Soru Magisk gpu turbo boost modülü hakkında

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Değerli hocalarım bu modülü mi note 10 lite cihazına yüklesem sıkıntı olur mu ve gerçekten de performans artışı alabilirmiyim

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bu modül işlemci değil grafik işlemci için, böyle bir modüle ihtiyacınız var mı, önce onu değerlendirin.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Bu modül işlemci değil grafik işlemci için, böyle bir modüle ihtiyacınız var mı, önce onu değerlendirin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bazı uygulamalarda 60 FPS alıyorum 90 FPS almak için kullanacaktım

Örneğin Pubg mobilde oyun esnasında gpu kullanım yüzdesi 50 ila 80 arasında değişiyor ama ideal olan %100 olması imiş bu tip sorunları çözmeme yardımcı olur mu yada bu modülü indirdikten sonra kaldırdığında işlemcim varsayılan ayarlarına döner mi kısacası cihazımda sorun bırakır mı

Son düzenleme:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207

Hocam bazı uygulamalarda 60 FPS alıyorum 90 FPS almak için kullanacaktım

Örneğin Pubg mobilde oyun esnasında gpu kullanım yüzdesi 50 ila 80 arasında değişiyor ama ideal olan %100 olması imiş bu tip sorunları çözmeme yardımcı olur mu yada bu modülü indirdikten sonra kaldırdığında işlemcim varsayılan ayarlarına döner mi kısacası cihazımda sorun bırakır mı
Kim söyledi hocam idealinin %100 olduğunu giggle~~ Bir donanım uzun süreli yoğun strese maruz kalırsa aşırı derece ısınacağından dolayı sizin işlem yapmanıza izin vermez. Bahsettiğiniz modülü deneyebilirsiniz, ancak donanımsal sorun oluşturabileceğini unutmayın.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Kim söyledi hocam idealinin %100 olduğunu giggle~~ Bir donanım uzun süreli yoğun strese maruz kalırsa aşırı derece ısınacağından dolayı sizin işlem yapmanıza izin vermez. Bahsettiğiniz modülü deneyebilirsiniz, ancak donanımsal sorun oluşturabileceğini unutmayın.
Hocam bir çok forumda da araştırdım (başka forumların linkini paylaşmak serbest mi bilmiyorum o yüzden paylaşmayacağım)bir çok kişi oyun ve yüksek performans gerektiren uygulamalarda gpu kullanımının %100 olması gerektiğini ifade etmişler sizde bu konuyu araştırırsanız fark edersiniz.Görüşleriniz benim için çok kıymetli saygılar

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Hocam bir çok forumda da araştırdım (başka forumların linkini paylaşmak serbest mi bilmiyorum o yüzden paylaşmayacağım)bir çok kişi oyun ve yüksek performans gerektiren uygulamalarda gpu kullanımının %100 olması gerektiğini ifade etmişler sizde bu konuyu araştırırsanız fark edersiniz.Görüşleriniz benim için çok kıymetli saygılar
o pc için geçerli hocam telefonlarda %100 bi 10 dk kullansın ısıdan telefon kapanır

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
o pc için geçerli hocam telefonlarda %100 bi 10 dk kullansın ısıdan telefon kapanır

Anladım hocam ben telefon için de aynıdır diye düşünmüştüm peki FPS artırmak için ne yapabilirim

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44

Anladım hocam ben telefon için de aynıdır diye düşünmüştüm peki FPS artırmak için ne yapabilirim
Mobil cihazlarda efs attırmak için fazla zorlamayın derim kısa sürede ghost screen sorunu yaşama ihtimali çok yüksek 60 ila 30 FPS arası idealdir.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Performans artışı olur ama ne kadar olur benim tahminim %15 bilemedin %20. Daha fazlasını mümkün göremiyorıum ama bu sadece benim tahminim.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Mobil cihazlarda efs attırmak için fazla zorlamayın derim kısa sürede ghost screen sorunu yaşama ihtimali çok yüksek 60 ila 30 FPS arası idealdir

arkadaşlar sanırım sorunu buldum mi 10 lite kare yenileme hızı 60 hz. 90 fps alabilmesi için 90hz olmalı imiş .

ama 60 hz ekran ile 90 fps alanması mümkün mü?

Son düzenleme:
Üst Alt