Rom LineageOS 16.0 Rom Yükleme Rehberi + Google Kamera Kurulumu

Konuyu Yararlı Buluyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    21

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Merhabalar arkadaşlar. Bu, forumdaki ilk konum o yüzden bi hatam olursa şimdiden kusuruma bakmayın...

Rom Adı: LineageOS 16.0
Android Sürümü: 9.0(pie)
Güncelleme Aralığı: Gecelik
Boyut: 589.45MB
Gapps Paket Sürümü: ARM64 - 9.0 - Pico(önerilen)

Not: Arka kamera portre modu harici tüm özellikler çalışmaktadır. Onun çözümünü de bulur bulmaz paylaşacağım... Diğer romlarda olup olmadığını bilmiyorum, pie romlarda deneyen yorum olarak belirtirse sevinirim...

Rom Kurulumu:
1) Öncelikle cihazımızın bootloader kilidinin açık olması gerekiyor.
2) Cihazımıza TWRP Recovery kurulumu yapıyoruz. Forumda anlatım mevcut.
3) İndirdiğimiz rom dosyasını ve opsionel gapps paketini cihazımızın hafızasına atıyoruz.
4) Cihazımızı recovery modda başlatıyoruz ve "persist", "Depolama" harici tüm seçenekleri işaretleyerek wipe işlemini yapıyoruz.
5) Sorunsuz bir kurulum için bu aşamadan sonra cihazı tekrar recovery modda reboot yapıyoruz.
6) Kurulum kısmından öncelikle rom dosyamızı, akabinde de gapps paketini kuruyoruz ve cihazımızı reboot yapıyoruz.

Romumuz hazır olduğuna göre artık Google Camera kurulumuna geçebiriliz...

Google Kamera Kurulumu:

Öncelikle cihazımıza Magisk root atmamız gerekiyor çünkü modül kuracağız.
1) Magisk dosyamızı, modüllerimizi ve Google Camera apkmızı indirip cihaz hafızasına kopyalıyoruz.
2) Cihazımızı recovery modda reboot ediyoruz ve indirdiğimiz magisk dosyamızı flashlıyoruz.
3) Cihazımızı reboot yapıp açılmasını bekliyoruz.
4) Kurulan magisk uygulamasına giriyoruz ve sol menüden modüller kısmına giriyoruz ve indirdiğimiz modülleri flashlayıp cihazı tekrar reboot yapıyoruz.
5) Cihazımız açıldıktan sonra da indirdiğimiz Google Camera apkmızı yüklüyoruz ve ayarlarını aşağıda verdiğim şekilde yapıyoruz.
6) Son olarak ayarları bitirdikten sonra camerayı tamamen kapatıp tekrar açıyoruz ve hayırlı olsun...

Ekran Görüntüleri:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İndirme Bağlantıları:

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam portrenin çalışması yüklenen APK ile alakalı bir durum bende de ilk çalışmıyordu daha sonra pixel 3 XL gcam APK si buldum şuan tek kamerada portre modu kullanıyorum .
Kullandığım rom : Pixel experience
Android sürümü : 9.0 (pie)
Telefon modeli : Redmi 4X

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Hocam portrenin çalışması yüklenen APK ile alakalı bir durum bende de ilk çalışmıyordu daha sonra pixel 3 XL gcam APK si buldum şuan tek kamerada portre modu kullanıyorum .
Kullandığım rom : Pixel experience
Android sürümü : 9.0 (pie)
Telefon modeli : Redmi 4X

Romdan roma değişiklik gösterir mi bilmiyorum ancak yaklaşık 86-87 civarı apk denedim en sağlam olan şu an bu. Ön kamera portre çalışıyor sıkıntı yok ancak arka kamera portre çekymiyor. Çekiyor da portre olmuyor :D apk linkini paylaşırsan deneyebilirim.

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Pixel 3 XL GCAM APK yazdığın zaman heryerden ulaşabilirsin hocam sen çok yanlış şeyler denemişşin ne gerek var 80 tane şeye ...

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Pixel 3 XL GCAM APK yazdığın zaman heryerden ulaşabilirsin hocam sen çok yanlış şeyler denemişşin ne gerek var 80 tane şeye ...

Cihazlar arasında farklılık gösterdiğini biliyosundur umarım. Pixel 3xl için birden fazla mod var. O kadar çok denememdeki sebep mnimum hatalı apk bulmak. Çalışan apk yığınla var ona bakarsan.

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Cihazlar arasında farklılık gösterdiğini biliyosundur umarım. Pixel 3xl için birden fazla mod var. O kadar çok denememdeki sebep mnimum hatalı apk bulmak. Çalışan apk yığınla var ona bakarsan.
Evet biliyorum farklılık gösteriyor hatasız APK bulmak zordur . Normal gcam APK'ları zaten pek birşey değiştirmiyor . BSG modu standart belli başlı zaten içeriğinde aşırı birşey yok , Kamera modeli seçmek , iso oranı , jpg formatının kalitesi vb
Genelde Video veya yavaş çekim çalışmıyor gcam modlarında . Onun haricinde HDR+ , HDR+ gelişmiş , Night-Sight gibi modlar çok düzgün şekilde çalışıyor. Porte çalışmasının sebebi APK başka birşey değil ki APK yi bulursan ne mutlu sana hocam :)

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Evet biliyorum farklılık gösteriyor hatasız APK bulmak zordur . Normal gcam APK'ları zaten pek birşey değiştirmiyor . BSG modu standart belli başlı zaten içeriğinde aşırı birşey yok , Kamera modeli seçmek , iso oranı , jpg formatının kalitesi vb
Genelde Video veya yavaş çekim çalışmıyor gcam modlarında . Onun haricinde HDR+ , HDR+ gelişmiş , Night-Sight gibi modlar çok düzgün şekilde çalışıyor. Porte çalışmasının sebebi APK başka birşey değil ki APK yi bulursan ne mutlu sana hocam :)
İşte ben de ona upraşıyom :D Slow-motion da dahil tüm özellikler çalışıyor. Daha doğrusu portre moduda arada çalışıyo ama portre çekmiyo normal foto olarak çekiyo mevzu orda :D

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
İşte ben de ona upraşıyom :D Slow-motion da dahil tüm özellikler çalışıyor. Daha doğrusu portre moduda arada çalışıyo ama portre çekmiyo normal foto olarak çekiyo mevzu orda :D
Hocam gcam modlarında hep sıkıntı var zaten biri birini tutmadığından iki farklı gcam kullanıyorum yapacak birşey yok .d

Muhammedeminacikel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
7
Cihazım
Minote 3
Konular
5
Gappss paketi kurulurken hata veriyor cod 20 diye