Soru Kernel veya Rom Önerisi

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Arkadaşlar selam.

Cihazımın bataryası biraz erken bitiyor. 3070 Mah düşük zaten ama 4-4,5 saat ekran süresi alıyorum. Şu an Eu.rom Stabil 11.0.3 sürümündeyim. Cihaz rootlu ve twrp yüklü. Bu arada cihaz çift sim imei repair yapılmış. Daha önce official (EU ve Global) romları da denedim ama aynı durum onlarda da mevcut. Bi ara Revos kullanmıştım aslında batarya daha iyiydi ama o da stabil değildi arada sapıtıyordu. Var mı önerisi olan. Oyun oynamam. benim için önemli olan stabil çalışması, kamera ve batarya. Rom veya kernel enerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam indirim diyelim ileride rom değiştirdiğimde sürekli kullanabiliyor muyum? yani tekrar para ödemem gerekmiyor değil mi? bir de yorumlarına baktığımda son zamanlarda playde olumsuz yorumlar artmış gibi
Rom değiştirdinizde birdaha indirip ayarlarını yaparsınız hocam bu bir APK. Satın alırsanız tekrar ödemezsiniz yada apk olarak indirin internetten. Yorumlar önemli değil.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Arkadaşlar Franco Kernel Manager yükledim apk şeklinde ücretsiz olarak. Muradovs hocamın xml ayar dosyasını da yükledim programdan. Sonuçları buradan paylaşırım sizlerle. tam olarak şarj olmasını bekliyorum cihazın.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Arkadaşlar pek bi fark görmedim. %98 deyken program aktif hale getirildi. Yine 4-4,5 saat verecek en fazla.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.11.41.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.11.41.jpeg
    36,9 KB · Görüntüleme: 11
  • WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.10.59.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-01 at 11.10.59.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 11
Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arkadaşlar pek bi fark görmedim. %98 deyken program aktif hale getirildi. Yine 4-4,5 saat verecek en fazla.
Hocam, pil için AOSP rom kurun bence. MIUI güzellikte çok iyi ve diğer özelliklerde dengeli çalışıyor. AOSP romlar ise görsellikte basit oluyor ama hız ve pilde biraz daha üstün oluyorlar.

Mi 9 SE için hangi AOSP daha iyidir bilmiyorum ama bulursunuz sorarsanız kullananlara. :)

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam, pil için AOSP rom kurun bence. MIUI güzellikte çok iyi ve diğer özelliklerde dengeli çalışıyor. AOSP romlar ise görsellikte basit oluyor ama hız ve pilde biraz daha üstün oluyorlar.

Mi 9 SE için hangi AOSP daha iyidir bilmiyorum ama bulursunuz sorarsanız kullananlara. :)
Hocam aosp romlar çok yavan ya. Kamerayı da beğenmiyorum aosp romlarda. bi türlü bi çözüm bulamadık ::D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muradovs hocam sen bu cihazı baya kullandın rom olarak ne yükleyelim sizce? Ne tavsiye ediyorsunuz? Ben miui arayüzünü seviyorum aosp romlar çok yavan oluyor.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam aosp romlar çok yavan ya. Kamerayı da beğenmiyorum aosp romlarda. bi türlü bi çözüm bulamadık ::D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muradovs hocam sen bu cihazı baya kullandın rom olarak ne yükleyelim sizce? Ne tavsiye ediyorsunuz? Ben miui arayüzünü seviyorum aosp romlar çok yavan oluyor.

Hocam baya önce kullanıyordum o zamanlar çoğu miui rom kötüydü sadece Masik hoşuma gidiyordu deneyebilirsiniz.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam yavan diye diye mis gibi akıcı ve pili iyi romları dışlama bence. :D Hiç olmadı bi Substratum teması yüklersiniz yani. :)

Ben de kendi cihazım için çok dışlamıştım AOSP'yi. Bir gün delilik yapıp yükledim sonra MIUI'a geri döndüğümde (yarım saat sonra) AOSP romu özledim (hız ve pil olarak). :D

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam yavan diye diye mis gibi akıcı ve pili iyi romları dışlama bence. :D Hiç olmadı bi Substratum teması yüklersiniz yani. :)

Ben de kendi cihazım için çok dışlamıştım AOSP'yi. Bir gün delilik yapıp yükledim sonra MIUI'a geri döndüğümde (yarım saat sonra) AOSP romu özledim (hız ve pil olarak). :D
Hocam aklımda olsun teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt