Yardım Kayıtsız imei atılmış cihaz alınır mi ???

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
İyi geceler dostlar redmi note 8 kullanıyordum cihazı sattım note 9 pro almaya karar verdim fakat garantili olanları 3300 civarında ama imei atilmis olanları 2300 civarında daha önce hiç kayıtsız cihaz almadım ne gibi eksileri var aklımdaki sorular

1/cihaza farklı imei atıldığı icin güncelle konusunda sıkıntı çıkarırım

2/4.5 ile alakalı sıkıntı çıkar mi bağlantı sorunu yasarmiyim

3/cihazın yazılımı orijinal mi oluyor yoksa rom ve root atılmış mi oluyor

4/bu cihazlarda fabrika ayarlarına dönünce imei silinmesi oluyor mu

bana artılarını ve eksilerini anlatırsanız sevinirim ona göre cihaz alacağım

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
1 - Hayır, yaşamazsınız hocam.

2 - İşlemin düzgün uygulanması halinde hiçbir bağlantı sorunuyla karşılaşmazsınız ve stabil bir şekilde 4.5g servislerinden yararlanabilirsiniz.

3 - cihazın yazılımı orjinal, twrp yüklü ve root atılmış oluyor (stock romlarda twrp nin kalıcı olması için root atılması gereklidir.) diğer türlü custom rom yüklenilmiş ise twrp yüklenilir ancak root atılması gerekmez twrp nin kalıcı olabilmesi için custom rom yeterlidir.

4 -Fabrika ayarlarına dönmek içni Twrp üzerinden wipe yapmanız gerekiyor cihaz ayarları üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlamada imei gidebilmektedir, bunun yanında twrp üzerinden recovery rom ve miflash üzerinden fastboot rom yüklemelerinde imei silinmez.

Artıları;

Fiyata garanti hizmeti yansımadığından uygun fiyata cihaz almış oluyorsunuz.

Dezavantajları;

Cihazınız garantisiz oluyor bir sorun dahilinde satıcı eğer garanti sağlayacağını beyan etmiş ise yararlanabiliyorsunuz diğer türlü cihazdaki kusuru ve hatayı ya aldığınız yerde ücretli yaptırıyorsunuz yada farklı yerlerde fiyat araştırması yaparak onarım gerçekleştirtiyorsunuz diğer yandan imeinin kapanması gibi bir durumu olabiliyor ancak bu durumda işlemler tekrarlanıyor buda gene ya ücreti mukabilinde yapılıyor yada satıcının insiyatifi ve cihazda vereceği yazılımsal garanti kapsamında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Özetle şuanda forumdaki birçok arkadaş örneğin Buse S. Yıldız hocam ile ben aynı cihazı garantisiz olarak kullanmaktayız uygun fiyata aldığımız için bu durumu pek sorun etmiyoruz aldığınız yer güvenli ise daha önce alım yapmışsanız yada belirli bir referansa sahip ise sıkıntı olmayacaktır. Alım yapmadan önce cihazıda test edersiniz.

Kardeşim durumu NET bir şekilde açıklığa kavuşturmuş. Benim söyleyeceğim ekstra sadece şu olur. Forumda neredeyse çoğu kullanıcı zaten stok rom kullanmıyor. Ve ayrıca ben 5-6 yıldır hep bu şekilde cihaz kullanıyorum ve 5-6 yıldır toplasan 5-6 defa sıkıntı yaşamamışımdır. Ama burada püf noktalar var... Bootloader, Twrp, Unlock, custom rom vs gibi kavramlara hakim olmak gerekiyor. Bunları bildiğinizde zaten çok rahat bir şekilde oluşabilecek sıkıntıların rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz. Ve garanti konusunda da şunu her seferinde belirtiyorum, Cihaz elinden düşüpte ekranınıi arka kapağını, düştükten sonra oluşan arızaların hiçbirini garanti yapmıyor zaten, parasını veriyorsun yaptırıyorsun. Ayrıca sıfır garantili bir cihaz aldıktan birkaç sonra bile cihazda herhangi bir arıza oluşması durumunda (Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo, GM, Vestel, TCL vs vs) hangi marka olursa olsun mutlaka bir şekilde kullanıcı hatası deyip, birde servis ücretlerini de ekleyip fazla fazla giydiriyorlar. Şimdi sen söyle; her halukarda ben bir cihazın tamirine para ödeyeceksem neden 1000₺ fazla ödeyip garantili telefon alayım... Bunu da bir göz önünde bulundur derim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi bir telefoncu ile yaptığım görüşmede 2300 liraya cihazın satışını gerçekleştirecek cihaz kutusuz Muş isterseniz fason kutu ile gönderim yapabilirim dedi cihaz şu anda kayıtlı 9 ay bu şekilde kullanabilirsiniz 9 ay sonra da 50 TL ücret karşılığında sim2 IMEI atabiliriz dedi güvenmeli miyim acaba
Fason Kutular Türkiye'de üretiliyor. Cihazların çoğunun kutusuz oluşunun sebebi ise, Gümrükten rahat geçsin diye saklamak için kutuları atıyorlar.

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Arkadaşlar merhabalar izden bir fikir daha almam lazım İstanbul Turan iletişimden alışveriş yapan var mı güvenilir mi birkaç teknoloji tanıtımı yapan YouTube kanalında �smini gördüm tavsiye ediyorlar ama

Oyla:

xxdds25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EREN
Cihazım
XİAOMİ REDMİ
Konular
5
Arkadaşlar merhabalar izden bir fikir daha almam lazım İstanbul Turan iletişimden alışveriş yapan var mı güvenilir mi birkaç teknoloji tanıtımı yapan YouTube kanalında �smini gördüm tavsiye ediyorlar ama
Merhabalar Turan iletişim dediğiniz sahibinden uygulamasında adı Turan GSM ise güvenilir ben redmi note 6 pro aldım havale sonrası kargo yapıldı cihazın hem çift imei kayıtlı geldi donanım olarak da yazılım olarak da destekleri var ilk başta bende şüpheli yaklaşmadım değil ama 1.5 sene oldu hala cihazda bi problem çıkmadı zaten referansları da mevcut

Oyla:

XiaoMiX

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
Poco X3
Konular
0
Evet kayıtsız çift sim 4+4 şeklinde kullanabilirsiniz toplamda 8 ay. Zaten işlem sim2 ye uygulanıyor. bootloader kilidini açıp repair olayı çok sıkıntı değil de cihazı görüp test edip alamıyor oluşunuz sıkıntı yaratır ama madem şansınız yok o şekil alım yapacaksınız. Forumda da SEFA diye diye hocamız var ben kendisini tanımam ama kendisinden cihaz alımı yapanlar geneliyle memnun bir onada danışın isterseniz elinde vardır belki oda kargolama yapıyordu.
Hocam selamlar. Anakara'dayım ve benzer sorularım var. Yardımcı olma şansınız var mı?

Oyla:
Üst Alt