Haber Lise 2. Sınavlar Ertelendi

Herkese merhaba dostlar! Sıcak ve bir o kadar çoğunuzun seveceği bir gelişme ile karşınızdayım :). Lise sınavlarında bir erteleme söz konusu.

MEB'nın İnstagram sayfasından yaptığı açıklama doğrultusunda kesin bilgi haline gelen bu karar, herhangi bir değişiklik olmazsa sınavların ertelendiğini açıklamakta. Bu karar dahilinde Lise düzeyi eğitim gören Hazırlık sınıfları, 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıf öğrencilerinin sınavları 3 Mayıs tarihine ertelenmiş bulunmakta. 12. sınıflar için ise bir erteleme söz konusu olmamakla birlikte sınavların 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacağı belirtilmiş. Bu ertelenme sürecine gelen tepkiler olumlu yönde olup birçok öğrenci bu durumun sevincini yaşıyor.

MEB'nın yaptığı açıklama:

-- Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf
öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır.

-- 12. sınıfların sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Pandemi olunca 12. Sınıfı açıktan okumaya karar verdim. Yazılılarımız online oldu. Eh haliyle kopya çektik. Ama gel gör ki mezuna kalıyorum galiba facepalm~~

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Pandemi olunca 12. Sınıfı açıktan okumaya karar verdim. Yazılılarımız online oldu. Eh haliyle kopya çektik. Ama gel gör ki mezuna kalıyorum galiba facepalm~~
Sağlık olsun hocam, seneye inşallah.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam gerçekten çok konu var nasıl yetişecek bilmiyorum.
Zor. Ben ilk sınavlarla geçme taraftarıyım. Bu kadar (Açıklanan) vaka sayısı ile ölüme gitmek sıkıntı. Hem de online yaparak.

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Zor. Ben ilk sınavlarla geçme taraftarıyım. Bu kadar (Açıklanan) vaka sayısı ile ölüme gitmek sıkıntı. Hem de online yaparak.
Bende öyleyim hocam geçen sene ne güzel halletmişlerdi hadi bu sınavları yaptınız tmm anladık elinizde not yoktu da bu kadar da sınav meraklısı olmayın be kardeşim.

Üst Alt