Yardım Kapanıp Açılmayan Poco M3 Sorunu - Yardım

FatalCastle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hayri
Cihazım
Poco M3
Konular
4
Büyük ihtimalle götürür ancak kalıcı çözüm değil
siz söylediğiniz zaman aklıma geldi. Önceden de olmuştu ve onda dediğiniz gibi yeniden başlat yaptığımda telefon kalıyordu sonrasında ROM değiştim ve fab. ayarlarına sıfırladım o zaman böyle oldu ve şimdi fastboot moduna giremediğim için rom değiştiremiyorum.
Fastboot moduna girmeden benim bu telefona rom atma şansım var mıdır? veya Pili söküp takmakla pilin bitmesini bekleyip şarj etmek aynı şey değil midir?

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
siz söylediğiniz zaman aklıma geldi. Önceden de olmuştu ve onda dediğiniz gibi yeniden başlat yaptığımda telefon kalıyordu sonrasında ROM değiştim ve fab. ayarlarına sıfırladım o zaman böyle oldu ve şimdi fastboot moduna giremediğim için rom değiştiremiyorum.
Fastboot moduna girmeden benim bu telefona rom atma şansım var mıdır? veya Pili söküp takmakla pilin bitmesini bekleyip şarj etmek aynı şey değil midir?
Pili o şekilde tam olarak bitiremezsiniz. Pil bittikten sonra güç düğmesini cihaz tepki vermeyene kadar basılı tutarsanız anca tamamen bitmiş olur. Diğer yandan cihazın BL açık ise cihaza boot'u tekrar flashlamayı deneyebilirsiniz. Sizin durumunuzda belki işe yarayabilir.

FatalCastle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hayri
Cihazım
Poco M3
Konular
4
Pili o şekilde tam olarak bitiremezsiniz. Pil bittikten sonra güç düğmesini cihaz tepki vermeyene kadar basılı tutarsanız anca tamamen bitmiş olur. Diğer yandan cihazın BL açık ise cihaza boot'u tekrar flashlamayı deneyebilirsiniz. Sizin durumunuzda belki işe yarayabilir.
Son dediğiniz kısmı tam olarak nasıl yapabilirim? Kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum ama

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
buradan indirdiğiniz dosya içindeki boot.img dosyasını çıkarın. Cihazı bilgisayara bağlayın. bunu indirip zip'i c dizinine çıkarın. Çıkardığınız img dosyasını da bu klasör içine atın. Wİndows'ta aramaya CMD yazın ve çıkan komut istemi uygulamasını açın. Sonra telefon bağlı ve geliştirici (hata ayıklama) seçenekleri açıkken şu yolu izleyin. adb reboot bootloader
Cihaz fastbootta açılınca
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot
Tabi bunları cihazı bootloader modda açabildiğinizi varsayarak anlatıyorum.
Açamıyorsanız cihazın pili çıkarıp taktıktan sonra cihazı açmadan güç+ses kısma tuşu kombinasyonuyla girebilirsiniz.

Son düzenleme:

Jastren

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
1
buradan indirdiğiniz dosya içindeki boot.img dosyasını çıkarın. Cihazı bilgisayara bağlayın. bunu indirip zip'i c dizinine çıkarın. Çıkardığınız img dosyasını da bu klasör içine atın. Wİndows'ta aramaya CMD yazın ve çıkan komut istemi uygulamasını açın. Sonra telefon bağlı ve geliştirici (hata ayıklama) seçenekleri açıkken şu yolu izleyin. adb reboot bootloader
Cihaz fastbootta açılınca
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot
Tabi bunları cihazı bootloader modda açabildiğinizi varsayarak anlatıyorum.
Açamıyorsanız cihazın pili çıkarıp taktıktan sonra cihazı açmadan güç+ses kısma tuşu kombinasyonuyla girebilirsiniz.
Reball yaptırabileceğim bi yer biliyor musunuz acaba ?

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Reball yaptırabileceğim bi yer biliyor musunuz acaba ?
Cihaz aynı ise önceki cevapta attığım görsellerdeki kırmızı ile işaretlenen alana bir kaç dakika fön makinesi ile sıcak hava tutun aynı etkiyi yapacaktır. Yalnız işlemi yaparken havanın sadece o alana geldiğine dikkat etmeniz gerekli. Bir de yapmadan önce sorunun yazılım kaynaklı olmadığından emin olun.

Jastren

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
1
Cihaz aynı ise önceki cevapta attığım görsellerdeki kırmızı ile işaretlenen alana bir kaç dakika fön makinesi ile sıcak hava tutun aynı etkiyi yapacaktır. Yalnız işlemi yaparken havanın sadece o alana geldiğine dikkat etmeniz gerekli. Bir de yapmadan önce sorunun yazılım kaynaklı olmadığından emin olun.
Yazılımsal değil eminim poco x3 benimde fön taktiğini deneyeceğim

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen