Yardım Kayıtsız imei atılmış cihaz alınır mi ???

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
İyi geceler dostlar redmi note 8 kullanıyordum cihazı sattım note 9 pro almaya karar verdim fakat garantili olanları 3300 civarında ama imei atilmis olanları 2300 civarında daha önce hiç kayıtsız cihaz almadım ne gibi eksileri var aklımdaki sorular

1/cihaza farklı imei atıldığı icin güncelle konusunda sıkıntı çıkarırım

2/4.5 ile alakalı sıkıntı çıkar mi bağlantı sorunu yasarmiyim

3/cihazın yazılımı orijinal mi oluyor yoksa rom ve root atılmış mi oluyor

4/bu cihazlarda fabrika ayarlarına dönünce imei silinmesi oluyor mu

bana artılarını ve eksilerini anlatırsanız sevinirim ona göre cihaz alacağım

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
1 - Hayır, yaşamazsınız hocam.

2 - İşlemin düzgün uygulanması halinde hiçbir bağlantı sorunuyla karşılaşmazsınız ve stabil bir şekilde 4.5g servislerinden yararlanabilirsiniz.

3 - cihazın yazılımı orjinal, twrp yüklü ve root atılmış oluyor (stock romlarda twrp nin kalıcı olması için root atılması gereklidir.) diğer türlü custom rom yüklenilmiş ise twrp yüklenilir ancak root atılması gerekmez twrp nin kalıcı olabilmesi için custom rom yeterlidir.

4 -Fabrika ayarlarına dönmek içni Twrp üzerinden wipe yapmanız gerekiyor cihaz ayarları üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlamada imei gidebilmektedir, bunun yanında twrp üzerinden recovery rom ve miflash üzerinden fastboot rom yüklemelerinde imei silinmez.

Artıları;

Fiyata garanti hizmeti yansımadığından uygun fiyata cihaz almış oluyorsunuz.

Dezavantajları;

Cihazınız garantisiz oluyor bir sorun dahilinde satıcı eğer garanti sağlayacağını beyan etmiş ise yararlanabiliyorsunuz diğer türlü cihazdaki kusuru ve hatayı ya aldığınız yerde ücretli yaptırıyorsunuz yada farklı yerlerde fiyat araştırması yaparak onarım gerçekleştirtiyorsunuz diğer yandan imeinin kapanması gibi bir durumu olabiliyor ancak bu durumda işlemler tekrarlanıyor buda gene ya ücreti mukabilinde yapılıyor yada satıcının insiyatifi ve cihazda vereceği yazılımsal garanti kapsamında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Özetle şuanda forumdaki birçok arkadaş örneğin Buse S. Yıldız hocam ile ben aynı cihazı garantisiz olarak kullanmaktayız uygun fiyata aldığımız için bu durumu pek sorun etmiyoruz aldığınız yer güvenli ise daha önce alım yapmışsanız yada belirli bir referansa sahip ise sıkıntı olmayacaktır. Alım yapmadan önce cihazıda test edersiniz.

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 - Hayır, yaşamazsınız hocam.

2 - İşlemin düzgün uygulanması halinde hiçbir bağlantı sorunuyla karşılaşmazsınız ve stabil bir şekilde 4.5g servislerinden yararlanabilirsiniz.

3 - cihazın yazılımı orjinal, twrp yüklü ve root atılmış oluyor (stock romlarda twrp nin kalıcı olması için root atılması gereklidir.) diğer türlü custom rom yüklenilmiş ise twrp yüklenilir ancak root atılması gerekmez twrp nin kalıcı olabilmesi için custom rom yeterlidir.

4 -Fabrika ayarlarına dönmek içni Twrp üzerinden wipe yapmanız gerekiyor cihaz ayarları üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlamada imei gidebilmektedir, bunun yanında twrp üzerinden recovery rom ve miflash üzerinden fastboot rom yüklemelerinde imei silinmez.

Artıları;

Fiyata garanti hizmeti yansımadığından uygun fiyata cihaz almış oluyorsunuz.

Dezavantajları;

Cihazınız garantisiz oluyor bir sorun dahilinde satıcı eğer garanti sağlayacağını beyan etmiş ise yararlanabiliyorsunuz diğer türlü cihazdaki kusuru ve hatayı ya aldığınız yerde ücretli yaptırıyorsunuz yada farklı yerlerde fiyat araştırması yaparak onarım gerçekleştirtiyorsunuz diğer yandan imeinin kapanması gibi bir durumu olabiliyor ancak bu durumda işlemler tekrarlanıyor buda gene ya ücreti mukabilinde yapılıyor yada satıcının insiyatifi ve cihazda vereceği yazılımsal garanti kapsamında ücretsiz gerçekleştiriliyor.

Özetle şuanda forumdaki birçok arkadaş örneğin Buse S. Yıldız hocam ile ben aynı cihazı garantisiz olarak kullanmaktayız uygun fiyata aldığımız için bu durumu pek sorun etmiyoruz aldığınız yer güvenli ise daha önce alım yapmışsanız yada belirli bir referansa sahip ise sıkıntı olmayacaktır. Alım yapmadan önce cihazıda test edersiniz.
Cevabınız icin teşekkür ediyorum

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Şimdi bir telefoncu ile yaptığım görüşmede 2300 liraya cihazın satışını gerçekleştirecek cihaz kutusuz Muş isterseniz fason kutu ile gönderim yapabilirim dedi cihaz şu anda kayıtlı 9 ay bu şekilde kullanabilirsiniz 9 ay sonra da 50 TL ücret karşılığında sim2 IMEI atabiliriz dedi güvenmeli miyim acaba

Oyla:

Bedo123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bedir
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
10
Şimdi bir telefoncu ile yaptığım görüşmede 2300 liraya cihazın satışını gerçekleştirecek cihaz kutusuz Muş isterseniz fason kutu ile gönderim yapabilirim dedi cihaz şu anda kayıtlı 9 ay bu şekilde kullanabilirsiniz 9 ay sonra da 50 TL ücret karşılığında sim2 IMEI atabiliriz dedi güvenmeli miyim acaba
Facebook'ta çin telefon pazarı diye grup var oradan alabilirsiniz.Bende oradan aldım.1yıl yazılım garantisi veriyorlar

Oyla:

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2

Bu şekil yurtdışı kayıtsız cihaz alacaksanız ince eleyip sık donunun ve güvenilir müşteriye yaklaşımı olumlu yerlerden alım yapın.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
rom konusunda satan kişi global romda bırakmış olabilir de custom rom yüklemiş olabilir de. garanti konusunda şunu söyleyeyim zaten herhangi bi' problem olduğunda kullanıcı hatası diyip kitleyebiliyorlar. o yüzden işe yaradığını sanmıyorum. İpucu - IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar buradan imei silinen ve silinmeyen durumlaea bakıp ona göre hareket edebilirsiniz. bana göre alabilirsiniz. hem bl kilidi açık gelir, bi' güzel custom rom kurarsınız (:

Oyla:

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Ha garanti demişim oraya birde diğer bir avantajı devlete de bir tane hediye almak durumunda kalmıyorsunuz şimdi birisi çıkıp hadi ordan sadece garantiylemi bitiyor iş demesin, öyle diyeceklere hitaben haklısınız düzelttik kusurumuza bakmayınız. Al geç hocam hiçbir sıkıntı olmuyor bugüne kadar garantili Xiaomi cihaz aldığımı hatırlamıyorum ben. Mi8 Lite'ı o şekilde 2 sene kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Boşa garantiye o kadar ödemeyin, devletede hediye alacağınızı başka ihtiyaçlarınıza harcarsınız. Muallakta kalmayın yani Ankara tarafında iseniz alım yerleri konusunda yardımcı olurdum ancak Çanakkale tarafındaymışsınız sağlık olsun. Öyle internet işinede girmeyin gidin görün, test edin öyle alım yapın derim.

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Ha garanti demişim oraya birde diğer bir avantajı devlete de bir tane hediye almak durumunda kalmıyorsunuz şimdi birisi çıkıp hadi ordan sadece garantiylemi bitiyor iş demesin, öyle diyeceklere hitaben haklısınız düzelttik kusurumuza bakmayınız. Al geç hocam hiçbir sıkıntı olmuyor bugüne kadar garantili Xiaomi cihaz aldığımı hatırlamıyorum ben. Mi8 Lite'ı o şekilde 2 sene kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Boşa garantiye o kadar ödemeyin, devletede hediye alacağınızı başka ihtiyaçlarınıza harcarsınız. Muallakta kalmayın yani Ankara tarafında iseniz alım yerleri konusunda yardımcı olurdum ancak Çanakkale tarafındaymışsınız sağlık olsun. Öyle internet işinede girmeyin gidin görün, test edin öyle alım yapın derim.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim cihaz garantili olduğu zaman 1000 TL fiyatı artıyor onun yerine o parayı kendime farklı bir şey için kullanırım işte benim sıkıntım Çanakkale'de yaşıyorum Çanakkale'de bu işi yapan yok en yakın Balıkesir Edremit'te buldum k30 redmi k30 satıyor 8 GB RAM 128gb hafıza O cihazı almayı düşünüyorum satıcı 8 ay bu şekilde kullanabilirsiniz İstediğiniz zaman beni arayın bootloader başvurusunu yapalım açılınca da ben size bilgisayardan uzaktan bağlanır IMEI atarım dedi

Oyla:

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim cihaz garantili olduğu zaman 1000 TL fiyatı artıyor onun yerine o parayı kendime farklı bir şey için kullanırım işte benim sıkıntım Çanakkale'de yaşıyorum Çanakkale'de bu işi yapan yok en yakın Balıkesir Edremit'te buldum k30 redmi k30 satıyor 8 GB RAM 128gb hafıza O cihazı almayı düşünüyorum satıcı 8 ay bu şekilde kullanabilirsiniz İstediğiniz zaman beni arayın bootloader başvurusunu yapalım açılınca da ben size bilgisayardan uzaktan bağlanır IMEI atarım dedi

Evet kayıtsız çift sim 4+4 şeklinde kullanabilirsiniz toplamda 8 ay. Zaten işlem sim2 ye uygulanıyor. bootloader kilidini açıp repair olayı çok sıkıntı değil de cihazı görüp test edip alamıyor oluşunuz sıkıntı yaratır ama madem şansınız yok o şekil alım yapacaksınız. Forumda da SEFA diye diye hocamız var ben kendisini tanımam ama kendisinden cihaz alımı yapanlar geneliyle memnun bir onada danışın isterseniz elinde vardır belki oda kargolama yapıyordu.

Oyla:
Üst Alt