Mod [KERNEL] Android 10 - 11 [AOSP] ENGLEZOS Stabil [K20 Pro | 9T Pro] 20.01.2021

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Englezos Kernel performans ve pil ayarı ile genel UX'i iyileştirmeye odaklanan minimal bir çekirdektir. Hem Android 10 hem de Android 11 LOS FOD uygulamasına sahip AOSP tabanlı romları destekler, MIUI desteği yok.
Bazı romlarda Stok Kernel ile birlikte AUDIO EQ • FX kullanıldığında WiFi çalışmama sorununu çözmek için de ENGLEZOS'u yükleyebilirsiniz.
Yükleme Yönergeleri
>>Magisk yüklü olmalıdır.
>>Herhangi bir memnuniyetsizliği giderebilmek adına BOOT ve DTBO yedeğini mutlaka alınız.
>>İndirmiş olduğunuz zip dosyasını TWRP / Orange Fox ile hiçbir şey silmeden flaşlayınız.
>>Cihazı yeniden başlatınız.
İşlem tamamdır hayırlı olsun.
Android 10 - 11 Son/Güncel Sürüm

Tüm Sürümler

Magisk

DİPNOT: Sorumluluk size aittir. Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Englezos Kernel performans ve pil ayarı ile genel UX'i iyileştirmeye odaklanan minimal bir çekirdektir. Hem Android 10 hem de Android 11 LOS FOD uygulamasına sahip AOSP tabanlı romları destekler, MIUI desteği yok.

Bazı romlarda Stok Kernel ile birlikte AUDIO EQ • FX kullanıldığında WiFi çalışmama sorununu çözmek için de ENGLEZOS'u yükleyebilirsiniz.
Yükleme Yönergeleri
>>Magisk yüklü olmalıdır.
>>Herhangi bir memnuniyetsizliği giderebilmek adına BOOT ve DTBO yedeğini mutlaka alınız.
>>İndirmiş olduğunuz zip dosyasını TWRP / Orange Fox ile hiçbir şey silmeden flaşlayınız.
>>Cihazı yeniden başlatınız.
İşlem tamamdır hayırlı olsun.
Android 10 - 11 Son/Güncel Sürüm

Tüm Sürümler

Magisk

DİPNOT: Sorumluluk size aittir. Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.
Elinize emeğinize sağlık hocam :)

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam siz AOSP Romda deneyimlediniz mi gözle görülen bir artısı var mı ekran süresinin uzaması performans artışı vs ?
Hocam stok Perf Kerneli sorun olmadıkça hep kullanıyorum. Bir ara ses modülleri ile birlikte mecburiyetten (stok kernel ile WiFi çakışması olduğundan) kullandım ama yorum yapabilecek kadar değil.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Hocam stok Perf Kerneli sorun olmadıkça hep kullanıyorum. Bir ara ses modülleri ile birlikte mecburiyetten (stok kernel ile WiFi çakışması olduğundan) kullandım ama yorum yapabilecek kadar değil.
Anladım hocam teşekkür ederim.

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Hocam siz AOSP Romda deneyimlediniz mi gözle görülen bir artısı var mı ekran süresinin uzaması performans artışı vs ?
Ben bu kerneli bliss kullanırken denemiştim. Bliss in kendi kerneline göre daha kötü batarya performansı vardı.

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Ben bu kerneli bliss kullanırken denemiştim. Bliss in kendi kerneline göre daha kötü batarya performansı vardı.
Teşekkürler hocam bende denemedim zaten Not Kernel kurulu şuan Evo'x da

Üst Alt