Rom LineageOs 20 UNOFFICIAL - Mi Max 3 (nitrogen)

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
LineageOs 20 UNOFFICIAL - Mi Max 3 (nitrogen)
Vanilla Version : Android 13 by Fake Lezard

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

▫️ Dağıtım: LineageOs 20
▫️ Boyut (Rom) : 950 mb (Gapps paketi dahil değildir.)
▫️ Çeşit : Vanilla ( Gapps Basic paketi kurulumdan sonra dahil edilebilir.)
▫️ Tarih: 21/03/2023
▫️ Güvenlik Yaması : 23 Mart 2023
▫️ Snake Kernel 4.4 + REGULAR ROM

Kullanım: Kurulum için son sürüm '' TWRP veya son Sürüm ''OrangeFox'' kullanılabilir.
KURULUM : Temiz Kurulum yapılacak :
- '' Data Wipe '' yapılacak ve ardından '' Reboot Recovery '' yapılacak.
- '' Önbellek, Data, Cache, System, Vendor '' Wipe '' yapılacak
- '' Rom Flaşlanacak ''
- '' Tekrar '' Data Wipe '' yapılacak ve ardından '' Boot to Sistem '' yapılarak sistem açılacak.

Dikkat : Yapılan Tanıtımlar sadece bir öneridir. Rom' u kurup kurmamak kararı tamamen kullanıcılara aittir. Konu ile ilgili olarak kullanıcıların telefonlarında meydana gelebilecek her türlü hasar, zarar ve ziyandan forum yönetimi ve tanıtımı yapan sorumlu değildir, kullanıcının bizzat kendisi sorumludur !

İndirme Linki :

zaferturan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
zafer
Konular
1

Kullanım: Kurulum için son sürüm '' TWRP veya son Sürüm ''OrangeFox'' kullanılabilir.
- '' Rom Flaşlanacak ''
- '' Tekrar '' Data Wipe '' yapılacak ve ardından '' Boot to Sistem '' yapılarak sistem açılacak.

Dikkat : Yapılan Tanıtımlar sadece bir öneridir. Rom' u kurup kurmamak kararı tamamen kullanıcılara aittir. Konu ile ilgili olarak kullanıcıların telefonlarında meydana gelebilecek her türlü hasar, zarar ve ziyandan forum yönetimi ve tanıtımı yapan sorumlu değildir, kullanıcının bizzat kendisi sorumludur !

İndirme Linki :
ben de bunu arıyordum. teşekkürler.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57

- '' Rom Flaşlanacak ''

İndirme Linki :
Ek Not : Temiz kurulum yapılırken '' Dahili Depolama '' da Wipe yapılacak ! ( Wipe yapmadan önce dahili depolamada ki dosyalarınızın yedeklerini almayı unutmayınız ! )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben de bunu arıyordum. teşekkürler.
Hayırlı olsun. Kurduktan sonra deneyimlerinizi burada paylaşırsanız memnun oluruz. Güle güle kullanınız !

zaferturan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
zafer
Konular
1
Ek Not : Temiz kurulum yapılırken '' Dahili Depolama '' da Wipe yapılacak ! ( Wipe yapmadan önce dahili depolamada ki dosyalarınızın yedeklerini almayı unutmayınız ! )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun. Kurduktan sonra deneyimlerinizi burada paylaşırsanız memnun oluruz. Güle güle kullanınız !
''a12'' ForkLos LineageOs 19.1 e geri döndüm çünkü:

1. LineageOs 19.1 sürümünde daha fazla ayar ve extra var. belki unofficial olduğu içindir. bilemiyorum.
2. "Ekranı çift tıklayınca aç" özelliği çalışmadı. (2019 dan beri kullandığım telefonumun güç düğmesi bozulmasın diye ekranı tıklayarak açıp kapamak çok önemli.)

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57

1. LineageOs 19.1 sürümünde daha fazla ayar ve extra var. belki unofficial olduğu içindir. bilemiyorum.
2. "Ekranı çift tıklayınca aç" özelliği çalışmadı. (2019 dan beri kullandığım telefonumun güç düğmesi bozulmasın diye ekranı tıklayarak açıp kapamak çok önemli.)
Her şeyden önce official olsun veya olmasın LineageOS' da karar kılmanızı çok isabetli buluyorum. LineageOS custom Rom konusunda telefonuma yıllar önce kurduğum ve yıllarca kullandığım ilk Rom' dur. Evet, haklısınız. Bende kontrol ettim, çift dokunma henüz işlevsel değil. Bir sonraki sürümde geliştiricilerin bunu düzelteceklerini umuyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Sevgili hocam, Fake Lezard adlı şahsın yaptığı tüm romlar, gördüğüm ve gözlemlediğim kadarıyla, neredeyse hepsi ama kücük ama büyük buglu...en son , bu nedenle kendime devamlı kızmaktayım, bu şahsın CrDroid romunu kurmuştum ve birden bire, bir zaman sonra cihazım siyah ekranda kaldı ve saatlerce uğraştım cihazı canlandırabilmek için ve çok şükür ki, XiaoMiTools v2 imdadıma yetişti....Fake Lezard ın romlarını artık kullanmamaya yeminliyim...Sayın Sanek_creed'in yapmış olduğu romlar nedense hiç hatasız yada çok az buglu....Lineage OS oldukça sade bir rom, eğer özelleştirmesi bol bir rom isterseniz, AncientOS u deneyin derim ama Fake'in yaptığını değil, Sanek'inkini...Saygılarımla

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
zaferturan

Fake Lezard ve Sanek Creed isimli geliştiriciler var. Bunlar rom geliştirme konusunda sürekli birlikte çalışıyorlar, birlikte paslaşıyorlar. Kendilerine göre bir geliştirme timi oluşturmuşlar. Bildiğim kadarı ile Fake Lezard geliştirilen romun ağırlıklı büyük kısmını yapıyor, Sanek Creed ise özellikle kernel ve roma eklenti olabilecek bazı bölümler üzerinde çalışıyor. Neticede bir romu birlikte tamamlıyorlar ve kullanıcılara bazen test edip kararlı bir rom olarak, bazende test etmeden sunuyorlar. Romu geliştirip piyasaya sunarken aralarında anlaştıkları üzere kim sunuyorsa onun ismini veriyorlar. Bazen Sanek-Creed adı altında, bazende Fake Lezard adı altında rom sunumu yapıyorlar. Başka geliştiricilerde var, bunlar uluslararası olarak gerektiğinde paslaşıyorlar, birbirine yardım edip, yardım alabiliyorlar. İşte bizler bu geliştiricilerin sunduğu romları telefonlarımıza yüklüyor, test ediyor ve kullanıyoruz. Aslında geliştirilen romun ana yapısını ve iskeletini Google üretiyor. Geliştirici dediğimiz insanlar ise Google' nin ürettiği sisteme 5-10 MB' lık Kernel ve bazı küçük bölümler ekleyerek kendilerince katkılar yapıyorlar. Bir çok kullanıcı ise romu üretenin romu sunan kişi olduğunu sanıyor...

Üst Alt