Yardım Konuşma Esnasında Ses Dışarıdan Çok Duyuluyor

konferans1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Herkese merhaba. Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Forumda genel olarak herkes kısık ses sorunundan şikayetçi iken ben de durumlar tam tersi vaziyette. Biriyle görüşme esnasında iken karşı tarafın sesi çok fazla geliyor. Telefonun sesini kısarsam bu sefer de ben karşı tarafı zor duyuyorum. Kalabalık bir ortamda telefonla konuşur iken görüşme yaptığım kişinin sesini ortamdaki herkes çok rahat duyuyor. Hali ile bazen zor durumda kalabiliyorum :) Bu sorunla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Herkese merhaba. Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Forumda genel olarak herkes kısık ses sorunundan şikayetçi iken ben de durumlar tam tersi vaziyette. Biriyle görüşme esnasında iken karşı tarafın sesi çok fazla geliyor. Telefonun sesini kısarsam bu sefer de ben karşı tarafı zor duyuyorum. Kalabalık bir ortamda telefonla konuşur iken görüşme yaptığım kişinin sesini ortamdaki herkes çok rahat duyuyor. Hali ile bazen zor durumda kalabiliyorum :) Bu sorunla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Volteyi kapatarak deneme yapabilirmisiniz. Telefonunuzun arama ekranına *#*#86583#*#* yazarsınız kapanır. Tekrar yazarsanız açılır. Kapalı deneyin HD ses iletimi pasif olursa seslerde düşme olabilir.

konferans1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Maalesef ses yine aynı. Sesi çok fazla dışarıya veriyor. Teşekkür ederim ilginiz için

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Maalesef ses yine aynı. Sesi çok fazla dışarıya veriyor. Teşekkür ederim ilginiz için
Peki engineer mod üzerinden ses kısma da yapabilirsiniz. Öncelikle uyarıyım yapılacak olanlar riskli bir işlem anlatılan yerler haricinde bir yere girmeyin.
öncelikle geliştirici seçenekleri açın.
daha sonra
*#*#3646633#*#*
Kodunu arama ekranına girin
sırayla sola kaydırın ve Hardware testing - audio - audio playback şeklinde açın.
Açılan sayfadan ilk seçenek default, 2. seçenek System, 3. seçenek ise ¾-pole headset olacak şekilde seçim yapın. Burada headset PGA değeri normalde 124 dür. Bunu düşürerek deneyebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

konferans1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Peki engineer mod üzerinden ses kısma da yapabilirsiniz. Öncelikle uyarıyım yapılacak olanlar riskli bir işlem anlatılan yerler haricinde bir yere girmeyin.
öncelikle geliştirici seçenekleri açın.
daha sonra
*#*#3646633#*#*
Kodunu arama ekranına girin
sırayla sola kaydırın ve Hardware testing - audio - audio playback şeklinde açın.
Açılan sayfadan ilk seçenek default, 2. seçenek System, 3. seçenek ise ¾-pole headset olacak şekilde seçim yapın. Burada headset PGA değeri normalde 124 dür. Bunu düşürerek deneyebilirsiniz.

Merhaba tekrar. Bahsettiğiniz Headset PGA değeri bende 140 olarak çıktı. Bu değeri düşürmemin ne gibi bir riski olabilir acaba? Ya da mesajınızdaki uyarıda riskli bir işlem olduğunu belirtmişsiniz. Olası bir hatalı işlem yaparsam şayet riski nedir acaba? Kusura bakmayın sizi çok yordum. İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 140.jpg
    140.jpg
    173,9 KB · Görüntüleme: 18

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Merhaba tekrar. Bahsettiğiniz Headset PGA değeri bende 140 olarak çıktı. Bu değeri düşürmemin ne gibi bir riski olabilir acaba? Ya da mesajınızdaki uyarıda riskli bir işlem olduğunu belirtmişsiniz. Olası bir hatalı işlem yaparsam şayet riski nedir acaba? Kusura bakmayın sizi çok yordum. İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.
Düşürmenizde risk yok. Benim söylediğim haricinde başka ayarlar var onlara girmeyin şeklinde dedim.
Yoksa oradaki ayarı 120 yapın öncelikle ve set diyerek çıkıp deneyin.

konferans1234

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi5
Konular
1
Düşürmenizde risk yok. Benim söylediğim haricinde başka ayarlar var onlara girmeyin şeklinde dedim.
Yoksa oradaki ayarı 120 yapın öncelikle ve set diyerek çıkıp deneyin.
hemen deniyorum. tekrar tekrar teşekkürler 🖐

sinanbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi note 11
Konular
0
Adımları tek tek takip ettim ben de . Hatta sesi 90 a kadar.çektim ancak kendisi 92 ye yükseltiyo. Demek ki en düşüğü 92 ancak yine de dışarı veriyor sesi

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
104
Konuşma sırasında ses kısma tuşlarıyla kendiniz duyabilecek kadar kısın. Ben öyle yapıyorum özel bir durumda

Üst Alt