Yardım KernelSU Nedir ve Nasıl kurulur?

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
S vendor ama R'ye geçecem
Telefon Modeli
REDMİ 9
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar telegram'da redmi 9 için 1-2 aydır çıkan kernellerde hep kernelSU desteği diye yazıyor bu nedir diye biraz araştırdım da magisk'ten ne farkı var ve magisk modülleri uyumlu değilmiş ne diye kullanıyorlar ozaman kernelsu bilgi verir misiniz

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Türkçeleştirmesini benim yaptığım, kernel seviyesinde root ve modül olayını çözen ve bu sayede safetynet, Google certified vb sorunlara sebep olmayan, magisk alternatifi.

Şu an resmi son yayında Türkçe dil seçeneği yok ama bir sonraki versiyonda olacak. Ben de bunla ilgili o zaman konu açmayı planlıyordum.

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkçeleştirmesini benim yaptığım, kernel seviyesinde root ve modül olayını çözen ve bu sayede safetynet, Google certified vb sorunlara sebep olmayan, magisk alternatifi.

Şu an resmi son yayında Türkçe dil seçeneği yok ama bir sonraki versiyonda olacak. Ben de bunla ilgili o zaman konu açmayı planlıyordum.
Yani kernel seviyesinde olunca play integrity api isimli doğrulamayı tamamen başarıyla geçiyor mu? Magisk'te shamiko kullanıyordum bir de displax diye bir geliştiricinin play integrity apı gizlemesi için ama MEETS_STRONG_İNTEGRİTY aşamasını geçemedim bir türlü kernelSU ile bu bahsettiğim aşamayı geçebiliyor muyuz?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Kernelden root diyerek kısaltabiliriz herhalde kimsenin itirazı yoksa. :) Play Sertifikası kendinden direkt geçen, root algılayan (banka, oyun vs.) uygulamaların rootu algılayamadığı bir sistem. KernelSU desteği içinde olan bir kerneli kurarak sahip olabilirsiniz bu olaya. Ardından KernelSU uygulamasını kurmanız yeterli.

Bir süredir kullanıyorum, çok memnunum. Birkaç büyük modül çalışmıyor ama Magisk modüllerinin çoğu çalışıyor. Ayrıca Magisk'ten daha zahmetsiz ve daha hafif (Magisk sistemi yavaşlatıyor baya).

0.5.x sürümlerinden birinden beri uygulamada Türkçe desteği var. Sizin Türkçe dil seçeneği yok dediğiniz kısım neresi tam olarak hocam?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Yani kernel seviyesinde olunca play integrity api isimli doğrulamayı tamamen başarıyla geçiyor mu? Magisk'te shamiko kullanıyordum bir de displax diye bir geliştiricinin play integrity apı gizlemesi için ama MEETS_STRONG_İNTEGRİTY aşamasını geçemedim bir türlü kernelSU ile bu bahsettiğim aşamayı geçebiliyor muyuz?
istediğiniz programın linkini atın test edeyim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kernelden root diyerek kısaltabiliriz herhalde kimsenin itirazı yoksa. :) Play Sertifikası kendinden direkt geçen, root algılayan (banka, oyun vs.) uygulamaların rootu algılayamadığı bir sistem. KernelSU desteği içinde olan bir kerneli kurarak sahip olabilirsiniz bu olaya. Ardından KernelSU uygulamasını kurmanız yeterli.

Bir süredir kullanıyorum, çok memnunum. Birkaç büyük modül çalışmıyor ama Magisk modüllerinin çoğu çalışıyor. Ayrıca Magisk'ten daha zahmetsiz ve daha hafif (Magisk sistemi yavaşlatıyor baya).

0.5.x sürümlerinden birinden beri uygulamada Türkçe desteği var. Sizin Türkçe dil seçeneği yok dediğiniz kısım neresi tam olarak hocam?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam hiç release kullanmadım ben hep CI derlemelerini kullandım. Benim kullandığım sürümlerde Türkçe yoktu.

Githubtaki çevirisini de ben yaptım, gerçi bazı stringler çevrilmişti hali hazırda

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17

Magisk'nın yüklenir yüklenmez her uygulamaya root izni vermesi/sorması, sonradan gizlemek için uğraşmak bana çok saçma geliyordu. Kernelsu bu konuda çok mantıklı. Yükledikten sonra hangi uygulamaya root izni vermek istediğini seçiyorsun :) mantıklı olan da budur :D

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Shamiko ya gerek yok aslında. Magisk delta tamamen gizleyebiliyor ve doğrulamayı geçiyor. Play store magisk hide listesinde seçmek yeterli oluyor

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Magisk'nın yüklenir yüklenmez her uygulamaya root izni vermesi/sorması, sonradan gizlemek için uğraşmak bana çok saçma geliyordu. Kernelsu bu konuda çok mantıklı. Yükledikten sonra hangi uygulamaya root izni vermek istediğini seçiyorsun :) mantıklı olan da budur :D
uygulamayı açınca rootu görmüyor. uygulamadan izin vermen lazım. ayrıca magisk modüllerinin uygulama üzerinde etki oluşturup oluşturmayacağını da ön tanımlı olarak belirleyebiliyorsun ayarlardan. şu an tek eksiği modüllerin ve uygulamanın kendisinin güncellenme sistemi. modüllerinkini bu hafta sonu yapacakmış geliştirici.

sistemin güzel yanı, yönetici uygulamasını kaldırsanız bile modüller ve root izinleri halen çalışıyor.

Ayrıca bütün modüllerim KernelSU ile doğrudan uyumlu. Geliştirici modül güncelleme özelliğini yakın zamanda eklemeycek olsaydı, Turkish Ad Hosts'un ayrı bir varyantını yapmak durumunda kalacaktım

Oyla:

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
uygulamayı açınca rootu görmüyor. uygulamadan izin vermen lazım. ayrıca magisk modüllerinin uygulama üzerinde etki oluşturup oluşturmayacağını da ön tanımlı olarak belirleyebiliyorsun ayarlardan. şu an tek eksiği modüllerin ve uygulamanın kendisinin güncellenme sistemi. modüllerinkini bu hafta sonu yapacakmış geliştirici.

sistemin güzel yanı, yönetici uygulamasını kaldırsanız bile modüller ve root izinleri halen çalışıyor.

Ayrıca bütün modüllerim KernelSU ile doğrudan uyumlu. Geliştirici modül güncelleme özelliğini yakın zamanda eklemeycek olsaydı, Turkish Ad Hosts'un ayrı bir varyantını yapmak durumunda kalacaktım
Ne kadar güvenli hocam. Magisk kadar güvenli midir?

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17

Banka uygulamaları rootu direkt algılıyor hocam. İzin verip vermemek önemli değil. Hide kısmından komple gizlenmesi gerekiyor.

Oyla:
Üst Alt