Rehber Magisk Modülleri

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Modülleri tek tek yükleyerek test ederek yüklenmesi tavsiye olur sistemde sorun olursa hangisinin bozduğunu anlayamazsınız ,

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
fde ai , ainur narsil,audio compatibility patch ,

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
GMS doze olan modüller google play hizmetlerini optimize etmeye izin veriyor.
mi push service framework,mi service sistem uygulamasını kısıtlıyor.(aslında bu benim için gereksiz ben o sistem dosyasını kaldırmıştım)
magiskhide ve busybox ctsprofile hatası verdiği için kurmuştum.
debloater sistem dosyalarını kaldırmak için kullanıyorum.
energized internet ortamında ki reklamları engellemek için kulllanıyorum.
midnightcore sistem arayuzunde değiliklik yapmak için kullanıyorum ( yazı karakteri,boot animasyonu gibi)
youtube vanced reklamsız ve arka planda youtube kullanabilmek için yükledim.
app systemizer modulüde sonradan kuruduğunuz programı sistem dosyası haline getirmeye yarıyor.
dolby atmos da kullanıyordum ama daha yüklemedim.
1- Üstad "app systemizer " magisk de kurdum ama uygulamayı göremiyorum nereden app leri sistem uygulaması yaptınız.
2- bahsi geçen bazı uygulamaları magisk de bana gözükmüyor indirmek için ben PC den bulup indirdim.
Magisk 19.3 son vers. bunu nedeni nedir sizce?

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
1- Üstad "app systemizer " magisk de kurdum ama uygulamayı göremiyorum nereden app leri sistem uygulaması yaptınız.
2- bahsi geçen bazı uygulamaları magisk de bana gözükmüyor indirmek için ben PC den bulup indirdim.
app systmizer magisk modülünün açıklamasını oku terminalden yaapcaksın

Dehacs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deha
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Terminal emulatoru kurun,su yazip yetki alin sonra systemize yazip modulun arayuzune giris yapmis olacaksiniz.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yukarıdan aşağıya;

Google Play servislerini arka planda çalışmasını engeller,

Youtube için siyah arka plan,

Youtube arka planda çalışmasını sağlar,

SafetyNet bug’ını onarmak için

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Birinciyi bulamadım ben benzerı varmı suan

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Birinciyi bulamadım ben benzerı varmı suan
Evet bazen magisk içinden çıkmıyor ekrana. Birde Doze olarak bakınız. Magisk depoları cihaza göre mi süzme yapıyor diye düşündüm.
Çözüm şu, adını tam olarak google da aratın ve modülü indirip kurun. Ben son zamanlarda böyle yapmaya başladım

MalamadreX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Ben doze kurdum ama hiç bir şekilde Google play hizmetlerine müdahale edemiyorum . Çözüm bilen var mı ?

MI 6 128 GB | Xiaomi.eu Rom | Twrp & Magisk

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Ben doze kurdum ama hiç bir şekilde Google play hizmetlerine müdahale edemiyorum . Çözüm bilen var mı ?

MI 6 128 GB | Xiaomi.eu Rom | Twrp & Magisk
Evet işlem yaptıktan belli bir süre veya hemen google un push ile tekrar hizmetleri aktif ettiği tespit edildi maalesef.
Bunu dondursan da formda bir arkadaş inceledi adb tool ile silsen de tekrar aktif ediyorlar. Ben denedim TB ile dondurma ile aynı sonuç.
Benim gibi oktay arkadaş şu şekilde TB den dondurmuş, sorun yok. ( https://forum.miuiturkiye.net/dosya...4-316_com-keramidas-titaniumbackup-png.56473/ )
Rehber - Miui 10 Bloatware, Android Sistemi Pil Tüketimi ve Gizlilik (Güncel Çözüm 19.03.2019)
Kurtuluşun tek çaresi gapps kullanmadan cihazı kullanmak buda mümkün mü? facepalm~~
Tabii ki hayır. Herkes 3310 mu kullanıyorsun hiçbir sosyal medyada yoksun demez mi size? giggle~~
Bazı kullanıcılar F-Droid, Android platformu için FOSS (Özgür ve Açık Kaynaklı Yazılım) uygulamaları indiriyor muadillerini kullanıyorlar servis dışı olsun diye. Ben denemek istedim kafayı yedim zorlu bir yolu var ve pek yaygınlaşmadı.
Veya BiTGapps yüklüyorlar.
Ama bunlar hep Özel romlar vb root lu işlemler. Ne kadar amaçlarına ulaşıyorlar bilemiyorum.
Geçenlerde abd ve çin huawei arasındaki çıkan krizde gapps sız Android yazılım çalışmalarını Türkiyede başlattılar, sonuç ne olur?
Veya daha mı kötü veya iyi olur? veya google dan soyutlanabilinebilir mi? Göreceli tabi...

Son düzenleme:
Üst Alt