Yardım Kernel Flaslayinca boot etmiyor

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
İlk defa böyle bi skntiyla karşılaşıyorum poco X3 resmi serisi birçok telefonla rom kernel vs uğraştım fakat suanki telefonum k20 proda hangi kerneli flaslarsam telefon boot etmiyor asıl can sıkan durum orangefox a da girmiyor her seferinde mi flash ile rom atmak zorunda kalıyorum hayır kernel uygun değilse yedeği geri yükleyip yola devam edersin red mi yazısından sonra bazen sarı ekran beliriyor 1 sn ligine geri kapanıyor bu sorun neden olabilir MIUI aosp uyan bütün romlarda kernel denedim olmadı aynı sorun bu skntiyi yaşayan ve çözen arkadaşların cevabı benim için önemli arkadaşlar.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Böyle bir ekran mı gelip gidiyor hocam o 1 snde

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Evet hocam sonra red mi yazısına geri dönüyor kapanıp yada hiç acilmiyo ekran karanlık duruyo öyle orangefox a girmiyo yani çöküyor telefon mi flash ile yeniden rom atmak zorunda kalıyorum

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam telefonu sıfır mı aldınız bilmiyorum ama eğer ikinci el aldıysanız ekran sürekli Overlock edilerek kullanılmış ve böyle bir hasara sebep olmuş en azından telegram gruplarında öyle konuşuluyor başıma gelmedi hiç inşallah kimsenin de başına gelmez.
Diğer kernel vs sorunları da bu sebepten olabilir kalıcı bir hasar bırakmış olabilir tabi ben telefon tamircisi vs değilim sadece yorum yapabiliyorum hocam geçmiş olsun.

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
İlginiz için teşekkür ederim fakat telefona hiç yazılım atılmadı daha önce overclock edip kullanicak bi kullanicidan almadım bu yeşil ekran benimki sarı ekran poco dada başıma gelmisti bir kere fakat kernel Flaslayinca recovery girmemesi saçma girse yedeği geri yükleyip devam edicem belki başka kullanicilarnda başına gelip çözülmüştür

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Rom'a ait boot.img dosyasını fastboot yoluyla flashlamayı deneyebilirsiniz.

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
İlk defa böyle bi skntiyla karşılaşıyorum poco X3 resmi serisi birçok telefonla rom kernel vs uğraştım fakat suanki telefonum k20 proda hangi kerneli flaslarsam telefon boot etmiyor asıl can sıkan durum orangefox a da girmiyor her seferinde mi flash ile rom atmak zorunda kalıyorum hayır kernel uygun değilse yedeği geri yükleyip yola devam edersin red mi yazısından sonra bazen sarı ekran beliriyor 1 sn ligine geri kapanıyor bu sorun neden olabilir MIUI aosp uyan bütün romlarda kernel denedim olmadı aynı sorun bu skntiyi yaşayan ve çözen arkadaşların cevabı benim için önemli arkadaşlar.
Ayni sorunu yaşıyorum ve ne yaptiysam düzelmedi.

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Ayni sorunu yaşıyorum ve ne yaptiysam düzelmedi.m
Kernel flasliyorum reboot diyorum red mi yaziyo 20 sn kalıyor öyle sonra ışık hızı gibi sarı ekran belirip ekran kapanıyor tekrar açıyorum aynı mı flash ile en baştan rom atıp deniyorum başka rom başka kernel aynı sıkıntı ne ya anlamadım aynı telefon baskalarinda flaslayip yola devam ediyorlar hayır uymuyosa Boot etmez recoveryden yedeği yuklersin recoveryde girmiyor telefonu fastboot çekip recovery silip tekrar flasliyorum yine girmiyor çok can sıkıcı bir durum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom'a ait boot.img dosyasını fastboot yoluyla flashlamayı deneyebilirsiniz.
Hocam sıkıntı rom değil bazı romlardada aynı gerçi ama her hangi bir kernel flasladigimda oluyor farklı rom farklı kernel deniyorum sorun aynı

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Kernel flasliyorum reboot diyorum red mi yaziyo 20 sn kalıyor öyle sonra ışık hızı gibi sarı ekran belirip ekran kapanıyor tekrar açıyorum aynı mı flash ile en baştan rom atıp deniyorum başka rom başka kernel aynı sıkıntı ne ya anlamadım aynı telefon baskalarinda flaslayip yola devam ediyorlar hayır uymuyosa Boot etmez recoveryden yedeği yuklersin recoveryde girmiyor telefonu fastboot çekip recovery silip tekrar flasliyorum yine girmiyor çok can sıkıcı bir durum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sıkıntı rom değil bazı romlardada aynı gerçi ama her hangi bir kernel flasladigimda oluyor farklı rom farklı kernel deniyorum sorun aynı
Eğer ki hiç bir kernel açılmıyorsa ya recovery ile alakalıdır yada Magisk ile.Kernel kurarken önce Magisk sonra Kernel kurmayı deneyin,yada recovery değiştirin.

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Eğer ki hiç bir kernel açılmıyorsa ya recovery ile alakalıdır yada Magisk ile.Kernel kurarken önce Magisk sonra Kernel kurmayı deneyin,yada recovery değiştirin.
hocam suan octaviOs 2.6 flasladım yine aynı sorunla karşılaştım recovery ile alakalı mı sizce ? farklı romlardada aynısını yapıyor corvus evo x vs farklı romlar skıntısız flaslıyorum acılıyor ama böyle oss vendor lu rom flaslayıncada aynı sorun yine recovery de girmedi suan mi flash ile rom atıyorum can sıkmaya başladı ya of twrp mi deneyeyim hocam ?

Üst Alt