Kernel [KERNEL](UPDATED)(25/8/2021) Epsilon 4.14 + (Sweet/SweetIN)

• Konbuyu başlatan M.OZKN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 21
  • Görüntüleme 3K

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Redmi Note 10 Pro cihazlar için üretilmiş Kernel yapısıdır. Delta tabanlı özel çekirdektir, tüm romlarda çalışır (MIUI ve AOSP sürümleri dahil). Paylaşılan deneyimlere göre en iyi performans, 120 FPS UFO v-sync testi, ~90fps pubg, hızlı ve akıcı kullanıcı arayüzü vs. Eu romda sorunsuz çalıştığı yazılmış, diğer romlar için denemeniz gerekmektedir. Android 11 tabanlı pe+ romda da olumlu sonuçlar veriyormuş.

Yükleme işlemleri
* Cihazı recovery modunda yeniden başlatın ve indirdiğiniz zip dosyası cihaza atarak yükleme işlemini yapın.

NOT: Bu işlem cihazdan magisk dosyasını kaldırabilir ve yeniden yükleme yapmanızı gerektirebilir.

Derin uykuda ultra pil tasarrufu

10/08/2021
- Daha iyi pil ömrü
- Isıtma sorunları giderildi

25/08/2021
- Daha fazla ısıtma düzeltmesi

- Daha iyi akıcılık

Not edilen hatalar

Sıkıştırarak yakınlaştırma özelliği bazı romlarda çalışmamaktadır.

Önemli not: Bu Kernel cihazınızın direk sistemine müdahale eden kodlar içerir. O yüzden yükleme yapacaksanız olası riskleri göze alınız. Kernel yükleme işlemleri cihazın brick olmasına sebep olabilir, yedek almadan hiç bir işlem yapmayın. Olası sorunlarda cihazı sıfırlamanız gerektiğini unutmayın. Yükleme yapmadan önce kaynak linki inceleyip yorumlara bakabilirsiniz. Buradaki işlemleri uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluğunuzdadır. Yükleme sırasında ve sonrasında doğabilecek sorunlardan dolayı MIUI Forum ve Forum yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Elinize sağlık hocam.
Bu cihaz için en iyi kernel budur. Hem Miui de Hem Aosp de Kullanmış ve Hala Kullanmaya devam eden biri olarak Herkese tavsiye ederim.

zoradam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
xiamoi 6
Konular
14
Elinize sağlık hocam.
Bu cihaz için en iyi kernel budur. Hem Miui de Hem Aosp de Kullanmış ve Hala Kullanmaya devam eden biri olarak Herkese tavsiye ederim.
global romda kullaniliyormu hocam

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
nasil yuklediniz hocam kurulum bitincemi yuklediniz yoksa kurulumla birliktemi kurdunuz kerneli
Kurulum bitince twrp den backup kısmına gelip boot ve dtbo yedeği alıp hemen ardından Kerneli flaşlıyorum sonra reboot yapıyorum Hocam

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
28
Redmi Note 10 Pro cihazlar için üretilmiş Kernel yapısıdır. Delta tabanlı özel çekirdektir, tüm romlarda çalışır (MIUI ve AOSP sürümleri dahil). Paylaşılan deneyimlere göre en iyi performans, 120 FPS UFO v-sync testi, ~90fps pubg, hızlı ve akıcı kullanıcı arayüzü vs. Eu romda sorunsuz çalıştığı yazılmış, diğer romlar için denemeniz gerekmektedir. Android 11 tabanlı pe+ romda da olumlu sonuçlar veriyormuş.

Yükleme işlemleri
* Cihazı recovery modunda yeniden başlatın ve indirdiğiniz zip dosyası cihaza atarak yükleme işlemini yapın.

NOT: Bu işlem cihazdan magisk dosyasını kaldırabilir ve yeniden yükleme yapmanızı gerektirebilir.

10/08/2021
- Daha iyi pil ömrü

25/08/2021

- Daha iyi akıcılık

Not edilen hatalar

Önemli not: Bu Kernel cihazınızın direk sistemine müdahale eden kodlar içerir. O yüzden yükleme yapacaksanız olası riskleri göze alınız. Kernel yükleme işlemleri cihazın brick olmasına sebep olabilir, yedek almadan hiç bir işlem yapmayın. Olası sorunlarda cihazı sıfırlamanız gerektiğini unutmayın. Yükleme yapmadan önce kaynak linki inceleyip yorumlara bakabilirsiniz. Buradaki işlemleri uygulayıp uygulamamak kendi sorumluluğunuzdadır. Yükleme sırasında ve sonrasında doğabilecek sorunlardan dolayı MIUI Forum ve Forum yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

Mi Globe rom da im hangisi kurmam gerekiyor acaba ? Daha doğrusu mi Globe diye yükledim rom u resim de ki çıktı

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Miui arayüzü için alttaki sürümü deneyin.

İsacan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Redmi note 9 pr
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Miui arayüzü için alttaki sürümü deneyin.
Eu stabil rom dayım
Kurulum bitince twrp den backup kısmına gelip boot ve dtbo yedeği alıp hemen ardından Kerneli flaşlıyorum sonra reboot yapıyorum Hocam
İyi günler hocam eu rom kullanıyorum yükleme adımlarını anlatabilir misiniz ve hangi adımları seçerek yedekleme almam gerekiyor detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz ilk defa kernel yükleyeceğim ondan dolayı yabancısıyım ve eu roma güncelleme geldiğinde bu kerneli yükleme yaptığımdan dolayı eskiden yaptığım şekilde mi ( yani twrp sürüm yükseltme adımları) güncelleme yapılması gerekiyor yoksa herhangi bir değişiklik yok mu güncelleme adımlarında şimdiden teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yükleme işlemleri

10/08/2021
- Daha iyi pil ömrü

25/08/2021

- Daha iyi akıcılık

Not edilen hatalar

İyi günler hocam eu rom kullanıyorum yükleme adımlarını anlatabilir misiniz ve hangi adımları seçerek yedekleme almam gerekiyor detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz ilk defa kernel yükleyeceğim ondan dolayı yabancısıyım ve eu roma güncelleme geldiğinde bu kerneli yükleme yaptığımdan dolayı eskiden yaptığım şekilde mi ( yani twrp sürüm yükseltme adımları) güncelleme yapılması gerekiyor yoksa herhangi bir değişiklik yok mu güncelleme adımlarında şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-21-20-57-47-561_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-10-21-20-57-47-561_com.android.settings.jpg
    203,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2021-10-21-20-57-47-561_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-10-21-20-57-47-561_com.android.settings.jpg
    203,3 KB · Görüntüleme: 30

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Eu stabil rom dayım

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba İyi günler Hocam Yukarda Yazdığım Gibi İlk Önce Kerneli İndirin Miui İçin Her Zaman Highdimen Sürümünü Kurabilirsiniz. Bu Adımları Uygulayın Twrp/Backup/Boot ve Dtbo işaretleyip sağa Kaydırın. Şimdi İnstalla girin Epsilon Kerneli Seçin Ve Kurun kurulum bittikten sonra reboot system yapın. Eğer Roma güncelleme gelirse Twrp den Romu güncelleyin ve reboot yapmayın yine ardından Epsilon Kerneli Kurun sonra reboot yapın işlemler bu kadar.

Üst Alt