LG G Sim Kart Sorunu

nanoeray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray Tuğrul
Konular
3
merhaba arkadaşlar. bugün telefonuma (D802TR) ported 5.5.22 bluesky miui rom kurdum herşey güzel ayarlar dil seçme vs yaptım sim kart bölümüne geldiğimde telefon sim kartı göremdi çıkarttım geri taktım ancak sorun düzelmedi ne yapabilirim bu konu hakkında? şu an stock roma geri döndüm ama bir çözümü varsa tekrar miui kuracağım yardımlarınızı bekliyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
nanoeray' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. bugün telefonuma (D802TR) ported 5.5.22 bluesky miui rom kurdum herşey güzel ayarlar dil seçme vs yaptım sim kart bölümüne geldiğimde telefon sim kartı göremdi çıkarttım geri taktım ancak sorun düzelmedi ne yapabilirim bu konu hakkında? şu an stock roma geri döndüm ama bir çözümü varsa tekrar miui kuracağım yardımlarınızı bekliyorum.
Hangi recovery ile ve versiyonla yüklediğinizi yazmamışsınız. Farklı bir recovery deneyin.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

nanoeray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray Tuğrul
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twrp ile yükledim. zaten twrp den direk kendi kurulum ekranına geçti miui oradan kuruldu.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
TWRP 2.8.6.1 miydi? Sorunu olanlar genelde bununla kurunca sorun kalmadığını söylüyorlar. Diğeri de Philz Recovery. TWRP üzerinden Philz'i kuruyorsunuz ve Recovery'yi yeniden başlatıyorsunuz. Böylece Recovery, Philz ile açılıyor artık. 
Bu da yanlış hatırlamıyorsam 6.48.4 versiyondu. 
Bunları deneyin bir.

Oyla:

nanoeray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray Tuğrul
Konular
3
twrp auto rec ile kurdum. son sürümü kuruyor diye biliyorum ama autorec. philz recovery hiç kullanmadım onu deneyeyim birde

Oyla:

nanoeray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray Tuğrul
Konular
3
merhaba tekrardan. sorunun nedenini buldum. rom kurulumundan sonra yaptığım wipe işleminde cihazın imei bilgileri silindiği için sim kart device id gibi bilgi ve işlemler cihazda kulanılamıyor. bu sorunu nasıl çözerim? silinen imei yi nasıl kurtarırım?

edit: pilz ile kurunca çözüldü sorun. konu kilitlenebilir.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
nanoeray' Alıntı:
merhaba tekrardan. sorunun nedenini buldum. rom kurulumundan sonra yaptığım wipe işleminde cihazın imei bilgileri silindiği için sim kart device id gibi bilgi ve işlemler cihazda kulanılamıyor. bu sorunu nasıl çözerim? silinen imei yi nasıl kurtarırım?

edit: pilz ile kurunca çözüldü sorun. konu kilitlenebilir.

Wipe işlemleri IMEI'yi silmez. Eğer öyle kolay silinebilecek bir yerde olsaydı ortalık silinmiş IMEI'li cihazdan geçilmezdi. Silinmiş birşeyi de daha sonra aynı şekilde geri getiremezdiniz. 
Yukarıda zaten yazmıştım. Sorun kullanılan recovery'de. Script'ler yani komutlar doğru yorumlanmayınca, IMEI bilgilerinin olduğu partisyonları gösteren adresler de yanlış olmakta ve IMEI okunamadığı için de SIM işlemleri yapılamamakta. Doğru recovery ile yüklenince adresler olması gereken haline dönmekte ve IMEI okunabilmekte. 

Oyla:
Üst Alt