Yardım laptop siyah ekran gelmiyor

vedatdg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
lenovo y530 marka windows 7 ultimate 64 bit yüklü laptopuma ilk açıldığı zaman f7 bios f12 setup gibi yazilar yazan siyah ekran gelmiyor, siyah ekran geçtikten sonra windows açılışı herşey normal gözüküyor, harici monitöre bağladığımda hdim veya vga farketmez siyah ekran haricide görüyorum sorun neyle alakalı acaba

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
O yazılar benim laptop ekranında da gelmiyor.Tam sorunun ne onu anlayamadım.Formatmı atmak istiyorsun yoksa harici monitöre bağlamakmı istiyorsun laptobu

vedatdg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
çok format attım olması bende windows 7 basic ve Windows 7 ultimate 32 bit yukledigim iki adet hardisk im daha var onlarda aynı sorun var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

laptopu ilk aldığımda öyle bir sorun yoktu, pes 2015 sorunsuz oynuyordum, bu arızayı verdikten sonra ekran çözünürlük hatası veriyor mecbur pencere modunda oynuyorum

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Vram hatası diyorsan onun nette çözümleri var bir dosya indirerek falan pes 2015 oyununda özelliklerin gerçek gösterilmesi sağlanıyor.

vedatdg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
maçı pencere modunda oynamayı dert etmiyorum ama bazen laptop ilk açılışta açılış hatası veriyor birşey gözükmüyor , bilgisayarı güvenli modta çalıştır, normal çalıştır, bilgisayarı onarin gibi bir sürü seçenekler var, yanlış seçeneği seçmemek için harici monitöre bağlamak zorunda kalıyorum

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
maçı pencere modunda oynamayı dert etmiyorum ama bazen laptop ilk açılışta açılış hatası veriyor birşey gözükmüyor , bilgisayarı güvenli modta çalıştır, normal çalıştır, bilgisayarı onarin gibi bir sürü seçenekler var, yanlış seçeneği seçmemek için harici monitöre bağlamak zorunda kalıyorum

Sende muhtemelen çift ekran kartı var diğer ekran kartını devreye sokman lazım.

vedatdg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
sanırım bilgisayar ilk açılışta bazı driverleri okumuyor windows geldikten sonra ekran geliyor yada donanımsal bi arizada olabilir monitor menteşeleri zamanında kırıldı desteksiz durmuyor zamanla monitör bağlantıları zarar görmüş olabilir çünkü harici monitörde hiç sorun yok

SerhatK26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Ekran flexini kontrol ettiniz mi?