Yardım Kernel Nedir? Nasıl kurarım? sıkıntı çıkar mı?

Whoave

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi redmi s2
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Custom rom 9.0
Telefon Modeli
Redmi S2
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selam,
Xiaomi redmi s2 (globalde y2 diye geçiyor) kullanıyorum.

Üstteki linkteki tüm romları kullanabiliyorum.
Cihazın renkleri beni tatmin etmiyor, dolayısıyla renkleri düzenlemek için KCAL adlı bir yazılım kullanmayı planlıyorum.

Üstteki linkten uygulama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ancak cihazımın bu uygulamaya uygun olup olmadığını yada nasıl kullanacağımı öğrenemedim. Daha teknik bir bilgi birikimine ihtiyacım var.
Biraz araştırdım kernel falan diyorlar.
Ben cihazıma bu yazılım için hangi kerneli, nasıl kurmalıyım?
Kernel kurmadan bu yazılımı çalıştırabilir miyim?

Teşekkür ederim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Kernel cihazınız çekirdek dosyalarıdır. Bu dosyalar cihazınızın tüm gerekli driver,img ve sistem dosyalarını sistematik olarak yönetmenizi sağlayan on binlerce koddan oluşan yazılım bütünüdür. Cihazınızın sınırlarını kernel belirler, örnek, eğer ekranı dokunarak açmak istiyorsanız, bununla ilgili ekran sensörünüz olsada kernel uyumlu olmadan bu calışmaz.

Bahsettiğiniz konu, ekranınızın göstermeye izinli olduğu renk derinliğini artırmaktan bahsediyor olmalı. Evet, bu cihazın stok halinden,sınırlarından fazla işlem yapmaya çalıştığı için custom kernel gerekecektir. Stok kernel bunlara izin vermeyecektir.

Forumda S2 konusuna göz gezdirirseniz size yardımcı olabilecek konular vardır muhakkak. Yoksa yabancı sitelerden destek alabilirsiniz. Yinede uyarmak isterim, kernel ve ekran renk düzenlemeleri risklidir. Cihazınıza kalıcı zarar verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt