Rom kilit açmak için developer rom yükleyemiyorum.

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
Evet edl modu bir nevi arka kapıdır. :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
evet öyleymiş gün geçtikçe birşeyler öğreniyorum. başvuruyu yaptım gerekli onay gelince kilit işlemini halledip imei için uğraşıcam bakalım becerebilecekmiyim :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
evet öyleymiş gün geçtikçe birşeyler öğreniyorum. başvuruyu yaptım gerekli onay gelince kilit işlemini halledip imei için uğraşıcam bakalım becerebilecekmiyim :)
Biraz merak ve biraz araştırma/okuma ile çok rahat yaparsınız.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
imei attıktan sonra güncelleme yapılabiliyor mu?

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39
Bu kilit açılması için çin developer yüklenmesi saçmalığını kim getirdi 2 tane mi 5 aldım 64 ve 32 gb. Yetkim var diye ikiside hemen kaldırdım. Bende ilk alınca 64 gb tı yok çin yok developer rom falan filan fistan. Direk açılıyor yetkin varsa.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Bu kilit açılması için çin developer yüklenmesi saçmalığını kim getirdi 2 tane mi 5 aldım 64 ve 32 gb. Yetkim var diye ikiside hemen kaldırdım. Bende ilk alınca 64 gb tı yok çin yok developer rom falan filan fistan. Direk açılıyor yetkin varsa.

Bootloader güvenlik açısından çok önemli bir özelliktir şimdiye kadar olmaması bir eksikliti zaten

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu saçmalığı getiren Miui yetkilileri. Unlock sadece Çin Developer sürümü yüklüyse açılabiliyor(du). Sonradan görüldü ki BAZI cihazlarda diğer romlar varken de Unlock yapılabiliyor. Ama maalesef her cihazda olmuyor. Mesela bende olmadı ve Çin Developer romu yüklemek zorunda kaldım. Aynı şekilde forumdaki konuları takip edenler bilecektir, birçok kişinin aldığı hatalar da Çin Developer rom olmaması nedeniyle alınmıştı. Onlar da Çin Developer rom yükleyip Unlock yaptılar. Bunun yanında diğer romlar yüklüyken Unlock yapılan birçok cihaz da var. Aynen sizin cihazlarınız gibi. Bu yüzden diyoruz ki önce bir deneyin, eğer olmazsa Çin Developer rom yükleyin.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt