Soru Kernel kullanmak zararlı mıdır?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
xiaomi.eu 13.0.6 A12
Telefon Modeli
Redmi Note 11
Bootloader Kilidi
Açık
Son 1 aydır hem KernelSU için hem de performans artışı için custom kernel kullanıyorum. Kurarken zararlarını pek düşünmedim ama yine de bilgi sahibi olmak için konuyu açtım. Kerneli kurduktan sonra pil konusunda pek fark göremedim ama performans ciddi seviyede artıyor ama hafif daha fazla ısınıyor cihaz. Cihaza ne gibi zararları olur bunun sizce?

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Yanlış, kodlanırken hatalı kodlanmış bir kerneli kullanmak elbette ki zarar verir. Kullanıcı yorumlarını baz alarak yükleyeceğiniz bir kernelden zarar göreceğinizi hiç sanmıyorum. Senelerdir bir çok kernel kullandım. Levent hocamla oluşturup halen daha sürdürdüğümüz LedoMertoROM serilerinde de bir çok kernel ve özel fix configleri tercih ettik(özellikle ledomerto 12.0.7.0 gaming sürümü yurtdışında çok ilgi ve beğeni gördü.) ancak kullanıcılarımızdan hiçbirinden şikayet almadık. Yüklemeyi düşündüğünüz kerneli güzelce araştırıp öyle yükleyin bence bir sorun yaşamazsınız.

Oyla:
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Son 1 aydır hem KernelSU için hem de performans artışı için custom kernel kullanıyorum. Kurarken zararlarını pek düşünmedim ama yine de bilgi sahibi olmak için konuyu açtım. Kerneli kurduktan sonra pil konusunda pek fark göremedim ama performans ciddi seviyede artıyor ama hafif daha fazla ısınıyor cihaz. Cihaza ne gibi zararları olur bunun sizce?
Hocam bence kernel zaten bataryadan daha iyi verim almak için var.Eger kerneliniz bataryaya ısı veya baski yapmiyorsa sorun olmadığını düşünüyorum

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92