Çözüldü Magisk performans kaybı yaratır mı?

mhmmd_emn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Os 1.0.4.0 UMOCNXM
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5g
Bootloader Kilidi
Açık
S.a değerli forum üyeleri. Magisk yüklü bir cihazda hantallaşma veya bir yavaşlama olur mu?

Çözüm
Evet olur sonuçta arkaplanda google'a karşı kedi fare oyunu oynuyor saklanmak için donanım kaynağını kullanıyor illaki. Redmi cihazlar genel olarak hantal ve yavaş cihazlar zaten ama. Miui veya hyperos sadece xiaomi 13 serisi veya 13T serisi gibi cihazlarda iyi çalışıyor 13T bile tam sınırda çalışıyor performansı ne çok iyi nede kötü.
Xiaominin yazılımı görsel olarak güzel özellikleri falanda iyi ama ağır bir arayüz malesef.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Evet olur sonuçta arkaplanda google'a karşı kedi fare oyunu oynuyor saklanmak için donanım kaynağını kullanıyor illaki. Redmi cihazlar genel olarak hantal ve yavaş cihazlar zaten ama. Miui veya hyperos sadece xiaomi 13 serisi veya 13T serisi gibi cihazlarda iyi çalışıyor 13T bile tam sınırda çalışıyor performansı ne çok iyi nede kötü.
Xiaominin yazılımı görsel olarak güzel özellikleri falanda iyi ama ağır bir arayüz malesef.

Oyla: Çözüm

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
26
S.a değerli forum üyeleri. Magisk yüklü bir cihazda hantallaşma veya bir yavaşlama olur mu?
Note 12 5g zaten hantal bir cihaz alt segment sonuçta farkı hissedebilirsiniz stock kernel ayaklarınızı yaptikda. Sonra stock kernela dönebilir 1 2 gün deneme. Yapabilirsiniz farkı anlamak için

Oyla:

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
26
Dün gece stock kernel a döndüm deniyorum gerçekten sistemde bir rahatlama oluyor gibi tam gün denememi paylasicam

Oyla:

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
26
Denedim 6 saat boyunca cihaz hiç ısınmadi hatta son 1 saat performans modunu açtım yinede ısınmadi normalde ve hızlı uygulama geçişlerinde arada kasmalar hantallik oluyordu arada o bile olmadı tabi hava biraz serindi bugün birde sıcak havada test etmek lazım ama baya hissettiriyor performans farkını tabi ben oyun oynamadigim için oyun performansını bilemeyeceğim ama işlemciye yük bindiren uygulamalarda performans farkı gayet var

Oyla:

mhmmd_emn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
14
Denedim 6 saat boyunca cihaz hiç ısınmadi hatta son 1 saat performans modunu açtım yinede ısınmadi normalde ve hızlı uygulama geçişlerinde arada kasmalar hantallik oluyordu arada o bile olmadı tabi hava biraz serindi bugün birde sıcak havada test etmek lazım ama baya hissettiriyor performans farkını tabi ben oyun oynamadigim için oyun performansını bilemeyeceğim ama işlemciye yük bindiren uygulamalarda performans farkı gayet var
Teşekkürler hocam verdiğiniz cevaplar için☺️

Oyla:
Üst Alt