Uygulama Magisk 24.1 güncellemesi ve Ayarları

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Magisk ayarları

1. Zygisk'i etkinleştir (beta)
  2. Reddetme listesini yapılandırın ve Magisk'in yüklenmeyeceği uygulamaları seçin (Bu seçenekte Magisk Hide'ın bazı öğelerinin bulunduğunu okudum, ancak bu benim için çok teknik).

• Gpay'i ve birkaç bankacılık uygulamasını (SBI dahil), lisans sorunları olan güvenilir uygulamaları seçtim
  • 3 nokta menüsünden sistem uygulamalarını seçin ve Google Play hizmetlerini işaretleyin com.google.android.gms(bazı bloglar ile biten paketleri de önerir gms.unstable, ancak bunu cihazımda göremedim).

1. Zorla reddetme listesini etkinleştir

Magisk modülleri listesinde daha önce kurulmuş olan Riru Lsposed ve Riru devre dışı bırakılacak ve kırmızı renkli bir uyarı, Zygisk etkinleştirildiği için modülün askıya alındığını söylüyor . Zaten devre dışı oldukları için onları kaldırmadım, ayrıca Zygisk'i devre dışı bırakmayı seçmem durumunda bana esneklik sağlıyor.

1. Magisk LSPosed zygisk-release.zip ( ) aracılığıyla veya yükleyin . Önceden kurulmuş Xposed modüllerinin listelendiğini ve düzgün çalıştığını kontrol edin.

Xposed Modüllerini tekrar çalıştırmakta fayda var!

Bu konuyu , başka kaynaklara (bazıları aşağıda listelenmiştir) ve Magisk 24.1'e yükseltme sırasında karşılaşılan bazı sorunlara/çözümlere sahip olan XDA Hiçbir sorunum yoktu.

1. Güvenlik ağından kaçınma için, Kdragon'un Evrensel Güvenlik Ağı Düzeltmesini (USNF) yükleyin, yine Github'ın Zygisk sürümünü Yet Another SafetyNet Attestation Checker'ı (YASNAC) yükleyin / .USNF Magisk modülü, çalışan tek güvenlik ağı düzeltme/kök algılama çözümü ATM'dir.
  2. Artık yerleşik bir Magisk deposu olmadığından, Fox'un Magisk Modül Yöneticisini Github'dan Izzy'nin yükleyin . Hem önceki Magisk deposundan hem de yeni bir depodan modülleri listeler.
  3. Kök gizleme: Shamiko'yu Github'dan yukarıda bağlantılı LSposed telgraf kanalından yükleyin. AFAIK, Riru'nun kendisini saklamanın tek yolu bu. Kararlı sürüm birkaç gün önce yayınlandı.Zip dosyasındaki talimatları okuyun. Yüklemem gerekmedi, ancak reddetme listesinin (3. adım) kapatılması gerektiğini unutmayın. Bu LSPosed kararlı sürümünden olmasına rağmen, Edxposed ekip üyelerinden birinden bazı aldı ve açık kaynak değil.

Son olarak, güvenlik ağı kontrolünün geçtiği, bankacılık uygulamasının çalıştığı ve daha da önemlisi Xposed modüllerinin iyi çalıştığı Magisk 24.1'deyim. Herşey gönlünce olsun!

Kaynak :

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
onceden moduller kismindo yujleyebilecegiz moduller geliyodu artik yok baska biyere mi gecti

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
onceden moduller kismindo yujleyebilecegiz moduller geliyodu artik yok baska biyere mi gecti
şu uygulamayla magisk reposundaki modülleri indirip yükleyebilirsiniz
img_20220207_011728-jpg.162885

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Ayarları uyguladığınız zaman FoxMmm isimli bir app oluşuyor. Onu tıkladığınız zaman yüklü ve yükleyeceğiniz tüm modüller gözüküyor. Başka bir app yüklemeye gerek yok.

ErhanG

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EG
Cihazım
Note 7
Konular
0
Ayarları uyguladığınız zaman FoxMmm isimli bir app oluşuyor. Onu tıkladığınız zaman yüklü ve yükleyeceğiniz tüm modüller gözüküyor. Başka bir app yüklemeye gerek yok.
Merhaba. Benim telefonumda Arrowos 12 kurulu. Modülleri telefonuma indiriyorum. Magisk üzerinden yüklemeye çalışıyorum. Unzip error uyarısı veriyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şu uygulamayla magisk reposundaki modülleri indirip yükleyebilirsiniz
img_20220207_011728-jpg.162885
Merhaba. Benim telefonumda Arrowos 12 kurulu. Modülleri telefonuma indiriyorum. Magisk üzerinden yüklemeye çalışıyorum. Unzip error uyarısı veriyor

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
İndirdiğiniz zip uzantılı dosya Magisk üzerinden kurulmuyorsa twrp' den yüklemeyi denemenizi öneririm.

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba. Benim telefonumda Arrowos 12 kurulu. Modülleri telefonuma indiriyorum. Magisk üzerinden yüklemeye çalışıyorum. Unzip error uyarısı arkadasin
arkadasın önerdiği uyugulamadan indirince yukle cıkıyor ordan yap magiskden hata veriyor

Üst Alt