Yardım Kulaklık girişim çalışmıyor

bilimman

DRN
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
1
Cihazımı alalı 5-6 ay oldu. Eski kulaklığımın ucu 3.5 mm kulaklık girişine tam oturmadığı için (3,5 mm jakının belli bi kısmı yukarıda kaldığı için) hafif güç uygulamıştım. Daha önceden hep düzgün oturuyordu. Hiç ekstra güç uygulama ihtiyacı hissetmemiştim. Kulaklığımın ucu girişe oturdu fakat cihazım kulaklığı görmemeye başladı. Kullanmış olduğum kulaklıkta sorun olabileceğini düşünüp sağlam bi kulaklıkta denedim fakat sonuç aynı idi. Cihazım hiçbir kulaklığı tanımıyordu. Farklı romlar denedim sonuç aynı. Hafif güç uygularken kulaklık girişinin aşağı kayma ihtimali var mı? Ne yapabilirim bi önerisi olan?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam tek yol var eğer bu işlerden anlıyorsanız açıp düzeltmek. Tabi bundan önce garantili ise servise göndermenizi tavsiye ederim, ama bildiğiniz bu işlem ücretli onarıma gireceği aşikar. Her iki seçenekte olmaz derseniz Zenex hocama özelden ulaşabilirsiniz.

Edit: Kulaklık tam oturmuyor cümlenizi atlamışım, siz HiddeNKinG ve PURE hocamın yazdığı yöntemleri bir deneyin :)

Son düzenleme:
Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Tam oturmama problemleri için ben ek yazayım belki bu sorunu yaşayıp konuya bakanlar olursa bilgi olsun.

1. Kullandığınız kılıf buna neden oluyor olabilir.
2. Kulaklık girişine pamuk tarzı birşey kaçmış olabilir. Hani olurya göbeğimizde işte onun gibi telefonu cebimize koyduğumuzda eğeri içine kaçarsa görünmez ve kulaklığın tam oturmasını engeller genelde bir iğne ile kolayca temizlenebilir tabi çok zorlamamak lazım.

Oyla:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Cihazımı alalı 5-6 ay oldu. Eski kulaklığımın ucu 3.5 mm kulaklık girişine tam oturmadığı için (3,5 mm jakının belli bi kısmı yukarıda kaldığı için) hafif güç uygulamıştım. Daha önceden hep düzgün oturuyordu. Hiç ekstra güç uygulama ihtiyacı hissetmemiştim. Kulaklığımın ucu girişe oturdu fakat cihazım kulaklığı görmemeye başladı. Kullanmış olduğum kulaklıkta sorun olabileceğini düşünüp sağlam bi kulaklıkta denedim fakat sonuç aynı idi. Cihazım hiçbir kulaklığı tanımıyordu. Farklı romlar denedim sonuç aynı. Hafif güç uygularken kulaklık girişinin aşağı kayma ihtimali var mı? Ne yapabilirim bi önerisi olan?

Jack girişine bakar mısınız hocam acaba ? İçerisinde pamuk kalmış olabilir. Benim başıma geldi aynı dediğiniz olay ve kürdan yardımıyla içini kurcaladım ve pamuk çıktı sonrasında kulaklık çalışmaya başladı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tam oturmama problemleri için ben ek yazayım belki bu sorunu yaşayıp konuya bakanlar olursa bilgi olsun.

1. Kullandığınız kılıf buna neden oluyor olabilir.
2. Kulaklık girişine pamuk tarzı birşey kaçmış olabilir. Hani olurya göbeğimizde işte onun gibi telefonu cebimize koyduğumuzda eğeri içine kaçarsa görünmez ve kulaklığın tam oturmasını engeller genelde bir iğne ile kolayca temizlenebilir tabi çok zorlamamak lazım.

Kalpler bir hocam (:
Göbekte demeseydiniz iyiydi ama...

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
zor ama bi ihtimalle filmini yırtmıs olabilirsiniz yada lehimliyse lehimide kopmus olabilir ama genellikle içine pislik doluyor

Oyla:

bilimman

DRN
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
1
Yok olmuyor içini temizlemeye çalıştım tertemiz içerisine hiçbir şey çokmadı. Fakat kulaklığı takarken jakın otururken vermiş oluğu hissiyatı alamıyorum. Yani sanki kulaklığı taktığım yerde bolluk var gibi daha aşağıya inecek fakat jakın plastiği engel oluyor. Bol ışıklı bi ortamda baktığım incelediğim zaman iletken kısmın çok değil 1 cm aşağıda olduğunu görüyorum. Galiba donanımsal bi sorunum var

Oyla:

bekotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berkan
Cihazım
mi5
Konular
0
Mi5 kullanıyorum telefonum kulaklık takılı olarak görüyor gelen aramalarda telefondan ses çıkmıyor bu yüzden nasıl çözebilirim sıvı temasi vs olmadı

Oyla:
Üst Alt