Yardım Lütfen Yardım edin 12 Pro 5G

dexnihat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Bundan 8 ay önce Note 12 Pro 5G cihaz aldım tyol sitesinden ithalatçı garantili.

Benim sorunum şöyle. Cihaz dirençli değil sim1 btk kaydı mevcut sim2 kayıtlı değil.

Telefonun etiketinde yazan imei ile sim1 imei eşleşiyor. Ancak sıkıntı şu BTK ya cihazın 4G modeli kayıt ettirilmiş. Hyperos güncelmemesi alamıyorum bazı arkadaşlara danıştım bunu sen yaparsan imei gider dediler hiç bir şekilde yardım alamadım Hocalarım sizlere soruyorum yokmu yapılacak birşey?

Ekli dosyalar

• IMG_20240219_022020.jpg
    IMG_20240219_022020.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-02-16-11-51-26-148_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-02-16-11-51-26-148_com.android.settings.jpg
    251,4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20240219_022434.jpg
    IMG_20240219_022434.jpg
    472,9 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-02-19-02-25-05-070_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-02-19-02-25-05-070_com.android.updater.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 17

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Bundan 8 ay önce Note 12 Pro 5G cihaz aldım tyol sitesinden ithalatçı garantili.

Benim sorunum şöyle. Cihaz dirençli değil sim1 btk kaydı mevcut sim2 kayıtlı değil.

Telefonun etiketinde yazan imei ile sim1 imei eşleşiyor. Ancak sıkıntı şu BTK ya cihazın 4G modeli kayıt ettirilmiş. Hyperos güncelmemesi alamıyorum bazı arkadaşlara danıştım bunu sen yaparsan imei gider dediler hiç bir şekilde yardım alamadım Hocalarım sizlere soruyorum yokmu yapılacak birşey?
Telefonunuzda yüklü olan rom sahte yani Xiaomi nin resmi yayınladığı bir rom değil güncelleme almaz bunu iki şekilde çözebilirsiniz bootloader kilidini açıp resmi bir rom yukleyerek bunu yaptığınızda telefon garanti dışı kalır yada teknik servise gönderip rom yukleterek çözüm bulabilirsiniz.

Oyla:

dexnihat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Telefonunuzda yüklü olan rom sahte yani Xiaomi nin resmi yayınladığı bir rom değil güncelleme almaz bunu iki şekilde çözebilirsiniz bootloader kilidini açıp resmi bir rom yukleyerek bunu yaptığınızda telefon garanti dışı kalır yada teknik servise gönderip rom yukleterek çözüm bulabilirsiniz.
Hocam BL açık zaten açılış ekranında boot ekranında yeşil renkte açık bir kilit simgesi mevcut. Ben resmi bir rom yüklersem imei gider mi?

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Hocam BL açık zaten açılış ekranında boot ekranında yeşil renkte açık bir kilit simgesi mevcut. Ben resmi bir rom yüklersem imei gider mi?
Normalde cihazınızda tr romu yükü olarak gelmesi lazımdı maalesef yüklü değil ikinci olarak telefonunuza yazılımsal olarak imei işlemi uygulandı mi bilemiyorum uygulandı ise imei gider orjinal imei ise gitmez garantili cihazlarda bootloader kilidinin kapalı olması gerekiyor sizde açılmış yani cihazınız daha önce yazilımsal işlem görmüş olabilir çünkü bootloader kilidi yazılımsal müdahale için açılır ithalatçı garantili alan kişilerin bazılarında ise direnç kaydi yapip o şekilde paketleme yapıp satış yapılmış fakat sizin telefonunuzda böyle bir şey yok rom yuklerken birseyler ters giderse telefon teknik servisin inisiyatif kalmış yapabilir yada garanti dışı bırakabilir ithalatçı garanti satılan cihazların tamamı maalesef global değil çin versiyonu bu yüzden yedek telefonunuz varsa kötü de olsa garantisi mevcut riske atmayın derim garanti servisinde rom yukletin.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Redmi Note 12 Pro 5G modelleri için Türkiye de Xiaomi kapsamlı destek sağlamıyor daha doğrusu hiç sağlamıyor desek yeridir çünkü ithalatçı garantili olduğu için çoğu da :) zaten fake romlu, harici olarak servis fake romlu cihazlarla ilgileneceğini düşünmüyorum:) Global olup olmadığı dahi aşikar diye düşünüyorum.

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Redmi Note 12 Pro 5G modelleri için Türkiye de Xiaomi kapsamlı destek sağlamıyor daha doğrusu hiç sağlamıyor desek yeridir çünkü ithalatçı garantili olduğu için çoğu da :) zaten fake romlu, harici olarak servis fake romlu cihazlarla ilgileneceğini düşünmüyorum:) Global olup olmadığı dahi aşikar diye düşünüyorum.
Şöyle bi risk var bootloader kilidi açık olarak gelmiş yazılımsal olarak imei işlemi gördü ise imei uçar o yüzden başı agrimamasi için servis önerdim onun dışında kendi yada bir telefoncuya da yaptırabilir.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Peki ne yapmamı önerirsiniz hocalarım?
Aldığın satıcıya sorunları illet anlat, onlar ilgilensinler, garantili diye sattıkları cihazların çoğu global dahi değil. Çoğun da fake rom yüklü ve cihazlara işlem yapılmış halde satıyorlar. Şikayetlere sürekli olarak denk geliyorum ya numaralar kapanıyor, ya kopyalanıyor, ya da dirençli oluyor.

Sebebi ise Xiaomi bu telefonu Türkiye ye getirmemiş olmasıdır. Cihazların hiç bir şeyi kolay kolay temin edilmiyor dahi :)

Oyla:

dexnihat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Şöyle bi risk var bootloader kilidi açık olarak gelmiş yazılımsal olarak imei işlemi gördü ise imei uçar o yüzden başı agrimamasi için servis önerdim onun dışında kendi yada bir telefoncuya da yaptırabilir.
Teşekkür ederim hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aldığın satıcıya sorunları illet anlat, onlar ilgilensinler, garantili diye sattıkları cihazların çoğu global dahi değil. Çoğun da fake rom yüklü ve cihazlara işlem yapılmış halde satıyorlar. Şikayetlere sürekli olarak denk geliyorum ya numaralar kapanıyor, ya kopyalanıyor, ya da dirençli oluyor.

Sebebi ise Xiaomi bu telefonu Türkiye ye getirmemiş olmasıdır. Cihazların hiç bir şeyi kolay kolay temin edilmiyor dahi :)
Teşekkür ederim hocam.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Doğrudur hocam en mantıklısı fakat ithalatçı garantili ise satıcı ilgilenmesi lazım bu durumla diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt