GianC-Dev

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ege
Cihazım
MI 8
Meslek
Coder & Web Trade
Konular
9
Merhabalar. Bugün benim karşılaştığım korkularla sizin karşılaştırmamak için konu açıyorum. Artık ne olacak ne bitecek diye korkmanıza gerek yok. Hepsinin çözümü bende.

1- Bootloader Kilidi Açınca Telefona Ne Olur? Ne Özellikler Gider? Sıfırlanırmı? Güncelleme Alırmı?

- Bootloader kilidi açılınca telefonunuz hapishaneden çıkmış gibi olur. Herşeyinde özgür olursunuz. Gerçek Zevki Yaşarsınız. Android'in özgürlüğü bu zaten. En kısa sürede bootloader kilidi açın bence. Telefona Hiç Birşey Olmaz. Garantiden Çıkması Dışında.

- Hiç Bir Özellik Gitmedi Ben Açtığımda. Mesela Mi Unlock Tool Uygulamasında Parmak İzi Özelliği Gider Yazıyordu Ama Sorunsuz Şekilde Kullanıyorum.

- Bootloader kilidi açınca ne yazık ki sıfırlanır. Yedeğinizi Alın!!

- Evet, Güncelleme Alır.

2- TWRP Nasıl Kalıcı Yapılır? Geçici Yapılırsa Ne Gibi Sorunlar Olur? Alt Tarafta Beyaz Karıncalar Çıkması Çözülürmü

- TWRP magisk Flashlanırsa kalıcı olur. Diğer türlü olmaz.

- Beyaz Karıncalanma Kötü Bir Şey Değil. Pitch Black Recovery Kısa Süreliğine Şarj Kısmında Kısa Devre Yaptığından Böyledir 2-3 Saate Garanti Geçer.

3- Çentik, Çentiğin Üzerine Geliyor Nasıl Çözeceğim?

Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri Bölümünden DPI Ayarını 370 Yapmanız Yeterli Olacaktır.

4- Google Protect Sertifikalı Değil.

Eğer Telefonunuz Rootluysa Bu Çok Normal Dert Etmeyin

5- Rom Kurarken Telefon Sıfırlanırmı?

Evet, Ne Yazıkki :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

6- System Destroyed Hatası

İlk Olarak Kapatma Tuşuna Basılı Tutun Sonuç Vermediyse Buralarda Mi Flash Tool İle Rom Yükleme Adında Bir Konu Olması Gerek Onla Rom Yükleyin Çözülür.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

7- SafetyNet Doğrulamasından Geçermi? Geçmezse Ne Olur?

- SafetyNet Doğrulamasından Geçemez.

- Geçemezse Belirli Uygulamaları Yükleyemezsiniz. (Sadece Google Play Storeden) Apk Olarak Yükleyebilirsiniz. Eğer Yükleyemezseniz @equuleus Hocamın Açtığı Konudan Yardım Alabilirsiniz.

Son düzenleme:

kemal895

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
Konu için teşekkürler. Ek olarak Note 8 Pro'ya yapılan kulaklık ses seviyesini yükseltme ayarları konusunun linkini de koyabilirsiniz veya bu tür konuları ayrı olarak en aşşağı konumlandırabilirsiniz. Ek uygulamaları telefonun bölgesinden hindistanı seçince açıyoruz mesela bunun gibi şeyler de yer alabilir konuda

soulless535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soulless
Cihazım
mi9t
Meslek
Ö.Güvenlik
Konular
2
Uzun süre kullanılacak bir telefon değil. Eğer cihazınız benimki gibi garantili ise kilidini açarak riske girmeyin zaten bir müddet sonra değiştirmek için can atacaksınız |(

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
1.Maddede eksik bilgi paylaşmışsınız hocam,bootloader kildini açtığınız zaman cihaz,Google tarafından yapılan SafetyNet doğrulamasını geçemez ve uygulamalara bu durumu bildirir.Marketten bu korumaya sahip uygulamaları indiremezsiniz(Netflix,GooglePay,MC Donald's vs.)Ayrıca cihazınız sertifakasız hala düşer.Magisk algoritması bootloader açılma durumunu gizlemeye çalışır,çoğu zaman gizleyemez ve artık Google'ın kullandığı yeni bir yapıyla 3-4 ay içinde hiçbir şekilde gizleyemeyeceği söyleniyor hatta şuan bile küresel forumlarda çoğu kişi gizleme işinin artık çalışmadığını iletmeye başladılar.Yani artık herşey zorlaşacak ve ugulamaların çalışması geliştiricilerin inisiyatifine kalacak.Yapımcılar bootloader kilidini sorun etmezse uygulama çalışacak,eğer sorun kabul ederlerse maalesef çalışmayacak.

GianC-Dev

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ege
Cihazım
MI 8
Meslek
Coder & Web Trade
Konular
9
1.Maddede hatalı bilgi paylaşmışsınız hocam,bootloader açtığınız zaman cihaz,Google tarafından yapılan SafetyNet doğrulamasını geçemez ve uygulamalara bu durumu bildirir.Marketten bu korumaya sahip uygulamaları indiremezsiniz(Netflix,GooglePay,MC Donald's vs.)Ayrıca cihazınız sertifakasız hala düşer.Magisk algoritması bootloader açılma durumunu gizlemeye çalışır,çoğu zaman gizleyemez ve artık Google'ın kullandığı yeni bir yapıyla 3-4 ay içinde hiçbir şekilde gizleyemeyeceği söyleniyor hatta şuan bile küresel forumlarda çoğu kişi gizleme işinin artık çalışmadığını iletmeye başladılar.Yani artık herşey zorlaşacak ve ugulamaların çalışması geliştiricilerin inisiyatifine kalacak.Yapımcılar bootloader kilidini sorun etmezse uygulama çalışacak,eğer sorun kabul ederlerse maalesef çalışmayacak.
SafetyNet Doğrulamasını Geçemez Doğru Söylüyorsunuz, Ama Yazdığınız Uygulamalar Sorunsuz Şekilde Kullanılıyor.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
SafetyNet Doğrulamasını Geçemez Doğru Söylüyorsunuz, Ama Yazdığınız Uygulamalar Sorunsuz Şekilde Kullanılıyor.
Tamamını okumadınız sanırım hocam,marketten indirilemiyor yazdım ayrıyeten siziz şuan mcdonalds ve gpayi boot açık bir cihazda kullanmanız imkansız.Magisk'de fixleri bile yeterli değil ve yine yazdığım mesajda şuanlık çalışsa bile ileride çalışmayacağını söylemek istedim.

GianC-Dev

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ege
Cihazım
MI 8
Meslek
Coder & Web Trade
Konular
9
Tamamını okumadınız sanırım hocam,marketten indirilemiyor yazdım ayrıyeten siziz şuan mcdonalds ve gpayi boot açık bir cihazda kullanmanız imkansız.Magisk'de fixleri bile yeterli değil ve yine yazdığım mesajda şuanlık çalışsa bile ileride çalışmayacağını söylemek istedim.
anladım.

rocksinan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
note 6 pro
Konular
8
Uzun süre kullanılacak bir telefon değil. Eğer cihazınız benimki gibi garantili ise kilidini açarak riske girmeyin zaten bir müddet sonra değiştirmek için can atacaksınız |(
ben de sıkıldım telefondan, a3 ya da note 8 düşünüyorum. gcam için yok bootloader'ı aç yok şunu yap yok bunu yap uğraşmak ızdırap.

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular