Soru Magisk Kullanımı Hk.

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Herkese merhaba,

Birkaç gün önce Xiaomi Max 2 alarak aranıza katılmıştım. Tavsiyeleriniz üzerine EU Global Beta sürümünü kurarak custom rom kullanmaya başladım. Biraz araştırdığımda Magisk diye çok güzel bir uygulama olduğunu ve cihaza birçok ekstra özellik eklendiğini gördüm. Rom ve root işlerine yabancı sayılmam ama Magisk daha önce hiç kullanmadım. Telefonum rootlu ve supersu yüklü. Magisk ile ilgili sormak istediğim bazı sorularım var. Bir de Magisk modülleri mi yoksa Xposed modülleri mi daha kullanışlı yani hangisini kurmalıyım ?

1) Magisk Manager yükledim. Magisk manager güncel ama magisk yüklü değil yazıyor. Orada yazan zip dosyasını indirdim ama twrp üzerinden flashlamak istediğim zaman hata veriyor. Ben bunu nasıl kuracağım.

2) Youtube vanced yüklemek için login olabileceğim şekilde magisk üzerinden nasıl bir yol izleyerek kurulum gerçekleştirebilirim?

3) Tavsiye ettiğiniz kullanışlı magisk modüllerini yazarsanız da hayır demem :)

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim. Bayadır rom ve root işlerinden uzak durmayı tercih ediyordum. O yüzden sorularım ile bunaltıyorsam kusura bakmayın lütfen :)

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Yok hocam tüm denilenleri yapmama rağmen kuramıyorum acaba kurulum dosyalarında mı sıkıntı var anlamadım ki ?
Bunu dene hocam birde.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Maalesef birebir aynı hatayı veriyor.

Oyla:

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Maalesef birebir aynı hatayı veriyor.
Bir yerde atladığın bir şey var mutlaka, muhtemelen bir kalıntı var.Cihazı komple yedekle hem twrp den hemde titanium Back-Up ile sonra twrp den dalvik art cache,cache,system,data wipe yap.Romu tekrar kur, magisk i kurup TB den yedekten uygulamaları geri yükle.En temizi bu gibi görünüyor hocam.

Oyla:

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Yedek almama gerek yok aslında romu daha yeni kurmuştum doğru düzgün uygulama falan da kurmadım direk romu twrp üzerinden sıfırlasam aynı işlevi görmez mi tekrar zip üzerinden yüklememe gerek var mı?

Oyla:

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Yedek almama gerek yok aslında romu daha yeni kurmuştum doğru düzgün uygulama falan da kurmadım direk romu twrp üzerinden sıfırlasam aynı işlevi görmez mi tekrar zip üzerinden yüklememe gerek var mı?
Twrp den dalvik art cache ve cache yapıp romu tekrar flashlayın hocam.

Oyla:

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Sıfırdan kurulumdan hemen sonra flashlayınca yüklendi şu an sorun yok.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar, sorun twrp de. Bende yaşadım o sorunu. şöyle çözdüm.

Recovery - Mi Max 2 Twrp 3.3.1-0 (Oxygen)

Sanırım hepimiz son sürüm twrp kullanıyoruz. Ama nedense Rom kurulum sonrası magic manageri kurmaya kalkarsak vendor sonrası hata veriyor. Sıfırdan kurulum, komple cihazı silmek, ne varsa denedim ama yine yüklenmiyordu. Bende yukardaki linteki 3.2.... V2 olan twrp sürümünü kurdum. Eğer v2 twrp üzerinden magici flashlarsam sorunsuz kurulum tamamlanıyor

Şimdi, V2 twrp İmajı indirin, twrp üzerinden flashlayın. Ardından recovery restart yapın. Ve magici kurun.
Not: Bu twrp ile işiniz bitince bence son sürüm twrp yi yine geri flashlayın. Aosp romlarını eğer v2 twrp ile flashlarsanız yakınlık sensörü ve bir kaç sensör daha çalışmıyor. Yada benim cihaza has bir durum olabilir, bilmiyorum.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt