Soru Kurduğum rom orjinal midir ?

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dün mi firm sitesinden orjinal olduğuna inandığım indirip kurduğum rom orjinal rom mudur arkadaşlar ? Biraz araştırdım bunun bigota.d olanı orjinal diye bir yazı okudum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim arkadaşlar.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dün mi firm sitesinden orjinal olduğuna inandığım indirip kurduğum rom orjinal rom mudur arkadaşlar ? Biraz araştırdım bunun bigota.d olanı orjinal diye bir yazı okudum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim arkadaşlar.
Stock rom ( orijinal rom) hocam.
Pcde mi flash tool ile kurulan rom zaten Stock rom olur

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam peki bigota ile hugeota arasındaki fark tam olarak nedir ?
Big Ota : Büyük kapsamlı sistem uygulamalarının değişimi söyler diğer deyişle genelde MIUI veya android sürümü üst seviyeye çıkacağını ifade eder.
Huge Ota: Big ota sonrası ortaya çıkan hataları bugları vs sorunları gidermek için verilen küçük boyutlu otalara denir

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Big Ota : Büyük kapsamlı sistem uygulamalarının değişimi söyler diğer deyişle genelde MIUI veya android sürümü üst seviyeye çıkacağını ifade eder.
Huge Ota: Big ota sonrası ortaya çıkan hataları bugları vs sorunları gidermek için verilen küçük boyutlu otalara denir
Hocam peki hangisini kullanmak lazım indirdiğim yerde Big ota ve huge ota vardı. Hocam birkaç defa işlem yapmak istemiyorum o yüzden telefona en uygun hangisini kurmamı önerirsiniz. Huge olarak kalması mı iyi yoksa Big ota olması mı daha uygun olur ?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihazın boot kilidi açık mı hocam?

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Son düzenleme:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Evet hocam kilidi açık miflash ile rom atarken işaretlemiştim onuda kapatmadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet hocam kilidi açık miflash ile rom atarken clean all işaretlemiştim kapatmadım.
Mi flash yerine twrp ile kurulum yaparsanız en son çıkan 12.5 updatesini kurma şansınız var mi flash tool için daha çıkmamıştır diye düşünüyorum

Yinede mı tool ile bigota kurun cihaz açılınca ayarlardan sistem güncellemesine bakın varsa onuda indirin otomatik kurar

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Mi flash yerine twrp ile kurulum yaparsanız en son çıkan 12.5 updatesini kurma şansınız var mi flash tool için daha çıkmamıştır diye düşünüyorum

Yinede mı tool ile bigota kurun cihaz açılınca ayarlardan sistem güncellemesine bakın varsa onuda indirin otomatik kurar
Hocam yanıtlarınız için teşekkür ederim. Ben aslında tam orjinal bir şekilde stabil sürüm tr romlu olarak cihazımı kullanmak istiyorum ve en stabil sağlıklı olan hangisi ise o türlü işlem yapmak istiyorum. Big ota benim için en uygunu mudur ? Doğru mu anladım hocam teyit edebilirseniz bende ona göre işlemleri yapacağım.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam yanıtlarınız için teşekkür ederim. Ben aslında tam orjinal bir şekilde stabil sürüm tr romlu olarak cihazımı kullanmak istiyorum ve en stabil sağlıklı olan hangisi ise o türlü işlem yapmak istiyorum. Big ota benim için en uygunu mudur ? Doğru mu anladım hocam teyit edebilirseniz bende ona göre işlemleri yapacağım.
Stock rom stabil genel olarak Endonezya romu oluyor hocam ama custom rom düşünürseniz direk eu rom kurun derim en stabil olan

Üst Alt