Yardım Kararsız kaldım hangi telefonu almalıyım?

onurgs59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Oyun denemedim şahsen ama gayet rahat 1 günü çıkarır diye umuyorum dün saat 9 sarjdan çıkardım şuan %24 te
Evet siz yazınca baktım telefona mAH olarak daha yüksek ancak mi 8 lite modelini çok inceledim ve 1 günü çok rahat çıkardığını duydum. Bu benim için yeterli. Onun dışında özellik karşılaştırması olarak mi 8 lite sizin söylediğiniz telefondan bir tık önde. Sırf jak girişii için bu özellikleri de heba etmek istemiyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi hicbir modelinde kutuda kulaklik vermemektedir.
Sebebi ; Kendi rakiplerine gore fiyatlandirmasiyla Aciklaniyor zaten.
Ayrica bir telefondan beklentinizi soylerseniz mi 8 lite size uygun yada degildir diyebiliriz.
Merhabalar
Bu Xİaominin bir satış politikası mıdır yoksa yeni model telefonlarda 3.5 jak girişi olmayıp da bu şekil olan var mıdır acaba? İlk kez gördüm çünkü merak ettim sadece çok dert edilecek bir şey değil.
Telefondan çok üst düzey bir beklentim yok açıkcası kasma donma yapmasın ve beni birkaç sene idare etsin sıkıntısız şekilde.
A2 Lite ile başladım ben bu arayışa uygun fiyata alabilmek için. Sonra A2 lite - a2 - mi 8 lite diye yükseldi :)
Üçü arasında gidip geldim. Biraz fark verip a2 alayım dedim ardından az fark verip mi 8 lite alayım dedim böyle oldu biraz. A2 ile aradayım hala biraz.

Son düzenleme:

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Evet siz yazınca baktım telefona mAH olarak daha yüksek ancak mi 8 lite modelini çok inceledim ve 1 günü çok rahat çıkardığını duydum. Bu benim için yeterli. Onun dışında özellik karşılaştırması olarak mi 8 lite sizin söylediğiniz telefondan bir tık önde. Sırf jak girişii için bu özellikleri de heba etmek istemiyorum :)

Merhabalar
Bu Xİaominin bir satış politikası mıdır yoksa yeni model telefonlarda 3.5 jak girişi olmayıp da bu şekil olan var mıdır acaba? İlk kez gördüm çünkü merak ettim sadece çok dert edilecek bir şey değil.
Telefondan çok üst düzey bir beklentim yok açıkcası kasma donma yapmasın ve beni birkaç sene idare etsin sıkıntısız şekilde.
A2 Lite ile başladım ben bu arayışa uygun fiyata alabilmek için. Sonra A2 lite - a2 - mi 8 lite diye yükseldi :)
Üçü arasında gidip geldim. Biraz fark verip a2 alayım dedim ardından az fark verip mi 8 lite alayım dedim böyle oldu biraz. A2 ile aradayım hala biraz.
Bence açık ara mi8 lite ne a2 ne note 6 pro arka yüzeyi cam işlemcisi ikisindende üstün snapdragon 660 typce c kamerası ikisindende üstün sonuçta sony imx sensör var ha pil konusunda note 6 pro ama 15 gündür kullanıyorum yoğun kullanımda 1,5 gün rahat çıkarıyo bide alıcaksanız mavi rengini öneririm

Bence açık ara mi8 lite ne a2 ne note 6 pro arka yüzeyi cam işlemcisi ikisindende üstün snapdragon 660 typce c kamerası ikisindende üstün sonuçta sony imx sensör var ha pil konusunda note 6 pro ama 15 gündür kullanıyorum yoğun kullanımda 1,5 gün rahat çıkarıyo bide alıcaksanız mavi rengini öneririm
Ele aldığınız zaman premium hissiyatı veriyo seçiminiz mi8 lite yana olsun

onurgs59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi
Konular
4

Ele aldığınız zaman premium hissiyatı veriyo seçiminiz mi8 lite yana olsun
Cevabınız ve yorumunuz için teşekkür ederim şuanki fikrim değişmediği sürece mi 8 lite'dan yana. Aklıma takılan bir kaç şey vardı işte. Bunlardan birisi de Garanti ve ROM olayı. A2 ve a2 lite gibi ürünler Xiaomi TR Garantili satılırken mi 8 lite ürününü bu şekilde bulamadım sebebi nedir acaba? Onun dışında 1.5 gün şarj süresi benim için gayet yeterli. Kulaklık olayını da garip bulmadım değil :)

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Cevabınız ve yorumunuz için teşekkür ederim şuanki fikrim değişmediği sürece mi 8 lite'dan yana. Aklıma takılan bir kaç şey vardı işte. Bunlardan birisi de Garanti ve ROM olayı. A2 ve a2 lite gibi ürünler Xiaomi TR Garantili satılırken mi 8 lite ürününü bu şekilde bulamadım sebebi nedir acaba? Onun dışında 1.5 gün şarj süresi benim için gayet yeterli. Kulaklık olayını da garip bulmadım değil :)
Ben yunanistanda yaşadıgım için burada garantili global romlu satılıyo o yüzden türkiyede nasıldır bilemem.kulaklık olayınıda gelirsek artık bütün telefonlar jack girişini kaldırıyo o yüzden şasırılcak bi durum değil ha kulaklık kalitesi pek iyi değil yanlız daha önce kullanmış olduğum a5 2016 cihazınla cok fark var

onurgs59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Ben yunanistanda yaşadıgım için burada garantili global romlu satılıyo o yüzden türkiyede nasıldır bilemem.kulaklık olayınıda gelirsek artık bütün telefonlar jack girişini kaldırıyo o yüzden şasırılcak bi durum değil ha kulaklık kalitesi pek iyi değil yanlız daha önce kullanmış olduğum a5 2016 cihazınla cok fark var
Pekalaa bi yerden veren bir yerden alıyor misali olmuş . Yorum için teşekkürler :)

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
acelen yok ise note7 yi bekle... 10 güne kadar getirecek gibiler...

gsmarena dan detaylı inceleyebilrisin.. şahsen mi8 se ile kıyaslayınca daha ağır bastı.. kamera takıntım yok... nfc - kablosuz dolum takıntım daha üst seviyede

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Ben de kararsızdım şimdi mi a2 lite alacağım kulaklığım da var zaten hybrid pro hd

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Bu konuda bilgilendirir misiniz rica etsem? Nereden nasıl almalıyım ve ikisi arasındaki fark nedir? Global olup olmadığını nasıl anlarım?
Xiaomi telefonlarda Ürün kutusunun kapağında ürünün Versiyonunu (Global/Çin) gösteren bilgi kutucuğu mevcut . Türkiye de satılan cihazların neredeyse tamamı Global Version olduğundan bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

onurgs59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Xiaomi Mi 8 Lite aldım 2-3 gün oluyor ve son derece memnunum. Global versiyon aldığım ürün orijinal ve tavsiye de ederim.

Üst Alt