Yardım Laptop Batarya Değişimi

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Arkadaşlar merhaba, Lenovo Ideapad 510-15IKB notebook modelini kullanıyorum. 6 yıl oldu cihazı alalı bataryası bitti değişmesi gerekiyor. Bataryayı servisden almak mı mantıklı ya da dışarıda satılan yerlerden alsak sıkıntı olur mu ? Desteğinizi bekliyorum hayırlı günler.

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Trendyol yada n11 den satış sayısı yüksek bir firmadan alınabilir

gencoo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan
Cihazım
iphone6s
Konular
19
hocam laptoptan olmak istemiyorsanız tabi ki servisten alın , oldu ki servisten aldığınız batarya cihazınıza zarar verdi en azından ispat etme ve savunmanız olur... gidip de x sitesinden batarya aldığınız zaman cihazınıza zarar verirse ne olacak o zaman

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
hocam laptoptan olmak istemiyorsanız tabi ki servisten alın , oldu ki servisten aldığınız batarya cihazınıza zarar verdi en azından ispat etme ve savunmanız olur... gidip de x sitesinden batarya aldığınız zaman cihazınıza zarar verirse ne olacak o zaman
Servisten fiyat almadım doğru söylüyorsunuz. Kimide diyor ki bilgisayar 6 yıllık servisten alacağın bataryada en fazla 1,5-2 saat dayanacak diyorlar. Sadece servisteki batarryanın ömrü bir kaç ay uzun sürer diyorlar kafam iyicene karıştı.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar merhaba, Lenovo Ideapad 510-15IKB notebook modelini kullanıyorum. 6 yıl oldu cihazı alalı bataryası bitti değişmesi gerekiyor. Bataryayı servisden almak mı mantıklı ya da dışarıda satılan yerlerden alsak sıkıntı olur mu ? Desteğinizi bekliyorum hayırlı günler.

5 yaşındaki bilgisayarımda iki defa batarya değiştirdim. Birincisinde 3 ay ikincisinde 2 ay sonra bırakın batarya süresini görmeyi bilgisayar hiç açılmaz oldu... Şu anda orijinal bataryası takılı ve durum resimdeki gibi. En azından çalışıyor diyor ve şükrediyorum :(

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Benim tavsiyem servisten alın bataryanızı...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
3 senelik kullandığım bilgisayarımın bataryası hala 3-4 saat kadar götürüyordu. Önemli olan bataryayı sağlıklı kullanabilmek. Yeni laptopa geçtim, yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, darısı bunun başına diyorum. :D Telefonlar için batarya kullanım rehberi yapmıştım, gerekirse bir ara laptoplar için de rehber hazırlayabilirim...

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
5 yaşındaki bilgisayarımda iki defa batarya değiştirdim. Birincisinde 3 ay ikincisinde 2 ay sonra bırakın batarya süresini görmeyi bilgisayar hiç açılmaz oldu... Şu anda orijinal bataryası takılı ve durum resimdeki gibi. En azından çalışıyor diyor ve şükrediyorum :(

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Benim tavsiyem servisten alın bataryanızı...
Hocam aldığınız bataryalarda sorun olmasın. Bataryalar genelde 1-2 yıl garanti verir bu durum garip olmuş.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
genelde bataryalarda bir pil bozulur ve o bozulduğu an batarya işlevini kaybeder. tamiri mümkündür ama diğer piller de ömrünün sonuna yaklaşmıştır. orijinal batarya ile muadil bataryalar arasında bazen 1/10 fark dahi olabiliyor. fiyatı ne düşük ne yüksek bir muadil batarya kullanabilirsiniz. Ben hep öyle yapıyorum en azından :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
3 senelik kullandığım bilgisayarımın bataryası hala 3-4 saat kadar götürüyordu. Önemli olan bataryayı sağlıklı kullanabilmek. Yeni laptopa geçtim, yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, darısı bunun başına diyorum. :D Telefonlar için batarya kullanım rehberi yapmıştım, gerekirse bir ara laptoplar için de rehber hazırlayabilirim...

Diğer arkadaşları bilmem ama benim kişisel olarak böyle bir rehbere çok ihtiyacım var hocam :D

Hocam aldığınız bataryalarda sorun olmasın. Bataryalar genelde 1-2 yıl garanti verir bu durum garip olmuş.

Tabii ki, hiç şüphe yok bataryalar sorunlu hocam. Her ikisi de muadil batarya. Birinin ithalatçısı arkadaşım diğeri satın aldığım firma ise ortada yok. O yüzden her ikisi de elimde kaldı, yoksa iade ederdim :)

Söylemek istediğim -en azından bana denk gelmiş olan- muadil bataryalar hep sıkıntılı bu nedenle serviste orijinal batarya değimi yaptırmak daha mantıklı gibi geliyor.

Üst Alt