Soru Kurduğum rom orjinal midir ?

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Stock rom stabil genel olarak Endonezya romu oluyor hocam ama custom rom düşünürseniz direk eu rom kurun derim en stabil olan
Hocam cihazım endonezya orjinal kullanmıştım memnun kalmadım eu rom 11.0.7 kullandım baya berbattı ikiside deneyim olarak o yüzden bende artık ağ üstünden güncelleme alan stabil uğraştırmayan stock roma dönmeye karar verdim ve iyi ki de dönmüşüm. Şuan için hiçbir problem yaşatmadı fakat tek merak ettiğim nokta şuan için doğru romu mu kurdum beta mı kurdum onu anlamadım. Huge ota yerine big ota mı kurmam lazımdı onu çözemedim.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam cihazım endonezya orjinal kullanmıştım memnun kalmadım eu rom 11.0.7 kullandım baya berbattı ikiside deneyim olarak o yüzden bende artık ağ üstünden güncelleme alan stabil uğraştırmayan stock roma dönmeye karar verdim ve iyi ki de dönmüşüm. Şuan için hiçbir problem yaşatmadı fakat tek merak ettiğim nokta şuan için doğru romu mu kurdum beta mı kurdum onu anlamadım. Huge ota yerine big ota mı kurmam lazımdı onu çözemedim.
Big ota globaldir hocam zaten kararlı global diye yazar cihaz infosunda

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Big ota globaldir hocam zaten kararlı global diye yazar cihaz infosunda
Hocam şuan olarak kullandığım orijinal midir yani sorunsuz güncelleme alır mı ? Yoksa big ota olanı mı kurmam lazımdı onu anlamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam şuan olarak kullandığım orijinal midir yani sorunsuz güncelleme alır mı ? Yoksa big ota olanı mı kurmam lazımdı onu anlamadım.
Ben huge ota olanı indirip kurmuştum.

Ekli dosyalar

• IMG_20210614_110256.jpg
    IMG_20210614_110256.jpg
    145,3 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben huge ota olanı indirip kurmuştum.
Hocam rom orjinal Türkiye romu içinizde şüphe kalmasın tüm güncellemeleri otomatik olarak alır

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Hocam rom orjinal Türkiye romu içinizde şüphe kalmasın tüm güncellemeleri otomatik olarak alır
Hocam hugeota.d ile birde bigota.d ile başlayan iki link vardı bunların olayı nedir anlamadığım nokta orası sadece orasını anlamadım.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam şöyle izah edeyim sizin cihazdaki rom diyelim ki eu rom siz globale geçmek istiyorsanız zaten mecbur bigota olan sürümü yani büyük olan sürüm yuklersiniz ancak diyelim ki eu rom 12.0.1 desiniz ve 12.0.2 ye guncelliyorsaniz bu huga otadir yani hatalari duzeltenguncellemedir

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Hocam şöyle izah edeyim sizin cihazdaki rom diyelim ki eu rom siz globale geçmek istiyorsanız zaten mecbur bigota olan sürümü yani büyük olan sürüm yuklersiniz ancak diyelim ki eu rom 12.0.1 desiniz ve 12.0.2 ye guncelliyorsaniz bu huga otadir yani hatalari duzeltenguncellemedir
Hocam şuan hugeota olanı kurmuşum ve kullanıyorum ben ve çok güzel stabil o yüzden kafam karıştı acaba bu el değmiş bir sürüm mü yanlış mı yaptım diye kendimi sorguluyorum yani bu ikiside güncelleme alan orjinal resmi rom mudur ? doğru anlamış mıyım hocam

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam şuan hugeota olanı kurmuşum ve kullanıyorum ben ve çok güzel stabil o yüzden kafam karıştı acaba bu el değmiş bir sürüm mü yanlış mı yaptım diye kendimi sorguluyorum yani bu ikiside orjinal resmi rom dimi hocam
İkisi de orjinal hocam

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2