Yardım Kredi kartı temassız özelliğini kapatma

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
26
Estağfurullah hocam, niye dalga geçeyim, çok ciddiyim.. Ben garanti ve ziraat kullanıyorum ve temassız 1500 sonrasında Şifre istiyor, iş bankası demekki 10 temassız ödemeye izin veriyor, kusura bakmayın, bunu bilmiyordum

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Arkadaşım dalga geçti ondan yazdım. 500 bin limit veriyor vicdansızlar. Düşürdüm limiti ne olur ne olmaz diye. İnternette baktım savcılığa falan şikayet etmek gerekiyor kim uğraşacak mahkeme falan, ufak bir tedbirle çalışmaz halde temassız ödeme.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Madem zaten NFC ile ödeme yapıyorsunuz ve kart yanınızda olması gerekmiyorsa, telefon ve Bluetooth gibi, kartı evde bırakmak en güvenilir işlem olsa gerek

Evde bırakmak istemiyorum telefon bozulursa veya bir şey olursa para çekiyorum. İş bankası kredi kartı banka kartı özelliği de görüyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bankadan temassız özelliği olmayan kart isteyin. Düne kadar temassız özelliği olsun derseniz temassız gönderiliyordu.
Bir de maximum uygulamasında ya da işcep uygulamasında temassız limitleri belirlenebiliyordu diye hatırlıyorum.

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
26
Bankadan temassız özelliği olmayan kart isteyin. Düne kadar temassız özelliği olsun derseniz temassız gönderiliyordu.
Alırken belirttim ama aynı cevap, öyle bir uygulamamız yok diyorlar. Hepsi temassız ödeme özellikli çıkıyor. Ziraat de kapanmıyor onu da öyle yaptım. Diğer çoğu banka uygulamaya temassız özelliği açıp kapatma eklemiş ama bu iki banka baş belası.

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Diğer bankalarda olan bir özelliğin belirttiğiniz 2 bankada olmaması aşırı mantıksız. Yapı Kredi'de kart ayarlarından kapatabiliyorum, pos üzerinden banka ile iletişim kurarak temassız işlem olduğunu iletiyor ki belirli limite göre şifre istiyor yada istemiyor. Bankayı kullanmak zorundaysanız ve belirttikleri gibi böyle bir uygulamaları yoksa kartı kesmek yerine yan kısmından veya direk üstten çok ince bir iğneyi ısıtıp delebilirdiniz, anten yolları belirttiğiniz gibi ışık tutunca görülebiliyor. Bankaya da siz kapatmadınız ben kapattım ve herkes faydalansın diye sosyal medyada paylaşacağım şeklinde geri dönüş yaparak biraz akıllanmalarını sağlayın bence hocam :P

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Diğer bankalarda olan bir özelliğin belirttiğiniz 2 bankada olmaması aşırı mantıksız. Yapı Kredi'de kart ayarlarından kapatabiliyorum, pos üzerinden banka ile iletişim kurarak temassız işlem olduğunu iletiyor ki belirli limite göre şifre istiyor yada istemiyor. Bankayı kullanmak zorundaysanız ve belirttikleri gibi böyle bir uygulamaları yoksa kartı kesmek yerine yan kısmından veya direk üstten çok ince bir iğneyi ısıtıp delebilirdiniz, anten yolları belirttiğiniz gibi ışık tutunca görülebiliyor. Bankaya da siz kapatmadınız ben kapattım ve herkes faydalansın diye sosyal medyada paylaşacağım şeklinde geri dönüş yaparak biraz akıllanmalarını sağlayın bence hocam :P
Ben şekerimden dolayı insülin kullanıyorum, iğne 0.5, yeterli incelikte mi hocam, kullanmak isteyenler için yararlı olur diye sordum

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
26
Sıcak iğne değince kart yanlardan şişer, bu sefer atm de sıkışır. O aklıma geldi, evde eski kullanılmayan kartımda denedim. Kemer delici bir alet var onunla daha güzel kesilir bence, açılan delikle en azından anahtarlığa da takılır 👍😂ince bir matkapla delik de olur aslında. Kartı kırıp delmeden halletmek daha iyi ama bankalar bazen can sıkıcı oluyor.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Bu konuda özellikle NFC destekli telefon seçtim. Kredi kartlarını kestim attım. Telefonda NFC aktif edip kullanıyorum. İşim bitince NFC kapatıyorum.

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Bu konuda özellikle NFC destekli telefon seçtim. Kredi kartlarını kestim attım. Telefonda NFC aktif edip kullanıyorum. İşim bitince NFC kapatıyorum.
Mobil ödemelerde limit var mı hocam? Bazı mağazalarda posun temassız özelliği olduğu halde çalışanlar ısrarla kartı posa takmak istiyor.

Sıcak iğne değince kart yanlardan şişer, bu sefer atm de sıkışır. O aklıma geldi, evde eski kullanılmayan kartımda denedim. Kemer delici bir alet var onunla daha güzel kesilir bence, açılan delikle en azından anahtarlığa da takılır 👍😂ince bir matkapla delik de olur aslında. Kartı kırıp delmeden halletmek daha iyi ama bankalar bazen can sıkıcı oluyor.
Hocam elinizde eski kartınız ve kemer deldiğiniz pense varsa eski karta da delik açıp çıkan parçayı aktif kartınıza yapıştırın geçin :D Renk farkı çok da önemli değil diye düşünüyorum ama isterseniz ayarlamaya çalışabilirsiniz.

Ben şekerimden dolayı insülin kullanıyorum, iğne 0.5, yeterli incelikte mi hocam, kullanmak isteyenler için yararlı olur diye sordum

Şişme yapıyormuş hocam ısıtınca yoksa 0.5 çok uygun gibi gelmişti :P

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
26
Hiç demeyin ya hocam. Akbankta bile kapatılmıyormuş. şimdilik akbank, ziraat ve iş bankası benim bildiklerim kapanmıyor. Mecbur ucundan kesiyorum. Telefonda root varken iş bankası çalışmıyordu nfc ile ödeme, ama son 5 aydır sorunsuz çalışıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mobil ödemelerde limit var mı hocam? Bazı mağazalarda posun temassız özelliği olduğu halde çalışanlar ısrarla kartı posa takmak istiyor.

Hocam elinizde eski kartınız ve kemer deldiğiniz pense varsa eski karta da delik açıp çıkan parçayı aktif kartınıza yapıştırın geçin :D Renk farkı çok da önemli değil diye düşünüyorum ama isterseniz ayarlamaya çalışabilirsiniz.

Şişme yapıyormuş hocam ısıtınca yoksa 0.5 çok uygun gibi gelmişti :P
Mobil ödemede 1500 limit var üstü için şifre ister kart değil. Çalışanlar çağ dışı kaldığı için size dolandırıcı muamelesi yapmış. Zaten nfc ile ödeme yapınca yüzleri bir garip oluyor 😄

Üst Alt