmaz. Ama eski sürüm vs. kurarsanız cihaz brick olabilir (çökebilir). 11 Ultra kullanıcılarından, 11 Ultra alt forumundan yardım alabilirsiniz bu konuda.

Üst Alt