Rom KURTOGLU- Greeshan Indonesia Repack | Redmi Note 9 Pro JOYEUSE Özel - Kendi Düzenlemem - Videolu Detaylı Açıklama

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Deneme Yapılan Cihaz : Xiaomi Redmi Note 9 Pro ( Joyeuse )
Android sürümü : 10
Yapım Tarihi : 12/05/2021
Yapımcı : KURTOGLU-

ÖNEMLİ : Lütfen temiz kurulum yapınız. Videoyu izleyiniz. Aradığınız çoğu cevap, videoda yer almaktadır. Eğer romu merak ediyorsanız ve detaylı bilgi istiyorsanız videoyu izlemeniz gerekmektedir.

KURTOGLU- Greeshan Indonesia Repack Romu Hakkında Detaylı Video :

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Rom İndirme Linki :

Temiz Kurulum Aşamaları :

• Romun zip dosyasını OTG Flash belleğe veya SD kartınıza yükleyiniz, indiriniz.
  • OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz ve Format Data - Yes (Yeniden BAŞLATMAYIN)
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data/İnternal Storage
  • Flash rom
  • Reboot System
  • Kurulum tamamlandıktan hemen sonra Magisk uygulamasına girip kurun
  • Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not : Eğer imkanınız varsa temiz kurulum yapmanızı tercih ederim. Kurulum biraz uzun sürüyor. Panik yapmayınız. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir. (Vendor, Magisk, Kernel yüklemenize gerek yoktur. Magisk, Firmware ve Vendor indireceğiniz dosya içerisinde yer almaktadır. Eğer sistem uzun süre açılmazsa, tekrardan temiz kurulum yapıp, Format Data / Yes yapıp. Telefonu yeniden başlatın. Sistem açılacaktır.)
Düzenlemeler, temalar, eklentiler ve Vendor dosyası içerisinde yer aldığı için dosya boyutu büyüktür.

Yenilikler :
  • Sistem kısmen R / W edilmiştir.
  • Orjinal romla birlikte kurulu olarak gelen uygulamalar kaldırılmıştır.
  • Açılış logosu değiştirildi. (MIUI 12.5 Logo kullanıldı)
  • Sistem performansı arttırıldı.
  • Ekrandaki saatin yazı boyutunu değiştirebilirsiniz.
  • Şarj durmunun yazı boyutunu değiştirenilirsiniz.
  • Yeni yazı fontları eklendi. (Ayarlar bölümünden değiştirilebilir hale getirildi.)
  • Simge değişiklikleri eklendi. (Ayarlar bölümünden değiştirilebilir hale getirildi. Pulse de yer alan simge paketi eklendi.)
  • Tarayıcı ve oyun içerisinde yer alan reklamlar tamamen kaldırılmıştır. (Sosyal Medya için de engelleme yapmıştım fakat uygulamalar düzgün çalışmadığı ve çoğu uygulamaya giriş bile yapılmadığı için genel güncelleme yapmak durumunda kaldım.
  • Reklamları kapatmak için ekstra uygulama veya magisk üzerinden reklam modülü eklemenize ve Termux ile yüklemenize gerek yoktur.
  • Veri tabanı ve içeriği değiştirildi. Görsel olarak bunu fark edemezsiniz.
  • Şarj süresi yönünden en iyi romlardan birisidir diyebilirim.
  • Şarj süresi batarya ömrünüzle de alakalıdır. Batarya sağlık durumunuzu vereceğim link üzerinden kontrol edebilirsiniz. - Link.
  • Ekran kaydedici değiştirilmiştir. 60 Fps ve 100 Mbps kayıt alınabilir haldedir.

Son düzenleme:

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Elinize sağlık hocam. NFC nin çalışması çok iyi olmuş. Çünkü çoğu kişi NFC yok diye denemiyorlardı. Tabi farklı rom ama Şarj, görünüm ve performans yönünden Razer ve Pulseyi aratmayacak ve buna NFC nin eklenmesi güzel bir gelişme. Şu AOD ekran da gelse güzel olacak da neyse :D:D

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinize sağlık hocam. NFC nin çalışması çok iyi olmuş. Çünkü çoğu kişi NFC yok diye denemiyorlardı. Tabi farklı rom ama Şarj, görünüm ve performans yönünden Razer ve Pulseyi aratmayacak ve buna NFC nin eklenmesi güzel bir gelişme. Şu AOD ekran da gelse güzel olacak da neyse :D:D
AOD bende var gibi görünüyor. Tabi tam olarak AOD yi sistemde çözersem onu da ilerleyen günlerde eklerim. Yanlışla eğer eklenmişse yine AOD nin son versiyonunu indirip efektleri kullanabilriz. :D

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
AOD bende var gibi görünüyor. Tabi tam olarak AOD yi sistemde çözersem onu da ilerleyen günlerde eklerim. Yanlışla eğer eklenmişse yine AOD nin son versiyonunu indirip efektleri kullanabilriz. :D
Merak etmiyor değilim, acaba LCD ekranda AOD nasıl durucak diye. Çok farklı bir deneyim olacak gibi.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merak etmiyor değilim, acaba LCD ekranda AOD nasıl durucak diye. Çok farklı bir deneyim olacak gibi.
AOD yi çok merak ediyorsan AOD çalışan bir sürü rom paylaştım onlara bakabilirsin. :D

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
AOD yi çok merak ediyorsan AOD çalışan bir sürü rom paylaştım onlara bakabilirsin. :D
Bir ara AOD olan rom kullandım fakat pil yönünden tamin olmayınca hemen geri silmiştim. AOD un da tadını alamadım maalesef :P:P

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
LCD ekranda çok şarj yer ve telefonda ısınma yapar. AMOLED ekran olsaydı hiç sorun olmazdı. Bu arada hocam hangisini oneriyorsun şuan eu romundayim şarj çok çok iyi

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
LCD ekranda çok şarj yer ve telefonda ısınma yapar. AMOLED ekran olsaydı hiç sorun olmazdı. Bu arada hocam hangisini oneriyorsun şuan eu romundayim şarj çok çok iyi
EU rom şarj konusunda çok başarılı ve tamamen sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Dilerseniz tabi buna da geçebilsiniz tek fark şarj ve NFC başka fark yok hocam.

vefa272700

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
8
EU, Razer, Pulse, miatoll vb. Kullandım. En çok beğendiğim Pulse ve Razer oldu. Bu ikisinin de şarj yönünden performansı çok iyi. EU da kullandım ama rom kurulumunu ilk öğrendiğim zamanlardandi. Görünümü çakma :D gibi duruyor diye romu değiştirmiştim. EU romunu pek fazla kullanmadım açıkçası.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
EU, Razer, Pulse, miatoll vb. Kullandım. En çok beğendiğim Pulse ve Razer oldu. Bu ikisinin de şarj yönünden performansı çok iyi. EU da kullandım ama rom kurulumunu ilk öğrendiğim zamanlardandi. Görünümü çakma :D gibi duruyor diye romu değiştirmiştim. EU romunu pek fazla kullanmadım açıkçası.
EU dan kastı bu rom, yani şuan sende yüklü olan. :D

Üst Alt