Rom kilit açmak için developer rom yükleyemiyorum.

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
sitede bir çok konuyu okuyarak hiç bilgim yokken bir çok bilgi edindim. Telefon bana geldiğinde kötü bir sürüm yüklüydü. Yarısı ingilizce yarısı türkçe değişik bir şekildeydi. Siteden göz atarak edl moduna aldım ve MiFlash_xiaomi.eu_gemini_V7.2.13.0.MAACNDB_6.0 versyonunu telefonuma attım. Gayet stabil ve güzel çalışıyor. Ancak şöyle bir durum var. Telefonun kilidini açmak için developer rom yüklemem gerekiyormuş. Ne yazık ki yükleyemedim. miui_MI5_6.6.23_7e101f3fa5_6.0 bu romu indirdim ancak hiç bir şekilde telefono yükleyemiyorum. Edl modunda atamıyorum hata veriyor. Başkada nasıl yükleyebilirim bilemiyorum. Ne yapmam gerekli acaba ?

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu saate kadar denedim beceremedim sorun şu sanırım indirdiğim developer romu zip ten çıkarttığımda images yada flash dosyaları yok cust,meta,boot dosyaları felan var. Bu nedenle atılmıyor anladığım kadarıyla. Direk zip şeklinde telefona atmak istediğimde güncellemeden yüklerim diye denemek istedim bu seferde kopyalama hatası veriyor. Telefonun içine bişey atamıyorum. Takıldım kaldım bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.198
bu saate kadar denedim beceremedim sorun şu sanırım indirdiğim developer romu zip ten çıkarttığımda images yada flash dosyaları yok cust,meta,boot dosyaları felan var. Bu nedenle atılmıyor anladığım kadarıyla. Direk zip şeklinde telefona atmak istediğimde güncellemeden yüklerim diye denemek istedim bu seferde kopyalama hatası veriyor. Telefonun içine bişey atamıyorum. Takıldım kaldım bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

İndirdiğiniz geliştirici rom yanlıştır hocam.

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
İndirdiğiniz geliştirici rom yanlıştır hocam.
Cevabınız için teşekkür ederim. Evet sanırım yanlış hocam. 3 tane rom indirdim ama hepsi aynı edl modunda miflash ile atamıyorum. Bildiğiniz bir rom var mı acaba indirebileceğim ?

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
xiaomi eu romu yükleyebildiysen kilit açıktır zaten.
aşagıdaki linkteki global developer romu edl modda yüklersen bootloader kilidini açmana gerek kalmaz diye düşünüyorum.
fastboot romları burdan indirebilirsin.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Global rom yüklüyse Unlock yapmanız gerekmiyor. Root yapacaksanız ve TWRP yükleyip oradan modlar v.s. yükleyecekseniz Unlock şart tabi.
EDL modunda Rom yükleyebiliyorsanız hilmi arkadaşın verdiği linkten Çin Developer romunu indirip Mi Flash ile EDL üzerinden yükleyebilirsiniz.
Sonrasında Unlock yapıp EDL moduna gerek kalmadan Mi Flash ile yeniden Global Developer yada Global Stable yükleyerek root yapıp, twrp yükleyebilirsiniz.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar mi5 te edl ile yükleme yaparken dikkatli olun. 64bit pc ve 64 bit mi flash kullanın kesinlikle. Bootloader kilitliyken brick olursa geri dönüşü olmuyor, bir arkadaşın elinde patladı cihaz 32bit te yaptığı için bu işlemi. Eğer 64bit mi flashı nereden indireceğinizi bilmiyorsanız mesajı alıntılayın link atarım.

Düzenleme:
64bit Mi Flash
Link:

Son düzenleme:

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hilmi beyin verdiği linkten gerekli romu indiriyorum. Edl modunda Miflash üzerinden cihaza atıcam bakalım. Daha sonra imei işlemi felan denicem umarım başarılı olurum. Bu arada bilgisayar ve program 64 bit ona en başta dikkat etmiştim teşekkür ederim bilgi için.

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
Tekrar merhaba arkadaşlar rom u yükledim çok teş
ekkür ederim fakat şimdi aklıma bir sorun takıldı. Benim cihazın kilidi açık değil ben bu romları edl modunda miflash ile nasıl yüklüyorum ? hata vermesi gerekmiyor mu ?

Aşağıda kilitin açık olmadığı görünüyor ?
Edit: Fastboot modunda yüklerken hata veriyormuş kilit olayı biraz önce forumdan okudum sorumu kendim cevaplamış olayım :)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tekrar merhaba arkadaşlar rom u yükledim çok teş
ekkür ederim fakat şimdi aklıma bir sorun takıldı. Benim cihazın kilidi açık değil ben bu romları edl modunda miflash ile nasıl yüklüyorum ? hata vermesi gerekmiyor mu ?

Aşağıda kilitin açık olmadığı görünüyor ?
Edit: Fastboot modunda yüklerken hata veriyormuş kilit olayı biraz önce forumdan okudum sorumu kendim cevaplamış olayım :)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Evet edl modu bir nevi arka kapıdır. :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Üst Alt