Kırılan ön camı değiştirme

xxxx12345

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
5s
Konular
1
Merhaba arkadaşlar geçen günlerde telefon düştü ve ön cam kırıldı ama dokunmatikte filan sorun yok şuan mi5 ten yazıyorum. Bazı yerlerde sadece camın değiştirilmediğini komple ekranı değişmek filan gerektiği yazıyordu ama dokunmatikte ve lcd de sorun olmadığı için saçma geldi ve xiaomi yedek parça üretmiyor diye bir şey okudum o yüzden o seçenek baya uzak geldi. Ebayde bir ürün buldum sizce bunu takmak mümkün müdür?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xxxx12345

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
5s
Konular
1
Aliexpressden 5 liraya aldım ama değiştiremedim ben ekran tümdnen kırıldı
Hey Allahım biraz titiz çalışma gerektiriyor galiba selduman diye bir kullanıcı vardı ekran tamiri filan yapan o yapabilir belki peki yeni ekrandan memnun musun orijinalinden farkı var mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bildiğim kadarıyla selduman hocam da dahil olmak üzere hiç bir teknik servis/tamirci bu işlem için garanti vermiyor. Dokunmatik panelden ekranı ayırmak cidden zahmetli ve riskli. Düzgünce ayrılsa bile yapıştırmak ve bu ekrandan performans almak ayrı bir dert. Yani sadece cam almak bana pek mantıklı gelmiyor... Dokunmatiğe etki etmeyen bir çatlak için de tüm ekranı değiştirmek çok pahalı. En mantıklısı bu şekilde kullanmak gibi görünüyor bence :)

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Samsung amoled ekranları bizim fakirhane'de de değiştiriyoruz, ortak çalıştığımız yerler de var.

iphone için 6 6s 7 ve plus'lar da avantajlı cam değişim,
amoled ekranlı samsung , meizu pro5 pro6 mx5 için mantıklı.
ancak cam değişimi için bizden de profesyonel ve sırf cam değişim üstüne çalışan partnerlerimiz bile durum edge kıvrık ekranlara gelince yapmıyorlar. internette de %99 cam değişim servisleri edge ekranlar için komple ekran değişimi diyor.

maalesef sahibinden'de samsung s6 edge, s7 edge, note (4) edge için çatlak bir sürü cihaz satılıyor

Gerek ısıtarak olsun gerek sıvı nitrojenli dondurarak olsun edge ekranlarda camı ayırmak zor, hadi ayırdık, montajı LOCA OCA denilen sıvılarlar da imkansız gibi çünkü sıvı bunlar, cam ile ana ekran arasındaki ışık geçirgen yapıştırıcı.

kayıt yapıştırıcı kullanmak lazım oluyor o zaman da ama katı olanlarda ekranda toz parmak izi ne kadar silerseniz silin kaldığı gibi ışık geçirgenliği LOCA'ya oranla kısıtlı. ekran kalitesinde farkedilir fark olacaktır.

Zaten katı jel ile yapan yer de yok çünkü onda bir de özel vakum makinası ve tozsuz oda lazım oluyor.

LOCA sıvının toz ve parmak izine toleransı çok yüksek. neredeyse toz ve eski kurumuş loca ile monte etseniz orijinalinden ayrılmayacak kalitede görüntüyü etki etmeden tutabiliyor ama tabii ki temizleyip uygulamak en iyisi.

katı jel dediğim bildiğimiz şeffaflığı iyi ayarlanmış çift taraflı bant aslında.

xxxx12345

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
5s
Konular
1
Daha taktırmadım servis 350 tl istedi çakmalarda 150-200 arası bilmiyorum
Servis 350 istemiş ama ondakinin orijinal olduğu kesin mi çünkü biri xiaomi nin yedek parça satmadigini yazmıştı

xxxx12345

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
5s
Konular
1
Samsung amoled ekranları bizim fakirhane'de de değiştiriyoruz, ortak çalıştığımız yerler de var.

iphone için 6 6s 7 ve plus'lar da avantajlı cam değişim,
amoled ekranlı samsung , meizu pro5 pro6 mx5 için mantıklı.
ancak cam değişimi için bizden de profesyonel ve sırf cam değişim üstüne çalışan partnerlerimiz bile durum edge kıvrık ekranlara gelince yapmıyorlar. internette de %99 cam değişim servisleri edge ekranlar için komple ekran değişimi diyor.

maalesef sahibinden'de samsung s6 edge, s7 edge, note (4) edge için çatlak bir sürü cihaz satılıyor

Gerek ısıtarak olsun gerek sıvı nitrojenli dondurarak olsun edge ekranlarda camı ayırmak zor, hadi ayırdık, montajı LOCA OCA denilen sıvılarlar da imkansız gibi çünkü sıvı bunlar, cam ile ana ekran arasındaki ışık geçirgen yapıştırıcı.

kayıt yapıştırıcı kullanmak lazım oluyor o zaman da ama katı olanlarda ekranda toz parmak izi ne kadar silerseniz silin kaldığı gibi ışık geçirgenliği LOCA'ya oranla kısıtlı. ekran kalitesinde farkedilir fark olacaktır.

Zaten katı jel ile yapan yer de yok çünkü onda bir de özel vakum makinası ve tozsuz oda lazım oluyor.

LOCA sıvının toz ve parmak izine toleransı çok yüksek. neredeyse toz ve eski kurumuş loca ile monte etseniz orijinalinden ayrılmayacak kalitede görüntüyü etki etmeden tutabiliyor ama tabii ki temizleyip uygulamak en iyisi.

katı jel dediğim bildiğimiz şeffaflığı iyi ayarlanmış çift taraflı bant aslında.
Mi5 sonuçta edge değil bunu değiştiriyor musunuz ve fabrika çıkışına göre bir kaliteli farkı olur mu? Bir de çıkma ekranı kaça takarsınız?

xxxx12345

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
5s
Konular
1
Bildiğim kadarıyla selduman hocam da dahil olmak üzere hiç bir teknik servis/tamirci bu işlem için garanti vermiyor. Dokunmatik panelden ekranı ayırmak cidden zahmetli ve riskli. Düzgünce ayrılsa bile yapıştırmak ve bu ekrandan performans almak ayrı bir dert. Yani sadece cam almak bana pek mantıklı gelmiyor... Dokunmatiğe etki etmeyen bir çatlak için de tüm ekranı değiştirmek çok pahalı. En mantıklısı bu şekilde kullanmak gibi görünüyor bence :)
Aynen en mantıklısı şimdilik kırık kullanmak yine de üstüne bir koruyucu çekerim daha kötü olursa da önce cam değişimi o da olmazsa yeni panel

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Mi5 sonuçta edge değil bunu değiştiriyor musunuz ve fabrika çıkışına göre bir kaliteli farkı olur mu? Bir de çıkma ekranı kaça takarsınız?

mi5 komple ekran değişimi ile sadece cam değişimi

1) yan sanayi mi5 ekranı ile aynı paraya gelir
2) orijinal çıkma beyaz ekranım var ki fiyatı pahalı çünkü orijinal.

Üst Alt