Soru LineageOS 20 nasıl kurulur?

3miRun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Sweet
Konular
63
Xiaomi Redmi Note 10 Pro cihazımı LineageOS 20'ye geçirme kararı aldım ancak kurulumu sanırım MIUI'daki gibi recovery'den direk flashlayınca olmuyor, internette birçok rehber var ancak size danışmak istiyorum, mümkünse bana kurulumunu sağlıklı bir şekilde nasıl yapacağımızı anlatan bir video linki atabilir misiniz (Dil farketmez)

Edit 1: Sanırım direk .zip flashlayarak oluyormuş linkinden lineage-20.0-20231123-nightly-sweet-signed.zip isimli olanı indiriyorum şu anda. Yapmam gereken sanırım format data vs. çekip direk ROM'u flashlamak ardından google uygulamaları olan Gapps'ı flaşlamak. Herhangi bir yerde yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Sonuçları yazacağım

Son düzenleme:

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Xiaomi Redmi Note 10 Pro cihazımı LineageOS 20'ye geçirme kararı aldım ancak kurulumu sanırım MIUI'daki gibi recovery'den direk flashlayınca olmuyor, internette birçok rehber var ancak size danışmak istiyorum, mümkünse bana kurulumunu sağlıklı bir şekilde nasıl yapacağımızı anlatan bir video linki atabilir misiniz (Dil farketmez)

Edit 1: Sanırım direk .zip flashlayarak oluyormuş linkinden lineage-20.0-20231123-nightly-sweet-signed.zip isimli olanı indiriyorum şu anda. Yapmam gereken sanırım format data vs. çekip direk ROM'u flashlamak ardından google uygulamaları olan Gapps'ı flaşlamak. Herhangi bir yerde yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Sonuçları yazacağım
Resmi sitesinde rehber var.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
hocam zaten aosp romlar twrpden flaslanarak atılır.
Ancak bi yanlışı düzelmek istiyorum, önce rom flaslanır sonra format atılır.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
hocam zaten aosp romlar twrpden flaslanarak atılır.
Ancak bi yanlışı düzelmek istiyorum, önce rom flaslanır sonra format atılır.

Galiba karıştırdınız hocam :) Önce format sonra rom olacaktı.

Resmi yükleme talimatları da bu şekilde.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

birGaripYolcu

Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Ben böyle yapılmasının nedenini söyliyim
Bilmeyen ya da unutan biri rom yüklemeden önce wipi dört işlem ve formattan sonra romu yükleyemeyebilir.
Çünkü formattan sonra telefon twrpden başka bir yeri görmez, açmaya kalkarsa brick olur.
twrpden miui veya aops flaslarsanız sonrasında wipiden format atınca yine aynı frekansa girmiş oluyoruz.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Ben böyle yapılmasının nedenini söyliyim
Bilmeyen ya da unutan biri rom yüklemeden önce wipi dört işlem ve formattan sonra romu yükleyemeyebilir.
Çünkü formattan sonra telefon twrpden başka bir yeri görmez, açmaya kalkarsa brick olur.
twrpden miui veya aops flaslarsanız sonrasında wipiden format atınca yine aynı frekansa girmiş oluyoruz.
Yalnız şöyle bir durum var: bazı romlar kurulum öncesi format data isterken bazıları kurulum sonrası istiyor. Bu yüzden geliştirici kurulumu nasıl tarif ettiyse öyle yapmak gerek.

cono80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Mi 6
Konular
9
3miRun Hocam, üstat burada çok güzel açıklıyor adım adım giderseniz hiçbir sıkıntı olmaz. twrp recovery veya orangefox recovery kullanmanız lazım ama

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yalnız şöyle bir durum var: bazı romlar kurulum öncesi format data isterken bazıları kurulum sonrası istiyor. Bu yüzden geliştirici kurulumu nasıl tarif ettiyse öyle yapmak gerek.
Ben hangi romu kurarsam kurayım şöyle yapıyorum.
Advanced wipe kısmından data metadata dalvik( benim cihazımda bu bölümler wipe ediliyor) > Format data > rom install > Format data > flash current twrp > reboot system

50ye yakın rom denedim hepsinii böyle kurdum tabi cihaza göre değişiklik gösterebilir dediğiniz gibi tarif edildiği gibi kurmak daha doğru

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Ben hangi romu kurarsam kurayım şöyle yapıyorum.
Advanced wipe kısmından data metadata dalvik( benim cihazımda bu bölümler wipe ediliyor) > Format data > rom install > Format data > flash current twrp > reboot system

50ye yakın rom denedim hepsinii böyle kurdum tabi cihaza göre değişiklik gösterebilir dediğiniz gibi tarif edildiği gibi kurmak daha doğru
Twrp'yi neden tekrar yüklüyorsun ki? Siliniyor mu?

birGaripYolcu

Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Miui Global 14.0 var telefonda ve 14.0.1 güncellemesi geliyor otomatik güncellediğinde varolan sürümü silmeden aynı büyüklükte 4GB, 5GB neise bunu yükler.
Yani miui otomatik güncellemeleri telefonda senin romunu silipte yeni sürüm romunu yüklemez. Değişiklikler yani yeniliklerle birlikte kurar.
Bu durumda otomatik güncellemelerden sonra format atılmasını ben her zaman öneriyorum.
Aosp romlarıda miui mantığıyla kuruyorum ve bunda hiçbir yanlışlık, hata gibi şeyler romda meydana gelmez.
Güncellemelerden sonra, gapps kurulumundan sonra ve aops kurulumundan sonra bana göre mutlaka format atılması gerekiyor.

Üst Alt