Soru Kranlık Mod neden her yerde aynı siyahlıkta değil?

molitighinkhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Molitighin
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
2
Arkadaşlar telefonun sistem uygulamalarında bazı kısımları tam siyah olmasına rağmen neden bazı bölümlerde grimsi kalıyor bilgisi olan aydınlatabilecek birileri var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-16-21-12-43-587_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-05-16-21-12-43-587_com.miui.home.jpg
    578,3 KB · Görüntüleme: 41

molitighinkhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Molitighin
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
2
Tema varsayılan sıkıntı ondan değilde google uygulamalarındanmış. Mesajlar ve arama googlenin uygulamaları olduğundan tam siyah değil.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Android 12 ile birlikte gelen Monet (Arkaplan renginin duvar kağıdına göre renk alması) özelliği nedeniyle öyle. Normalde MIUI bu monet özelliğini kullanmıyor sistem arayüzünde ancak sizin ki sanırım Global rom ve bu yüzden Xiaomi'nin kendi arama ve mesajlaşma uygulamalarını değil Google'ın mesajlaşma ve arama uygulamalarını kullanıyorsunuz. Google'ın uygulamalarında ise Monet denilen bu özellik destekleniyor. Google'ın yaptığı uygulamalarda bu durumu görebilirsiniz, Xiaomi'nin sistem uygulamalarında ise böyle bir monet özelliği söz konusu değildir.

Maalesef bir çözümü de yok. Xiaomi'nin sistem uygulamalarını kullanan bir bölgenin romuna geçiş yapabilirsiniz (Endonezya, Çin, Xiaomi.Eu romları gibi.)

Üst Alt