Rehber Magisk ile Root nasıl yapılır?

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Mixplorer mağazada yok, XDA üzerinden yükleyebilirsin... Eklentileri var, onlarıda yükleyin... Mixplorer kullandıktan sonra başka dosya yöneticisi kullanmadım hiç...

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Mixplorer mağazada yok, XDA üzerinden yükleyebilirsin... Eklentileri var, onlarıda yükleyin... Mixplorer kullandıktan sonra başka dosya yöneticisi kullanmadım hiç...

Direk Mi-Globe'u kurunca, Cihaz hafızasına Apk'sını atmış hocamda oradaki Apk'yı yedeklemiştim. Fakat eklentileri falan varsa bakayım Xda'ya. Çok teşekkür ederim. Günlük kullanımda Miui'ın kendi Dosya yöneticisi en beğendiğim oldu fakat, MiXplorer'da ihtiyaç olduğu zaman çok kullanışlı gibi duruyor :)

sserdark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi6
Konular
2
Arkadaşlar bende bugün mi6 yı rootlamayı başardım sonunda. Magisk önerisini duyunca bu konu üzerinden yaklaşık 1 saat içinde yapabildim. Hem konuyu açan arkadaş olsun hem de yorum yapan arkadaşlar olsun baya yardımcı oldu yazılanlar ve bu yüzden teşekkür etmek istedim öncelikle. Yalnız aklımı kurcalayan bir sorum olacak. Zenex üstadın dediği gibi devoloper rom ile gerçekleştirdim işlemi. Acaba belli periyotlarla güncellenen miui dan olumsuz yönde etkilenecekmi şu an cihaz. Yani mesela birkaç modül yükledim ve bunların tekrar silinmesini istemem sonuçta. Bilgim olmadığı için soruyorum mesela eğer olumsuz etkileniyorsa sistem güncellemeyi iptal etme gibi bir şansımız var mı ya da son yaptığımız değişiklikleri güncelleme olduktan sonra güncelleme öncesine kolayca geri alabileceğimiz bir yöntem vs? Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir :)

empire29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
6
Arkadaşlar magisk manageri güncelleyince açılmıyor yardımcı olabilecek varmı acaba

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Root'lamaya başlamadan önce önceki root'u kaldırmanız ve/veya stok ROM'u geri yüklemeniz gerekiyor.

Önceki Root derken Supersu uygulamasını kaldırmayı mı, yoksa başka bir şeyi mi kastediyorsunuz ? Ben rootlamayı supersu.zip dosyasını TWRP ile flaşlayarak kurmuştum. Magisk' i yüklemeden önce Supersu' yu kaldırmam mı gerekiyor ?

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Önceki Root derken Supersu uygulamasını kaldırmayı mı, yoksa başka bir şeyi mi kastediyorsunuz ? Ben rootlamayı supersu.zip dosyasını TWRP ile flaşlayarak kurmuştum. Magisk' i yüklemeden önce Supersu' yu kaldırmam mı gerekiyor ?
Evet yoksa yüklenmez.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Üst Alt