Araçlar Magisk v25.2 de programlardan root gizleme

alymz1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
poco f1
Konular
1
S.a.

Magisk 25.2 güncellemesinden sonra "Yetkili kullanıcı" bölümünden magisk hide çıkmamaya başladı. Buda bazı bankacılık programlarında sorun oldu. Forumda göremedim ama yaptığım araştırmalarda konuyu çözdüm. Şayet bu anlatım varsa forumda özür diler konumun çöpe taşınmasını rica ederim.

Öncelikle denediğim telefon Redmi note 9s, twrp den magisk kuruluydu zaten. Ben güncelleme yaptım.
Sizinde telefonunuzun böyle olduğunu varsayıyorum.

1- Magiski açın. sağ üstten ayarlara girin, magisk uygulamasını gisle deyin ve gelen uyarılara evet evet deyip geçin. Ekrana bir kısayol atsın.
2- Yine sağ üstten ayarlara gelin Magisk altında "Zygisk" i etkinleştirin. Altta "configure denylist" aktif olacak. Ona tıklayın. Gelen listeden gizlemek istediğiniz programı seçin. Mesela garanti bbva. Geriye basıp ana magisk ana ekranına gelin.
3- Ekte verdiğim dosyayı indirin. Rardan çıkartın. Ve içinden çıkan 2 adet zip dosyasınıda telefonunuzun dahili depolamasına atın
4- Dosyaları attınız. Şimdi magisk ana ekranından sağ altta bulunan "modüller" e tıklayın. "dahili depolamadan yükle" ye tıklayın. Sırasıyla modülleri yükleyin. Not her yüklediğiniz modülde yeniden telefon başlatılacaktır!

Evet bu şekilde artık örneğin banka uygulamanız telefonunuz rootlu demeyecektir.

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• gerekli modüller.rar
    306,6 KB · Görüntüleme: 626

BaranEsenturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
2
işe yaramıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-11-06-00-53-01-796_com.garanti.bonusapp.jpg
    Screenshot_2022-11-06-00-53-01-796_com.garanti.bonusapp.jpg
    242,9 KB · Görüntüleme: 114

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Meslek
Serbest
Konular
11
bu dosyaları yüklerken otomatik yeniden başlamaz telefon. Var bunda bi bit yeniği..

alymz1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
poco f1
Konular
1

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Meslek
Serbest
Konular
11
Bir şeyleri eksik yapıyor olabilirsiniz. Ben an itibari ile sıkıntısız kullanıyorum.

Otomatik başlamıyor zaten. Modül yüklemesinden sonra sağ altta yeniden başlat çıkıyor.

Sonuç: Ben böyle yaptım ve bilgi olsun diye paylaştım. Ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.
"Not her yüklediğiniz modülde yeniden telefon başlatılacaktır!" yazmışsın bu modül yüklendiğinde telefonun otomatik olarak yeniden başladığı anlamına gelir lakin burada yeniden başlat butonuna tıklamadan çıkabilmek mümkün. Ben bunu demek istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca ben de denedim bu metodu ancak mesela Paycell algılıyor rootu

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Rotu algılayan payceli silin daha sonra yeniden yükleyin paycelli açmayın ama.. magisk deny listesinden tekrar gizleyin. Telefonu yeniden başlatın.payceli açın rototu görmeyecek. tüm root u gören uygulamalar için böyle yapın. Root u artık görmeyecektir.

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Rotu algılayan payceli silin daha sonra yeniden yükleyin paycelli açmayın ama.. magisk deny listesinden tekrar gizleyin. Telefonu yeniden başlatın.payceli açın rototu görmeyecek. tüm root u gören uygulamalar için böyle yapın. Root u artık görmeyecektir.
Silmek yerine uygulama verilerini silmek daha mantıklı değil mi?

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Bazı uygulamaları magisk yinede görüyor. Ben sorun yaşadığım uygulamada bu şekilde sorunu çözdüm.

Üst Alt