Yardım Kişiler ve Mesajlar uygulamaları tema ile uyumsuz hale neden geldi?

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Hindistan 12.0.2 kararlı rom kullanıyorum. Bootloaderim kapalı, hiç açmadım. Severek kullandığım Ios Ui adlı bir temam vardı. Bu temayı tema mağazasından indirmiştim. Kişiler ve Mesajlar uygulamalarına güncelleme gelmiş. Güncellemeleri indirince 'Bu tema cihazınızda kurulu olan miui sürümüyle uyumlu değil' uyarısı çıkıyor. Temayı uygulayınca temanın görüntüsü Kişiler ve Mesajlar uygulamalarında uygulanmıyor, yani orijinal görüntüleri değişmiyor. Bu güncellemeleri kaldırıp son sürümlerden bir kaç öncekileri indirip yükleyince böyle bir sorun olmuyor. Ne yapmak lazım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir ekleme yapayım: Bu sorun sadece bu temada değil kullandığım ve denediğim temaların çoğunda oluyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-21-22-39-47-767_com.android.thememanager.jpg
    Screenshot_2021-10-21-22-39-47-767_com.android.thememanager.jpg
    733,6 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2021-10-21-22-40-53-298_com.xiaomi.discover.jpg
    Screenshot_2021-10-21-22-40-53-298_com.xiaomi.discover.jpg
    222,2 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Kimsenin fikri yok mu yav?

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
1. Seçenek Tema uygulamasına basılı tutup varsa güncellemeyi kaldırıp temayı tekardan uygulayın.
2. Seçenek İndirmiş olduğunuz temayı silip tekrardan indirip uygulayın.
3. Seçenek varsa güncel tema uygulaması tema uygulamasını güncelleyin.

Not: Bu sorun güncel miui 12.5 romlarında çıkmaktadır.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
1. Seçenek Tema uygulamasına basılı tutup varsa güncellemeyi kaldırıp temayı tekardan uygulayın.

1. Seçeneği denedim, temayı uygularken uyumlu değil diye uyarı çıkmadı ama hem mesajlarda hem de kişilerde tema eskisi gibi dört dörtlük değil de yarım uygulandı.

2. Seçeneği denedim, 1. seçenekten faklı birşey olmadı.

3. Seçeneği denedim, tekrar başa döndüm yani aynı sorun hiçbir şey değişmeden tekrar ortaya çıktı.

Bunları uyguladıktan sonra sizin nota yazdığınıza göre Mesajlar ve Kişiler uygulamasının son sürümleri miui 12.5 uyumlu ama benim sorun yaşadığım tema miui 12.5 uyumlu değil. O zaman çözüm olarak ya ben farklı tema bulmam gerekiyor, ya da xiaomi sorun varsa sorunu çözmesi gerekiyor.

İlginiz için çok teşekkürler.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
1. Seçeneği denedim, temayı uygularken uyumlu değil diye uyarı çıkmadı ama hem mesajlarda hem de kişilerde tema eskisi gibi dört dörtlük değil de yarım uygulandı.

2. Seçeneği denedim, 1. seçenekten faklı birşey olmadı.

3. Seçeneği denedim, tekrar başa döndüm yani aynı sorun hiçbir şey değişmeden tekrar ortaya çıktı.

Bunları uyguladıktan sonra sizin nota yazdığınıza göre Mesajlar ve Kişiler uygulamasının son sürümleri miui 12.5 uyumlu ama benim sorun yaşadığım tema miui 12.5 uyumlu değil. O zaman çözüm olarak ya ben farklı tema bulmam gerekiyor, ya da xiaomi sorun varsa sorunu çözmesi gerekiyor.

İlginiz için çok teşekkürler.

Aslında sorun tema uygulaması ile alakalı. Notta demek istediğim miui 12.5 sonrası temalar uygulaması hem tema hemde duvar kağıdı uyumsuzluk sorunu veriyor. Sonraki güncellemelerde hatalı olan tema uygulamasına hatasız sürüm gelmesi çözecektir. Kullandığınız rom global olduğu için varsa güncelleme yaptığınızda sürüm numarasının daha yeni hali ile çözülebilir.
Temaların %85i miui 12.5 uyumlu uyumsuz olan xiaomi ve uygulamaları. giggle~~

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Aslında sorun tema uygulaması ile alakalı. Notta demek istediğim miui 12.5 sonrası temalar uygulaması hem tema hemde duvar kağıdı uyumsuzluk sorunu veriyor. Sonraki güncellemelerde hatalı olan tema uygulamasına hatasız sürüm gelmesi çözecektir. Kullandığınız rom global olduğu için varsa güncelleme yaptığınızda sürüm numarasının daha yeni hali ile çözülebilir.
Temaların %85i miui 12.5 uyumlu uyumsuz olan xiaomi ve uygulamaları. giggle~~
Mesajlar ve Kişiler uygulamalarının eski sürümlerinde sorun olmuyor. Aslında eski sürümleri de kullanabilirim, kullanma açısından eskileriyle yenileri arasında bir fark göremedim ama hiç fark olmasa yeni sürüm niye çıkarsınlar da diyorum. Ben sorunu anladım. Temanın yeni sürümü yok maalesef. Duruma göre ya temayı ya uygulamaların son sürümlerini tercih edeceğim.. Tekrar çok teşekkürler.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Mesajlar ve Kişiler uygulamalarının eski sürümlerinde sorun olmuyor. Aslında eski sürümleri de kullanabilirim, kullanma açısından eskileriyle yenileri arasında bir fark göremedim ama hiç fark olmasa yeni sürüm niye çıkarsınlar da diyorum. Ben sorunu anladım. Temanın yeni sürümü yok maalesef. Duruma göre ya temayı ya uygulamaların son sürümlerini tercih edeceğim.. Tekrar çok teşekkürler.
Rica ederim.
Mesajlar ve kişiler çok bir artsı olduğunu düşünüyorum. Olsa bile ufak tefek kod, renk düzenlemeleri olduğunu düşünüyorum.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Rica ederim.
Mesajlar ve kişiler çok bir artsı olduğunu düşünüyorum. Olsa bile ufak tefek kod, renk düzenlemeleri olduğunu düşünüyorum.
Artısı olduğunu düşünüyorum yazmışsınız ama olsa bile diye başlayan sonraki cümle kafamı karıştırdı. Yanlış yazıp, artısı olduğunu düşünmüyorum mu demek istediniz?

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Artısı olduğunu düşünüyorum yazmışsınız ama olsa bile diye başlayan sonraki cümle kafamı karıştırdı. Yanlış yazıp, artısı olduğunu düşünmüyorum mu demek istediniz?
Pardon düşünmüyorum yazacaktım. Klavye azizliği giggle~~

Paşa54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ergon
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Hindistan 12.0.2 kararlı rom kullanıyorum. Bootloaderim kapalı, hiç açmadım. Severek kullandığım Ios Ui adlı bir temam vardı. Bu temayı tema mağazasından indirmiştim. Kişiler ve Mesajlar uygulamalarına güncelleme gelmiş. Güncellemeleri indirince 'Bu tema cihazınızda kurulu olan miui sürümüyle uyumlu değil' uyarısı çıkıyor. Temayı uygulayınca temanın görüntüsü Kişiler ve Mesajlar uygulamalarında uygulanmıyor, yani orijinal görüntüleri değişmiyor. Bu güncellemeleri kaldırıp son sürümlerden bir kaç öncekileri indirip yükleyince böyle bir sorun olmuyor. Ne yapmak lazım?

Bir ekleme yapayım: Bu sorun sadece bu temada değil kullandığım ve denediğim temaların çoğunda oluyor.
Yahu hocam selamün aleyküm. Bendede sorun aynı bi çözüm buldun mu ? Sorunun temanın MIUI sürümü ile uyumlu olmadığını demişsiniz. Aslında temayı komple uygulayabilen bi uygulama biliyorum ama oda kalıcı değil bi süre sonra tema klasik olana dönüyor. Bu konu hakkında bi çözüm buldunuz mu ? Bende sevdiğim temalarımı kaybetmek istemiyorum :( lütfen bana,da çözümü söyler misin ?

Yahu hocam selamün aleyküm. Bendede sorun aynı bi çözüm buldun mu ? Sorunun temanın MIUI sürümü ile uyumlu olmadığını demişsiniz. Aslında temayı komple uygulayabilen bi uygulama biliyorum ama oda kalıcı değil bi süre sonra tema klasik olana dönüyor. Bu konu hakkında bi çözüm buldunuz mu ? Bende sevdiğim temalarımı kaybetmek istemiyorum :( lütfen bana,da çözümü söyler misin ?
Ekleme;bu kahrolası Xiaomi,nin bu yanından hiç ama hiç hoşlanmadım 😡 birşeyi düzgün yapmayı bilmiyorlar yaaa 😡😡 favorilere eklediğim temayı uyumsuz olduğu için indiremiyorum. Hayır yetmezmiş gibi 4 tane temamı gizledi. Yani ne favoriden görüyorum nede arama sonucunda iki yoldan,da görünmüyor. Lanet olası Xiaomi birşeyi düzgün yapamıyorlar ಠಗಠ. Gidip SM yada HW cihaz alırım ileride ikisinide dener beğendiğimi alır öbürü iade ederim olmaz ki böyle ಠ,_」ಠ ama bu hata,yı düzeltseler çok güzel olurdu (≧▽≦)

Hocam selamün aleyküm acaba ilgilenirseniz yukarıda yazdığımı okur musun ? Yardım lazımda 😭

Son düzenleme:
Üst Alt