Rom Kullandığım en iyi rom

• Konbuyu başlatan crop
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 428
  • Görüntüleme 16K

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
beyler suan mıuı 14.0.8 kullanıyorum. bana daha stabil daha akıcı bir rom önerir misiniz bl acık tel y.d.
Benim şu ana kadar denediklerim arasında en stabil olanlar; MIUI 5K, MIUIMiX ve Scarlett
HyperOS olanlarda bir tek TRM'nin portu stabil çalışıyor ama customiuizer modülü yükleyince medya sapıttı bende.

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Benim şu ana kadar denediklerim arasında en stabil olanlar; MIUI 5K, MIUIMiX ve Scarlett
HyperOS olanlarda bir tek TRM'nin portu stabil çalışıyor ama customiuizer modülü yükleyince medya sapıttı bende.
Hocam aynı romu customiuizer ile kullanıyorum şu an bir sorun yok. Belki spesifik bir ayardan dolayı olabilir.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Hocam aynı romu customiuizer ile kullanıyorum şu an bir sorun yok. Belki spesifik bir ayardan dolayı olabilir.
Olabilir hocam. Medya oynatmayı bozacak bir ayar yaptığımı da sanmıyorum ama neyse uğraşmak istemedim herhalde :D
Scarlett + Aghisna kernel iyi gidiyor şimdilik :)

Bizim bu cihaza Android 14 tabanlı stabil HyperOS gelmeyecek sanırım :)

spawn34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ne
Cihazım
mi8lite
Konular
2
peki imei silinirmi hocam malum y.d. ayrica normal miuidan farki nedir suan kullandiginiz scarlett romuun,mesela ses kamera vs fark ediyor mu. tesekkurler cevabiniz icin ayrica

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
peki imei silinirmi hocam malum y.d. ayrica normal miuidan farki nedir suan kullandiginiz scarlett romuun,mesela ses kamera vs fark ediyor mu. tesekkurler cevabiniz icin ayrica
IMEI konusunda bilgim yok hocam. Ses kamera kalitesi pek değişmiyor ama özelleştirme artıyor bayağı. Romların değişiklik listesini (changelog) okursanız hangi romda ne özellik var yazıyor :) Oradan daha iyi bilgi sahibi olursunuz.

spawn34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ne
Cihazım
mi8lite
Konular
2
IMEI konusunda bilgim yok hocam. Ses kamera kalitesi pek değişmiyor ama özelleştirme artıyor bayağı. Romların değişiklik listesini (changelog) okursanız hangi romda ne özellik var yazıyor :) Oradan daha iyi bilgi sahibi olursunuz.
kolay ulasabilecegim.bir link birakma sansiniz var ise memnun olurum, yoksa caniniz sagolsun tesekkur ediyorum.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
kolay ulasabilecegim.bir link birakma sansiniz var ise memnun olurum, yoksa caniniz sagolsun tesekkur ediyorum.
Telegramda "Redmi Note 10 Pro Updates" kanalında çoğu rom ve açıklamalar paylaşılıyor hocam. Oradan daha kolay olur :)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
hocam peki 5k mi scarlettmi ve yahut orjinal rom miui 13. mu 14 mu hangisi daha iyidir ? surum vs soylerseniz sevinirim
Hocam "5K v14.0.6 hotfix" romdan gayet memnundum. Yaşadığım tek sıkıntı arama kaydı bir kaç ay sonra bozulmuştu. Kayıt yapıyor gibi görünüyor ama yapmıyordu. Bu sorun stock romlarda da vardı bir ara.
"Scarlett v14.0.9" romu bir kaç gündür kullanıyorum daha. Eğer arama kaydı bozulmaz ise Scarlett romu seçerim :) Performans ve özellik olarak da aynı sayılır iki rom. Ben stock rom kullanma taraftarı değilim :)

spawn34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ne
Cihazım
mi8lite
Konular
2
Hocam "5K v14.0.6 hotfix" romdan gayet memnundum. Yaşadığım tek sıkıntı arama kaydı bir kaç ay sonra bozulmuştu. Kayıt yapıyor gibi görünüyor ama yapmıyordu. Bu sorun stock romlarda da vardı bir ara.
"Scarlett v14.0.9" romu bir kaç gündür kullanıyorum daha. Eğer arama kaydı bozulmaz ise Scarlett romu seçerim :) Performans ve özellik olarak da aynı sayılır iki rom. Ben stock rom kullanma taraftarı değilim :)
günaydın hocam cevap verdiğiniz için teşekkürler , cihazım y.d bende romu indireyim kurayım sorun değil lakin imeiler gider . kamera calısmaz vs vd sıkıntılar olur düşüncesi ile inanın tereddütteyim. yoksa lg samsung redmi lemax vsvs bir çok telefona rom atmış birisiyim. romu ve rootu severim. sdmaid favorimdir mesela. root istiyen program.. fakat bu tel biraz düşündürüyor : )))

Üst Alt