Soru Kayıt İle Alakalı Birkaç Soru

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
eu rom custom global rom ise aslında F5 pro romu o da custom sayılır her şekilde BL kilidi açmanız gerekiyor maalesef.
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Kilit açıp rom attıktan sonra kilidi kapasam sorun olurmu peki, kusura bakmayın çok soru sordum

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Kilit açıp rom attıktan sonra kilidi kapasam sorun olurmu peki, kusura bakmayın çok soru sordum
Hayır kapatmayın bence.
İmei işlemi de olacak malum BL kilitlemek riskli.

selim752

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
mi 11 ultra
Konular
1
ustam direnç attırmadan 8 ay kullan bence zaten yılbaşında süre sıfırlanıyor seneye ağustos gibi yaptırırsın

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
kilit 1 haftada açılıyor , bazen sıfırlama da imei gider yapacağın yere sor.

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Sıfırlamayı twrp ile öneriyorlar hocam normalinde gidiyormuş. En iyisi kullanmak sanırım kapanana kadar. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Hayır kapatmayın bence.
İmei işlemi de olacak malum BL kilitlemek riskli.
Hocam merhaba, rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın, 12T Pro cihazım dirençle IMEI işlemi gördü, Miflash ile rom yüklersem kimlik gider mi? Avrupa romu var Tayvan yapmak istiyorum. Saygılar.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam merhaba, rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın, 12T Pro cihazım dirençle IMEI işlemi gördü, Miflash ile rom yüklersem kimlik gider mi? Avrupa romu var Tayvan yapmak istiyorum. Saygılar.
Merhaba rahatsızlık olacak bir durum yok.
Hangi cihazda durum ne tek tek denemedim ancak genel olarak direnç gören cihazlar stok recovery sıfırlaması görünce kimlik kaybı yaşanıyor.

Resmi fastboot yazılım yükleme işlemi tam bir temizlik yapıyor genelde bu işlem de kimlik kaybına neden olabilir.
Olmama ihtimali de söz konusu ancak bu konuda maalesef emin değilim. Denemek ya da risk almak gerekir ki bence böyle bir riske gerek yok.

Doğrusu eu romlar çok daha verimli durumda ben olsam son çıkan beta veya stabil eu romu kurardım.

Tayvan romda kararlıysanız bölge değiştirme işlemi için TWRP kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Bu arada aklınızda bulunsun resmi romlarda TWRP'nin kalıcı olması için Magisk veya KernelSU lazım.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Hangi cihazda durum ne tek tek denemedim ancak genel olarak direnç gören cihazlar stok recovery sıfırlaması görünce kimlik kaybı yaşanıyor.

Resmi fastboot yazılım yükleme işlemi tam bir temizlik yapıyor genelde bu işlem de kimlik kaybına neden olabilir.
Olmama ihtimali de söz konusu ancak bu konuda maalesef emin değilim. Denemek ya da risk almak gerekir ki bence böyle bir riske gerek yok.

Doğrusu eu romlar çok daha verimli durumda ben olsam son çıkan beta veya stabil eu romu kurardım.

Tayvan romda kararlıysanız bölge değiştirme işlemi için TWRP kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Bu arada aklınızda bulunsun resmi romlarda TWRP'nin kalıcı olması için Magisk veya KernelSU lazım.
Çok teşekkürler cevap için. Saygılar hocam.

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10

Hocam tekrar selamlar. Direnç işlemi görmüş cihazda twrp kalıcı olarak geliyor değil mi ? Yani dirençli cihaza tekrar eu/global kurduğumuzda twrp siliniyormu

Üst Alt