Çözüldü komutla bl kilidi açık telefonu kilitledim

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12,06
Telefon Modeli
Redmi Note 8 china
Bootloader Kilidi
Kapalı
fastboot oem lock ile telefonun kilidini tekrar aktif etmek istedim Başarılı da oldum. ANCAK, the system has been destroyed hatası veriyor ve rom da yemiyor birşey de edilmiyor.
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem unlock
...
FAILED (remote: Token Verify Failed, Reboot the device
)

finished. total time: -0.000s
ne yapmam lazım. unlock aracı mi hesabındaki başvuruyu görmüyor zaten cihaz unlocktu ben başvurmadım. yardımcı olursanız memnun olurum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
fastboot oem lock ile telefonun kilidini tekrar aktif etmek istedim Başarılı da oldum. ANCAK, the system has been destroyed hatası veriyor ve rom da yemiyor birşey de edilmiyor.
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem unlock
...
FAILED (remote: Token Verify Failed, Reboot the device
)

finished. total time: -0.000s
ne yapmam lazım. unlock aracı mi hesabındaki başvuruyu görmüyor zaten cihaz unlocktu ben başvurmadım. yardımcı olursanız memnun olurum.

Normalde vbmeta flashlarsanız durum çözülür. Lakin siz bootloader kilitlediniz. Bu sebeple şuan vbmeta atamazsınız ve de romda flashlayamazsınız. Fastboot komutlarıda çalışmaz :( Xiaomide android one cihazları hariç bahsettiğiniz komut ile bootloader açamazsınız. Mi flash unlock ile açmanız lazım. Bunun içinde cihaz açıkken geliştirici seçeneklerinden mi hesabınızla eşleştirmeniz lazım. Cihazda açılmıyor tabi.

Cihazınız manuel testpoint ile rom atmayı destekliyor mu bilemiyorum. Desteklemiyorsa size yetkili mi hesabı lazım. Ücretli onarımlar bölümünden destek bulabilirsiniz.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bu konuda alabileceğiniz yardım yok maalesef. Ücretli teknik destek almanız gerekecek. Öncelikle cihazın BL kilidi rom ile gelen lock dosyası ile sadece flashtool ile kapatılmalı. Cihazınız Çin modeliyse hiç kapatmamak lazım. "fastboot oem unlock" komutu güzel hayal ancak maalesef o iş kapatmak kadar kolay değil.

Bu lock komutunu nereden öğrendiniz bilmiyorum ama kesinlikle uygulanmaması gerekirdi.

Geçmiş olsun.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bu konuda alabileceğiniz yardım yok maalesef. Ücretli teknik destek almanız gerekecek. Öncelikle cihazın BL kilidi rom ile gelen lock dosyası ile sadece flashtool ile kapatılmalı. Cihazınız Çin modeliyse hiç kapatmamak lazım. "fastboot oem unlock" komutu güzel hayal ancak maalesef o iş kapatmak kadar kolay değil.

Bu lock komutunu nereden öğrendiniz bilmiyorum ama kesinlikle uygulanmaması gerekirdi.

Geçmiş olsun.

Neden ? Bu komut gayette kullanışlı hocam. Ben her seferinde bununla kapatırım. Hatta daha biraz önce sıkıldım ve stok roma geçip bu komutla kapattım. Hatta böyle belki 7-8 kez kapattım 2 ayda.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
bu cihazın tamirini gerçekleştirdik şuanda açık kullanılıyor ama burada sahibinin dikkat etmediği şey; Çin model cihazın bootloader kilidini Global Romda kapatmak olmuş. Cihaz global mi çin mi tespit edilmeden kullanılması tabiki riskli. Bilgilendirme olması açısından 'Çin model cihazlar sadece çin romunda bootloader kapatılırsa açılabilir' Global cihazları hint, çin, global endonezya farketmez kapatabilirsiniz..

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bir üst mesajda bu komutu kullanımı çok kötü bir unsur diye belirtilmiş. Komut gayet kullanışlı ve sorun çıkartmaz. Çin cihazı olup IMEI atılan bir cihazın bootloader kilidini zaten kapatmak bile manasız. IMEI atılan cihazlar her an saatli bomba misali. Ama bu olay Yukaridaki komutu kötü yapmaz diye düşünüyorum.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bir üst mesajda bu komutu kullanımı çok kötü bir unsur diye belirtilmiş. Komut gayet kullanışlı ve sorun çıkartmaz. Çin cihazı olup IMEI atılan bir cihazın bootloader kilidini zaten kapatmak bile manasız. IMEI atılan cihazlar her an saatli bomba misali. Ama bu olay Yukaridaki komutu kötü yapmaz diye düşünüyorum.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O tercihe kalmış bir şey. Burada arkadaş cihaz hakkında detaylı bilgiye sahip olmadan komutu öğrenmiş ve BL kilitlemiş. Oysa Çin pazarı cihazda hiç kapatmamak gerekirdi. Neyse olan olmuş artık sorunu çözülmüş.

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Çin modeliydi ve ücretli bir şekilde Çin rom atıldı. Sakın böyle saçmalık yapmayın. Paranız gider.

Oyla: Çözüm
Üst Alt