Rehber Magisk ile Root nasıl yapılır?

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Hocam günaydın, google play sorununa bi çözüm varmı? Magisk yüklediğimden beri durduruldu hatası veriyor acaba bi yerde bi yanlış mı var
Günaydın aklıma gelen tek çözüm tüm google play ile alakalı app lerin verilerini temizlemek. Yada google üzerinden farklı bir play store apk si indirip üzerine kurmak olabilir

MI 5s MiuiPro 9.5.1.0 Stabil

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Günaydın aklıma gelen tek çözüm tüm google play ile alakalı app lerin verilerini temizlemek. Yada google üzerinden farklı bir play store apk si indirip üzerine kurmak olabilir

MI 5s MiuiPro 9.5.1.0 Stabil
Sağol hocam deneyeyim,olmazsa romu magisk i herşeyi yeniden yükleyeceğim mecbur
Edit:hocam verikeri temizlemek problemi çözmedi.aynı romu bu sefer manuel olarak 4 wipe ile yükledim,tel açılırken miui şifremi istedi ve bu yüzden Wifi ye yönlendirdi beni ama bi türlü wifiye giremedim çünkü şifre girmem için klavye açılmamakta inat etti.defalarca denedim klavye açılmadı,wifiye bağlanıp şifreyi giremedim. Sonra tine twrp den 4 wipe yaparak 7.12 7 sürümüne geri döndüm ve hemen ardından yine temiz bi kurulumla 8.3.8 sürümünü yükledim bu sefer oldu.magisk i de yükleeim ve google play sorunsuz çalışıyor

Son düzenleme:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
OTO üzerinden redmi note 4'e miui 9.5 yüklediğim zaman root gider mi?
[doublepost=1521632182,1521632032][/doublepost]

aynı zamanda boot kilidi tekrar kilitlenir mi?
Resmi rom yüklerseniz, farklı bir rom yüklerseniz veya aynı romu yüklerseniz root yetkisi gider. Magisk yada superSu yu tekrar yüklemelisiniz.

İstisnalar olmak kaydıyla genel olarak bootloader kilidi rom yükleme ile kapanmaz.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
Resmi rom yüklerseniz, farklı bir rom yüklerseniz veya aynı romu yüklerseniz root yetkisi gider. Magisk yada superSu yu tekrar yüklemelisiniz.

İstisnalar olmak kaydıyla genel olarak bootloader kilidi rom yükleme ile kapanmaz.

peki twrp gider mi, resmi toom yükleme ile?
[doublepost=1521635362,1521632845][/doublepost]Kilidi açtım şimdi, twrp ve magic yüklemek istiyorum ama 9.5 geldiğinde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum.

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
peki twrp gider mi, resmi toom yükleme ile?
[doublepost=1521635362,1521632845][/doublepost]Kilidi açtım şimdi, twrp ve magic yüklemek istiyorum ama 9.5 geldiğinde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum.
Merhaba.

Öncelikle yazdıklarınıza biraz dikkat ederseniz daha iyi olur kanaatindeyim.

İkinci olarak eğer resmi rom yükleme derdindeyseniz neden root ve Twrp ile uğraşıyorsunuz.

Gelişmek için merak ilgi azim ve çözülmesi gereken problemler gerekir. Korku değil. Belki biraz kaygı ama ondanda çok değil.

Diğer taraftan rom yükleme işlerinde muhakkak sorunlar olur. Sorunlarla karşılaştıkça yardım edecek nice bilgili forumdaşlar burada emin olabilirsiniz.

Kolay gelsin.

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
Merhaba.

Öncelikle yazdıklarınıza biraz dikkat ederseniz daha iyi olur kanaatindeyim.

İkinci olarak eğer resmi rom yükleme derdindeyseniz neden root ve Twrp ile uğraşıyorsunuz.

Gelişmek için merak ilgi azim ve çözülmesi gereken problemler gerekir. Korku değil. Belki biraz kaygı ama ondanda çok değil.

Diğer taraftan rom yükleme işlerinde muhakkak sorunlar olur. Sorunlarla karşılaştıkça yardım edecek nice bilgili forumdaşlar burada emin olabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Twrp yi root yapabilmek için istiyorum, root'u telefonu sınırsız kullanmak için.

Anlayacağınız root ve twrp her zaman yeni rom için gerekli değildir.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
Bu arada magisk yükleyip üzerine birde bir modül yükleyince telefon açılmadı, mi yazısında kaldı.Bende tekrar unistallar flashladim. Şimdi magisk yerine su flashlayip flashlamama noktasinda kararsızım.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bu arada magisk yükleyip üzerine birde bir modül yükleyince telefon açılmadı, mi yazısında kaldı.Bende tekrar unistallar flashladim. Şimdi magisk yerine su flashlayip flashlamama noktasinda kararsızım.

Hocam bence sen tam olarak ne yapmak istediğini bilmiyorsun yada herşeyi yapmak istiyorsun. Forumda herşey ile ilgili rehberler iyi anlatımlar ve kullanıcı yorumları var.magisk yükleme rehberi var oraya bakabilirsin.bende magiskte bi kere bootta kaldım,ardından twrp yi açıp system reboot yaptım ve açıldı mesela.

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50

Magisk modülleri çoğunlukla(hepsi değil) magisk içinden yüklenmelidir. Twrp içersinden sadece framework yüklenmelidir.

Edit: kavram hatası.

Üst Alt