Soru Klon İmei

baturq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
batuhan
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
Java Developer
Konular
6
Öncelikle Herkese İyi Forumlar Dilerim Konuyu Uzatmadan 1 Haftadır Aklıma Takılan Bir Konu Var

Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ndeki (MCKS) 270 milyon telefondan, klonlanmış olanlara bir defaya mahsus af çıkarılıyor. 250 TL ödendikten sonra klonlanan numaralar eşleştirilecek ve sistemde aktif kullanıma açılacak. Son 7 yıldır tek bir kez dahi kullanılmayan 70 milyon cep telefonunun kayıtları ise silinecek. Silme işlemiyle, kaçak telefonların, yıllardır kullanılmayan kayıtlı telefonların IMEI numaları üzerinden adeta yeni telefonmuş gibi kopyalanıp kullanılması engellenmiş olacak.

şimdi bu aftan yararlanmak adına cihazımdaki (mi8 dipper ) 2 imei numarasınıda baska bir cihaza yazıp konlanmış hale getirirsem imei numaralarım tek hat değilde çift hat olarak çalışmaya devam edebilirmi

anlamayanlar için kısaca özet
mi 8 cihazımın çift hattı var 1. 123456789 2. 345678910 diyelim
eski model imei numarası değişe bilen bir cihaza tek tek bu ikisinide yazıp ikisinide klona düşürsem
mi8 cihazımın imei nuamraları klonda görünür ve bu yasadan aftan yararlana bilirmiyim

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
bundan seneler önce, samsung telefon ile htc telefonu takas etmiştim telefoncuda. adam bir kelek yapmıştı bana takas esnasında. tanıdığım bir başka telefoncu vardı. eski samsung telefonumun imei numarasını vermiştim benim tanıdık telefoncuya. "abi sen bu imei numarasını herhangi bir telefona klonla, iki imei numarası çakışsın, samsung telefon devre dışı kalsın" diye ricada bulunmuştum. yaparım, dedi. ama yaptı mı bilmiyorum :D

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Dediğiniz olmaz die düşünüyorum. Çünkü siz zaten yurtdışı cihaz kullanıyorsunuz ve bu cihazın imeiler sistemde kayıtdışı olarak gözüküyor. Sistem de kayıtlı olmayan imeinin
aynı sistemde klonaa düşme ihtimali yoktur mantıken.

Oyla:

baturq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
batuhan
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
Java Developer
Konular
6
Dediğiniz olmaz die düşünüyorum. Çünkü siz zaten yurtdışı cihaz kullanıyorsunuz ve bu cihazın imeiler sistemde kayıtdışı olarak gözüküyor. Sistem de kayıtlı olmayan imeinin
aynı sistemde klonaa düşme ihtimali yoktur mantıken.
bilgilendirme için teşekkürler peki cihazımın imei numarası klonlanmış olsa bu aftan yararlanmak için nereye başvurmam gerekiyor bir bilginiz varmıdır

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
bilgilendirme için teşekkürler peki cihazımın imei numarası klonlanmış olsa bu aftan yararlanmak için nereye başvurmam gerekiyor bir bilginiz varmıdır
Malesef bu konuda bilgi sahibi değilim.

Oyla:

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
İyi akşamlar öncelikle klonlu cihaz faturalı ise BTK veya almış olduğunuz şirketle görüştükten sonra size klonlu cihaz dilekçesi düzenliyorlar yanlış söyle bir sorun var bu işlemden sonra o cihazda tek sim kart çalışıyor. BTK vermiş olduğunuz numara çalışıyor . Diğer sorunuzuda aynı şekilde BTK ilete bilirsiniz

Oyla:

baturq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
batuhan
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
Java Developer
Konular
6
İyi akşamlar öncelikle klonlu cihaz faturalı ise BTK veya almış olduğunuz şirketle görüştükten sonra size klonlu cihaz dilekçesi düzenliyorlar yanlış söyle bir sorun var bu işlemden sonra o cihazda tek sim kart çalışıyor. BTK vermiş olduğunuz numara çalışıyor . Diğer sorunuzuda aynı şekilde BTK ilete bilirsiniz
Bilgilendirme İçin Teşekkürler :)

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Şimdi benim anlamadığım şey var biz MCKS sistemine göre kayıt yaptırdık diyelim yaptırdığımız IMEI ise tuşlu bir telefonun IMEI si ama MI 8 SE ye eklenmiş bizde ordaki IMEI yi MCKS sistemine kayıt yapabiliyor mu? Yapılıyosa o atılan IMEI diğer telefonlardan tamamen silinip sisteme MI 8 SE IMEI si diye mi yazılıyor?

Oyla:
Üst Alt